• yanılıyor muyum? sanmam... ilk dokunduğum bilgisayar* 16k bir sinclair idi. ilkokul 5 ya da orta 1'de idim. arkadaşımındı. satranç vardı onu oynamıştım sadece. hayalleriyle uyumuştum; allaha dua etmiştim benim de olsun diye... olmadı. şimdi p4 2.4 ghz cihazım var. mutlu muyum? evet ama o ortaokul çocuğunun mutlu olmasını isterdim aslında...
  • eger electro gitar solosu dinlemek istiyorsan al bir sinclair oyun kasedi tak walkman e,!!!
  • (bkz: bob sinclair)
  • sinif gecme hediyem kucuk komik bir o kadar da seker bir seydi.fazla yayginlasmadan commodore un istilasiyla tarihten silindi.
    (bkz: panama joe)
    (bkz: seksenli yillar)
  • manic miner bugune kadar yapilmis en iyi oyundur
  • halter sporunda sporcular farklı sikletlerde yarışıp, sikletlerde yıllara göre farklılık gösterdiğinden, olimpiyatlara katilmak icin konulan barajlar bu metoda göre hesaplanan katsayıya göre belirlenir.
    ayni zamanda dünya rekorlarını ya da bu sporun gelmis gecmis en iyisini belirlemek de sikletlerin değişkenliği sebebiyle zordur ve bu metod sayesinde sporcuların kaldırıldıkları agarlıkları diger sikletlerde kaldırılan ağırlıklarla karşılaştırmak mümkündür.

100 yıldan fazladır olimpik bir spor olan halter tarihi incelendiğinde, en yuksek sinclair katsayisina sahip kaldırışları toplamda 1988 seul olimpiyatları'nda naim süleymanoğlu gerçekleştirmiştir. naim süleymanoğlu'na yuzyılın en güçlü adamı denmesinin arkasında yatan bilimsel gerçek de burada yatar.
  • silgiden tuşları olan zamanının en sağlam ev silgibayarı.
  • vaktiyle kendisine sanırım 6000 dolar vermiş bir tanıdığımın bana geçen senelerde hediye ettiği ve garip bir şekilde benim hiç canlandırmaya kasmadığım bilgisayar.
  • hermann hessein demian romanının anlatıcısı, başkahramanı sinclair.
hesabın var mı? giriş yap