• trollük yapanı da varmış!

son dört gündür evde bir kara sinek dolanıyor(du). aynı sinek olduğuna eminim çünkü kendisi bariz haplanmış gelmiş. garip garip hareketler, bağcılar apaçisi halleri...

kafayı bana taktı, nereye gitsem üstümde. duşa girerken bile peşimden geldi. çığlık atarak havluyla ona doğru koşunca bir yerlere saklandı, sonra tam ojemi sürerken yine çıktı piyasaya. sinirle elimi sallayınca her yer oje oldu, parmağımdaki iyileşmek üzere olan kesiğe de oje değdi . acıyla arkasından makyaj pamuğu fırlattım ama dolabıma konup umarsızca o minik, yamuk bacaklarıyla fıtı fıtı sürtünme hareketi yaptı.

akşam da lensimi takarken yüzüme kondu, çıkan arbedede tırnağım gözüme battı. hala kıpkırmızı. piçe bak, senin altı gözün var ama bende topu topu iki tane! onlar da bozuk zaten, kör mu olayım istiyorsun, neyin peşindesin? koca evde neden benim odam, neden benim patates suratım?

tam uyuyacağım, çat burnumda, pat kolumda. yorganın altına girdim, havasızlıktan oksijen satürasyonum 55'e falan düştü. en son zırlayarak annemi çağırdım. annem evinde duş almayan/çamaşır makinesinde yıkayamayacağı canlıların dolaşmasından hiç hoşlanmaz. ben ve kardeşim dahil... hemen sinekliği kaptı ve "çekil şöyle" diye beni kenara itti. o anda birkaç günlük mazimiz gözümde canlandı ve fonda eye of the tiger çalmaya başladı. annem sineklikle vuracakken "kaaaaç" diye bağırıp annemin "kızım bir geri zekalı" bakışı eşliğinde kovaladım.

asıl garip kısım burada başladı. hayvan yok oldu! annemin bulup sineklikle üstünden geçtiğinden şüphelensem de, yapsa itiraf ederdi. acaba istenmediğini hissetti de gitti mi? yoksa onu öldürmek istediğimizi anlayınca kalbi mi kırıldı? :(

tülay ne olur geri dön!
  • 2 cm boyuna ve muhtemelen 1 gram bile olmayan kütlesine rağmen dünyanın en cesur hayvanı. sanmıyorum ki herhangi başka bir hayvan ölüm tehlikesi atlattıktan 5 saniye sonra tekrar olay mahaline gelip karşı tarafla dalga geçercesine hareketlerde bulunsun. beyaz bayrak kaldırıyorum.
  • surekli sevilmek isteyen ama bir turlu dunyadaki canlilardan yuz bulamayan gariban mahlukat..

yeni kesfettim ben bunlarin sirrini. aslinda surekli ilgi bekleyen, oynamak isteyen bi yapilari var.. ama biz anlamiyoruz. surekli onlari itmeye, kakmaya, bogup oldurmeye, tokatlayip oldurmeye, kimyasal silah manyagi yapmaya, kapilara pencerelere teller cekerek yanimiza almamaya calisiyoruz. eee ne demisler. kacan kovalanir.. bu hayvancagizlar da etkileniyorlar demek ki, bi turlu pesini birakmiyorlar adamin.

gecen gun yolda yururken kafama dank etti bu gercekler. yolda yururken pesimi birakmayan, orama burama konmaya calisan (belki 'opeyim abi' cabasi icerisindeydi.) bir sinegi elimle kovalamaya calistigim halde, surekli pesimde dolasiyordu. aklima geldi hayatin gercekleri.. insanlar olsun diger hayvanlar olsun. hep boyle degil mi...

belki de oyun oynamak istiyordu benimle. ben onu elimle kovaladikca sakalastigimi zannediyordu gariban.. durdum bir anda. gozgoze geldik. burnuma kondu. yorulmus belli.. burnum kasindikca, o da ayaklariyla kendi burnunu kasiyordu. dayanamadim.. gecmisten gelen bi aliskanlikla, $aaaak diye gecirdim bi tane. (evet hataliyim biliyorum). iskaladim, kasinan burnum tokadin etkisiyle acimaya basladi. o da bu hatami anlamis olacak ki, bir hayalkirikligiyla uctu gitti burnumdan. bir baska vizildiyordu sanki artik.

ama yine de birakmadi beni. affetti (kendince). kafamin etrafinda ucmaya devam edip, kulagimin icine konmaya calisti. her vizildayista ben daha bir sinir oluyordum onun bu yilisik hareketlerine. belki de bir seyler soylemeye calisiyordu kendince. gelme ustume dedim, beni rahat birak dedim. ama o daha bir tutkuyla baglandi bana sanki.

ama hayat aci. kosarak uzaklastim ve binadan iceri girdim. o ise disarda kaldi. elden kacirmanin vermis oldugu huzunle cama kafa atmaya basladi fevzi tuncay misali.

siz siz olun sineklere daha bir samimiyetle yaklasin. onlarin da duygulari olabilir. camin obur tarafindan bakarken dedim ben sana layik degilim. ben yaptim, siz yapmayin. benden uzak size yakin olsunlar. cunku ben gercekten onlarin ilgisini hakeden biri degilim.
  • aç karna sol diyez, tok karna sol naturel ses çıkartan hayvan.

not: ölünce ses çıkartamıyor.
  • bin yıldır camın ne olduğunu öğrenememiş uçan böcek türü.
  • 2 dakikadır karşımda duran böcük .sürekli ellerini ovuşturup yüzünü yıkıyor , galiba bana bir şey anlatmaya çalışıyor.

dur şunu ben bi öldürim.

edit: kaçtı orospu çocuğu.
  • yeni ev arkadaşım.

ek: eski ev arkadaşım. *
  • tabiatin dengesi gibi konular için olmazsa olmaz olan ve fakat olmasa çok çok daha iyi olan sürekli rahatsız etmekten başka bir özelliğini görmediğim hayvan.
  • bu mına koduğum hayvanı gidebileceği dünya kadar yer varken -gerçekten dünya kadar- gündüz vakti neden gelir de eve girer anlayabilmiş değilim. bu nasıl bir hayat dersi? bu nasıl bir sabır sınama? normal boyutlarda olanları zaten yeterince adamı dellendirebilmekteyken bir de ceviz kadar olmuş böeerrggghzzzzzzzzzz diye bağıran bi hayvan evde at siki mi arıyo mını ırzını skim. sikti git lan! al işte geldi piç!!! rrrrooospu çocuuuu!!!!!11
  • avize etrafında tavaf etmeyi farz kılan bir dine mensup kanatlı hayvan.
hesabın var mı? giriş yap