• yoğun istek üzerine düzeltiyorum; sex pistols'in solisti değil gitaristi. aman iyi be.
  • ''bir gece kimse bana ilgi göstermiyor diye intihar etmeye kalkıştım.bir cam kırdım ve onunla göğsümü doğradım.yeterince iyi kesemediğimi söyleyip beni görmezden gelmeye devam ettiler.''demiş punk.
  • sosyoloji ve psikoloji bilimlerine hizmet etmekten başka bir faydası olmamış insan.
  • adını ilk defa bir dergide görmüştüm ve aklıma kazınmıştı, şöyle bişeyler diyordu aşağı yukarı:

bugün ingilterede sokaktaki insanlara "ingilterenin gelmiş geçmiş en büyük* punk ikonu kimdir" diye sorsanız %99 u sid vicious cevabını verecektir.

bunun üzerine ben mi bu kadar kültürsüzüm yoksa sorun bende değil mi deyip arkadaşlarımın hepsine aynı soruyu yönelttim: sence ingilterenin gelmiş geçmiş en büyük* punk ikonu kimdir? tabi sorduklarımın hiçbiri bilmiyordu. tabi ki sonuç benim kültürsüz olmadığım değildi, sonuç bizim toptan kültürsüz olduğumuzdu. ben bugün bunu gördüm.
  • bass gitarı görünce 'bunun telleri niye eksik?' demiş, sonra da en iyi punk grubunun en tanınan üyesi olmuştur
  • "i'll die before i'm 25, and when i do i'll have lived the way i wanted to." bu cümlesiyle kendisi hakkında bir fikir edinebiliriz.
  • kriminal sizofreni vakasi. cocukken okulun yemekhanesinde kafasini cam panele gecirmesi literature gecen ilk vukuati olarak bilinir. amerika turnesi sirasinda bir fotografciyi sirf cok begendigi motor cizmelerini kendisine vermedigi icin ince planlar yaparak oldurmeyi denedi. grubun pezevengi malcolm mclaren ile birlikte barda ictikleri bir gece masadaki siseleri parcalayarak kirik camlarin ustunde ciplak ayakla pogo yapti. gruba katiliminin tartisilacagi gun studyoda basi eline alip 'bunun diger tellerini nereye soktunuz kahrolasi picler' diye bagiran basci. johnny rotten'in tabiriyle curuk elma. muzik? hicbir iddiasi yoktur. cunku punk icin bilinen en basarili tanimlama: 'one-chord wonder'..
  • sid and nancy filminden sonra tam anlamiyla dumbuk olduguna kanaat getirdigim cakma gitarist.
    en azindan kendisini gary oldman'in oynayacagi kadar sansliymis..
  • "ilk başlarda o kadar kötü çalıyordu ki çoğu konserde gitarının jack'ını çıkarmak zorunda kalıyorlardı." *

*sex pistols adlı kitaptan.
  • wessex stüdyolarında queen news of the world albümünü kaydederken kontrol oldasına girip freddie mercury'ye "baleyi kitlelere yayabildin mi dostüm" gibisinden laf etmiş ve freddie mercury tarafından yakasından tutulup silkelenmiş bir müzisyendir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap