• çocuklu ve boşanmış kadın anlamındadır.
    kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadınlardır.
    gençken evlenmişlerdir. bunun sebebi çoğunun güzel olmasıdır.
    erkek güzel kadını görünce kaçırmak istememiş ve hemen tabiri caizse üzerine çökmüştür. boşanma kaçınılmaz olunca kararı da kadın vermiştir.

ne anlatıyon la değişik?
  • https://post.ca.gov/…line documents/safe_harbor.pdf raporundaki veriye göre abd'de yaklaşık %40'lık bir orana ulaşmış anne türü.

https://www.pewresearch.org/…on-as-bad-for-society/ adresinde yayınlanan ve 2021'de yapılan bir araştırmaya göre toplumda %47'lik bir oran bunu kötü, %10'luk bir oran ise iyi görüyormuş. kalan kısım ise farketmez seçeneğini işaretlemiş.

ocak 2023'te hollanda'da yapılan bir başka araştırma tek ebevynli (baba da dahil) çocukların suç işlemeye daha eğilimli olduğunu gösteriyor.
    kaynak : https://www.nwo.nl/…milies-more-likely-engage-crime

---
    bu arada tek ebeveyn kalmak hayatın içinde olan bir şey (eşin ölmesi, boşanma, terkedilme vs) ancak bu kavram daha çok bilinçli bir tercihi ifade ediyor.

bekar anne başlığında da rastladım (bkz: #12555799), öyle övülecek, şahane falan görülecek bir durum değildir.

bizde aile ile ilgili böyle bir özentilik hali başladı uzun yıllardır. oysa aile net olarak gerekli bir kurum ve örneğin boşanma gibi eylemler bile temelde ailenin korunması için bir mekanizma aslında (çocuğun mutsuz ve kavgalı bir ortamda büyümemesi gibi).

sonuç olarak çocuğu yalnız büyütmeyi kasten tercih ettiğinizde evladınıza iyilik falan yapmadığınız bir annelik türüdür.
  • cümle içinde yabancı kelime kullanarak yorum yapınca entelektüel biri olmuyor insan.
  • üç kişi üstünden genelleme yapmış, gelmiş onu da buraya yazmış. bazen medeni cesaretinize hayran oluyorum.
  • bekar anne. boşanmış da olabilir ama daha ziyade evlenmeden çocuk doğurmak ve tek başına çocuk büyütmekle alakalı bir durum.

bizim ülkede evlenmeden hamile kalıp çocuk doğurmaya niyetlenirse bir kadın ne olur?

tahmin edeceğiniz üzere 7 düvel ağzına sıçar, hakkında denmeyen kalmaz.

ee 30 yaşına gelmiş bir kadın artık anne olmak istiyor ne yapacak ? çocuk yapacağı bir adamı bulup alel acele evleniyor. en kısa zamanda hamile kalıp çocuğu doğruyor. sonra da erkeğin derdini çekmem artıkın diyerekten kirişi kırıyor.

netice: single mom + nafaka

yani ikili ilişkilerde insanlar ulaşmak istedikleri yere bir şekilde ulaşıyor.

2 yaşında çocuğu olan 2 evli kadın düşünün.

1 tanesi evlenmiş ve 1 yıl sonra çocuk doğurmuş, kocası da var ne güzel ne cici anne.

diğeri hamile kalmış, 6 aylık hamileyken evlenmiş. 3 ay onra çocuk doğurmuş, kocası da var ama o cici değil. o pis tü kaka anne.

hani evli mutlu çocuklu diyorduk.

yok anam yok. bi bok olmayacak bu ülkeden.
  • gelişmiş ülkelerin sırtındaki en büyük kamburlardan biridir.
  • ecnebistan'da zorluklarla çocuk yada çocuklarını yetiştirdiği için ve çok fazla örneği olduğu için adeta kutsallaştırılan ve saygıyla davranılan kadınların ortak adı. ben birkaç örnek gördüm internette, kadının single mom olduğunu özellikle vurguladığı.

yaygın olmasının empatiyi de artırması nedeniyle bu kabulün olduğunu düşünüyorum. bu yüceltmenin biraz da hz. meryem hatırlatmasıyla alakası olduğunu sanıyorum.

bizde durum tam tersidir. "ooo çocuklu dul kadın" oldu mu erkek yığınların aklı otomatik olarak milf kategorisine kayıyor.
  • instagram annelerinin kendine koyduğu, profillerine yazdığı sıfatlardan biri.
    alt metni hepimiz biliyoruz.
    üzücü geliyor açıkçası. bir an önce ben napıyorum demelerini diliyorum.
  • clubhouse'da kadınların profilinde çok görmeye başladım. yani elbette bir çocuğa hem annelik hem babalık yapmak zor. single mom olmak bir marifet değil ve bunun evli kadından daha “cool”muş gibi gösterilmesi ise tamamen saçmalık.
hesabın var mı? giriş yap