• eski bir dost gibidir simply red. yanında hiç sıkılmazsın, aradan yıllar geçse de kaldığın yerden devam edebilirsin, her duygu haline uygun bir şarkısı muhakkak vardır.
  • dağılmışlardır. sözü uzatmaya gerek yok. seveni zaten çok sever burada uzun uzun anlatmanın da faydası yok. hucknall'cığım solo albümlere başladı başlamasına ama olur gibi oluyor, olamıyor. en iyisi midir bilemem ama benim en sevdiğim albümü life'tır. baştan sonra bir şarkı gibidir. ondan sonra en sevdiğim albümleri olan stars'ın kapağında aslında hucknall'ın zarif bacakları yer alacakmış ama 'olmaz, çok tuhaf olur' diyerek son anda adamcağıza bilgisayarda kot pantolon giydirmişler. bir daha hangi grup bana böyle gudik ama önemli bilgiler hediye edecek?

onların dağılması bana kendimi biraz daha yaşlı hissettirdi, çok üzüldüm diyemem ama üzüldüm.

ne güzel demiştin: god is the universe and universe is you.

seni seviyorum simply red, tekrar birleş olur mu? tekrar liseye döneyim ve senin albümlerini alayım. belki ilk aşkımla da karşılaşırız kasetçide, kim bilir...
  • 1985 yilinda mick hucknall tarafindan $ekillendirilmi$, 1990'lara kadar gayet kaliteli $arkilar yapan, sonra ise mick'in abayi yaktigi hatunun mick'i terk etmesiyle, tuhaf albumler cikarmaya baslami$ bi gruptur.
  • örneğine nadır raslanan guruplardan biri.
    23 yıldır birlikte müzik yapmışlar,13 albüm yayınlamışlar,silinmemişler,kendilerini yenilemişler.bu zor sektörde tutunmayı bilmişler ama bunu ucuza kaçmadan samimiyetle yapmışlar. tüm bunların ardından zirvede bırakacağız diyorlar,bence en iyisini yapıyorlar ama zordur bunu yapmak arkadaşım onuda söyliyelim. bunu ben demiyorum tarih diyor. michael jordan bunu yapamadı,genesis,the police paşa paşa geri döndü. bir kere zirvenin tadını alınca zordur bırakmak. simply red olmazda ''red red hucknall'' olur o başka. bekleyip görmek gerek.
  • harika bir konser kaydı var. sydney opera house'daki konser ve aşırı kaliteli bir kayıt. kulakların pasını silelim.
  • kolayca kirmizi
  • the only thing i ever wanted
    was the feeling that you ain't faking
    the only one you ever thought about
    wait a minute can't you see that
    i wanna fall from the stars
    straight into your arms
    i, i feel you
    i hope you comprehend...
  • muzikal anlamda cok bilindik olan ama icinde bulundugu kaliplari zaten kendisinin yaratmis oldugu grup.ozellikle something got me started ve stars ile bir cok hayata nufuz etmistir.kendini geri planda tutmus olmasina ragmen muzik tarihinin onemli gruplarindandir.muzik kariyerleri boyunca ilginc denemeler yapmislardir.bu denemelerden ozellikle fairground zamani cok oncesinden yakalamistir.90li yillardan sonra muziklerindeki farklilik dikkat cekmektedir. simply red sevicisi olan bazi kesimlerde yeni calismalari takdir gormese de , farkli muzikal cevrelerde bu kadar zaman sonra kendini yenileyebilmis , hala ayakta ve hala farkli olsa da iyi muzik yapabilen gruptur.diskografisini vermek gerekirse...

love and the russian winter
    1999

blue
    1998

greatest hits
    1996

life
    1995

stars
    1991

men and women
    1991

new flame
    1989

picture book
    1985
  • isminin hikayesi oldukca ilginc olan gruptur. rivayet söyledir ki: grubun kurucusu mick hucknall ilk kez sahneye cikacakken adin ne demisler; cocuk da 'red' demis. birazdan kendisini sunacak sunucu anlamamis. 'nasil red cocugum' dediginde bizim hucknall 'simply red ustacim' demis (yani bildigin, basbayagi red iste). bunun üzerine sivrizeka sunucu bayanlar baylar iste karsinizda 'simply red' deyiverince adamin dolayisiyla grubun adi simply red olarak kalmistir.

bu enteresan ve can alici bilgiden sonra eklemek gerekir ki, 2003 temmuzunda harbiye acikhavada verdikleri konser cok basarili gecmistir. mick amca cok mutevazi bir adamdir, yillardir güzel sarkilar yapmaktadir.

kanimca grubun en basarili sarkilari so beautiful ve your mirror'dur. blue ve love and russion winter albümleri disindaki tüm albümleri cok dinlenilesidir. zannimi en mutlu eden en cok satmis olmasi muhtemel albümleri stars'dir.

ayrica (bkz: something got me started)
  • sophisti pop'un öncülerinden. sunrise parçaları muhteşemdir.
hesabın var mı? giriş yap