• geçtiğimiz günlerde beşiktaş belediyesinin de katkılarıyla etilerde parkta konser veren sanatçı.

konsere katılanları sayıyorum. ben, bi arkadaş, bi arkadaş, bi arkadaş, grupta çalanların bir kısım akraba+arkadaşı, bir kaç etilerli, bir kaç geçerken uğradımcı. bu mudur?

ha diycen "caz dinledin başın göğe mi erdi?". ben bu rezaleti buraya yazmak istemezdim. ama algımızı kirleten, hayattaki güzellikleri es geçmemizi sağlayan bazı güç odakları ve siz beyinsizler belki utanırsınız diye bunu buraya yazdım. çünkü o kadar çok şey kaçırıyorsunuz ki. bütün beğenileriniz, bütün meraklarınız, bütün ihtiyaçlarınız başkalarının seçimleri. sizler kendiniz olmayı beceremediğiniz gibi öyle kör, öyle açgözlü ve asla doyuma ulaşamayacak bir haldesiniz ki. cep telefonu modelleri, ev ya da araba peşinde koşarken, yahut bu dünya yetmedi, sonsuz hayat ve bir sürü am istiyorum derken, hissedebileceğiniz, algınızı açacak, sonsuzu değil o anı isteyebileceğiniz bir psikolojiye yabancılaştıkça yabancılaşıyorsunuz.

henüz algısı kirlenmemiş 5 yaşındaki çocuklar bir caz konserinden konsantrasyon problemlerine rağmen çok büyük haz alabilirken, sizler sıkıntıdan patlayıp elinize tutuşturulan bir sonraki adımı resmen görev icabı yaşamak için sabırsızlanıyorsunuz.

sibel köse'ye ve ona eşlik edenlere, her şeye rağmen bize rüya gibi bir gece yaşattıkları için teşekkür ediyorum. o gece orda bulunmak yerine hangi kuytuda hangi salak işlerle meşgul olurken hayatın sunduğu bir güzelliği daha kaçıranlara da geçmiş olsun diyorum.
  • nukhet ruacan dan sonra sahneye en çok yakışan kişidir..standartları ondan dinlemenin büyüsü başkadır..sadece cazla ilgilenmenin dışında diğer müzik türleri ile ilgili konserlerde de görülür,bir köşede birasını yudumlar ve konseri izler öylece..
  • fatih erkoç'un yankılar adlı programında sorduğu:
    - jazz dergisi seni, yılın en iyi bayan vokali seçmiş... sorusu üzerine,
    - türkiye'de cazla uğraşan çok az insan var, onları da birbiriyle yarıştırmak bana çok doğru gelmiyor. cevabını patlatan, gülünce dünya tatlısı olan vokalist.
    ayrıca polonya'da bir albümü çıkmış, ama türkiye'ye daha getirememişler.
  • sibel köse, 1969 yılında ankara'da doğdu. ted ankara koleji'nin ardından odtü mimarlık bölümü'nden 1991 yılında mezun oldu. caza üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. türkiye'nin sayılı caz ustalarından biri olan tuna ötenel ile birlikte yaptığı çalışmalarla deneyim kazandı. bilkent müzik ve sahne sanatları bölümü'nde janusz szprot aracılığıyla bilkent, zwierdzyniec ve pulawy'de (polonya) bir çok seminere katıldı ve deborah brown, rachel gould, elli wright ve joe lee wilson'ın yönetiminde bireysel ve grup çalışmaları yaptı. ayşe sezerman'dan ve randy esen'den şan dersleri aldı.

istanbul caz festivali, festival of jazz standards (siedlce - polonya), fete des jazz (paris - fransa), jazz au xiricourt (xiricourt - fransa), odtü caz günleri 1-5 ve ankara caz festivali gibi bir çok festivale katıldı. polonya'nın zamosc kentinde düzenlenmiş olan uluslararası caz vokalistleri yarışması'nda birincilik ödülü aldı. türkiye'de caz müziğiyle adı anılan tüm değerli müzisyenlerin yanı sıra jarek smietana, slide hampton, jean-loup longnon gibi uluslararası sanatçılarla birlikte projelerde yer almıştır.

sibel köse 4 yıldır festivale hkk caz orkestrası solisti olarak katılıyor. yer aldığı albümler arasında sometimes 1995, focan tunes sung by jazz vocalists 1999, velvele 2000, polonezköy 2001, latin türküler 2000, ve ülkemizde de yayımlanacak olan sibel köse & ahmet gülbay trio - bossa lova 2001’i sayabiliriz.

ankara caz festivali 3 de sahne alacaktır.
  • trt hafif müzik ve caz orkestrasının verdiği yeni yıl konserinde de yanılmıyorsam iki şarkı söylemiş güzel sesli bayan.
  • iyiligi yuzune yansimis inanilmaz ses. hem harika sarki soyluyor, hem de hayvansever. e yeter zaten.
  • şmdie kadar gördüğüm en güzel sesli türk hatun. mucizevi bi kişiliği var kesinlikle. süper tatlı ve canayakın ve rahat. onla konuşunca zamanın nası geçtii belli olmuyo. pozitif enerji harikası başarılı insan. süper sesine rağmen oldukça mütevazi bi insan üstelik.
  • galiba fransa da da bir albumu çıkmış zenci* sesli jazz
  • alacatı jazz rüzgarı kapsamında iki konserle önder focan'la sahne almış nadide sanatçı ve insan.
hesabın var mı? giriş yap