• sabitlenmiş entry
    bu firmanın ürettiği covid-19 aşısı için:

(bkz: coronavac)
    • coronavac asisinin ureticisi firma.

ana sayfasında 2020 yilinda flash kullanan bir siteye sahip, it departmani da tam gaz asi calismalarina katilmis zaar.
    • isviçre de geçerli almanya da geçersiz aşı, bilim değil politika peşindeler.
    • yeniden randevuya açılmış aşıdır. annem ve babam bu aşıdan vuruldular. onlara çıktığında pfizer henüz yoktu. ayrıca hiper tansiyon ve şeker durumları olduğu için doktor sinovac önerdi. 2. dozlarını bugün yaptırdılar.

hiç aşı olmamaktansa herhangi bir aşıyı olmak en mantıklı seçenek. eğer yeni teknoloji aşıdan korkuyorsanız, geleneksel tipteki bu aşıyı şu anda varken vurdurun.

yaşım genç hastalık beni etkilemez diyorsanız yüzde 1 den az olsa bile ölüm riski var. sinovac ise yapılan araştırmalara göre hastaneye yatışı azaltıyor. kaldı ki onam formu bile imzalamadan bu geleneksel aşıyı çat diye vurup geçiyorlar. hiç olmazsa bu düşük riski daha da azaltmış olursunuz.

pfizer aşısı direk sahada olan ve virüsle temasta bulunanlar için daha koruyucu gibi gözüküyor. işim gereği home office çalışıp toplu taşıma kullanmadığım ve asıl ihtiyacı olanlara biontech kalsın diye gittim sinovac oldum. yaş 30 ve herhangi bir kronik hastalığım yok. zaten matematiksel olarak virüsü kapıp hastaneleri işgal etmem düşük ihtimal. o yüzden sinovac aşısının koruyucuğu benim için yeterli düzeyde.

ne olursa olsun herhangi bir aşıyı bu zamanlarda vurulmak şüphesiz sonbahar ve kış aylarında işleri kolaylaştıracaktır. aşı merkezkerinde ise tüm pencereler ve kapılar açık havadar ve sakin. maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak aşıları yaptırınız efendim.
    • bu firmanın ürettiği covid-19 aşısı için:

(bkz: coronavac)
    • 29 hazirandan bu yana sinovac aşısı olanlar için önemli bir haber.
      b18880035a serili üretilmiş aşıların kullanımı durdurulmuş. ama diğer serilerde aşılama devam korkmaya gerek yok. daha detaylı bir bilgisi olan var ise paylaşırsa güzel olur.

kaynak1
      kaynak2
    • inaktif olduğu iddia edilen..

ben hiç zannetmiyorum.. "öyle dediler" argümanından başka hiçbir şey yok ortada ..

şöyle şöyle patentler falan da var..
      "nano coronavirus recombinant vaccine taking graphene oxide as carrier"
      https://patents.google.com/patent/cn112220919a/en

neyse.. inaktif binaktif... her ne haltsa.. başka bir mevzuya geçiyoruz..

mavi kuşlu siteden

"niye milletin duygularıyla oynanır ki
      biz de aşı gerçekten bulundu diye sevinmiştik
      bizi duygu sömürücülerin eline bırakmayan
      kıymetli bakanımız @drfahrettinkoca
      iyi ki var
      ona tosladılar"
      17 nisan 2020

"aşı çin'den de gelse olunuz demiş yazar"
      20 aralık 2020

"cumhurbaşkanı erdoğan aşı oldu
      kılıçtaroğlu bu aşıya da sözde aşı der mi"

"burda aşırılık yok, sadece karşıtlar hangi mantıkla karşıt merakı var
      aşı zaten zorunlu değil"
      14 ocak 2021

"biz aşı yaptıracağız inşallah
      devletin ilgisinden memnunuz"
      23 ocak 2021

"sosyal medyada olumsuz aşı propagandalarına rağmen aşıya yoğun ilgi varmış
      erdoğan aşı yaptırdı
      millet cumhurbaşkanına güveniyor"
      25 ocak 2021

"ikna olmayana tesir etmiyor
      burda aşı karşıtı ak partililer de görüyorum"
      24 haziran 2021

"#sinovac ikinci doz aşımı yaptırdım
      maske, mesafe, temizlik, aşı tedbirini aldıktan sonra takdir allah'ın
      tedbir, takdir bakış açısı
      gereksiz tedirginliğe son veriyor"
      7 eylül 2021

"herkeste aynı seviyede geçmiyor, yaşlı kronikler ağır geçiriyor, ilaçları bilmem ama aşı tam bir rezalet"
      31 temmuz 2022

"maske taktım ama aşı olmasam iyiydi, aşı karşıtlarını şimdi anladım"
      16 ekim 2022
    • dolandırıcı bir firmadır, türkiye halkı üstünde deney yapmaktadırlar. gelir şimdi "faz 3 çilişmsi" diye ağlayanlar.

(bkz: sinovac firmasının dolandırıcı olması)
    • su'ya bile alerjisi bulunan alerjik bünyem için ideal aşı idi ancak hiçbir şekilde randevu alamayınca bugün riske girerek corona olacağıma yan etkisini çekerim düşüncesi ile biontech aşı oldum, akşamına sinovac randevularının açıldığı haberi geldi. işte bir sinovac bile açıklıyor hayata karşı ne kadar şanslı bir insan olduğumu...
    • emniyet kemeridir. kaza yapmanıza engel olamaz. ama kaza yaptığınızda hayatta kalmanıza yardımcı olabilir.
    • sinovac şirketinin aşısının delta varyantına karşı koruma oranına ilişkin çalışma bulamadığım aşıdır.
    hesabın var mı? giriş yap