• genelde allah ile "allah baba" diyerek konuştuğundan bir dönem kendisini isa sanırdım. yine aynı dönemde terlikle bakkala da gidebiliyordum.
  • bazen filmlerde şiirimsi şeyler okuturlardı;
    -abi bildik, yanımıza aldık helal olsun
    canımız emanet ettik helal olsun.
    aşımızı böldük, soframızı paylaştık.
    haram lokma yemez dedik helal olsun

gibi. yukarıdaki dizeleri örnek olsun diye yazdım. çok sağlam atmış olabilirim ama helal olsun kısımları doğrudur.
    efendim işte bir yığın yanlış anlama sonucu babası bunların evinde şöför oluyor. sonra nasıl oluyor anlamıyorum ama bir türk filmi entrikası sonucu oğluna birşey olmasın diye evin kasasını soyarken, bu adamı yakalıyor ve yukarıdakine benzer dizeler söylüyor.
    dizeleri tam hatırlamayışımın sebebi, sanki o şiiri okuyan benmişim gibi utanıp sonuna kadar dinleyemeyişimdir.

lakin tam tersi duygular uyandıran bir film daha vardı, babası buncağızı annesi daha zengin diye annesine yollamaya çalışıyordu.
    -babacığım ben geldim
    -git
    -ama babacığım
    -git dedim sana
    -sevmiyor musun artık beni?
    -sevmiyorum
    -ama olsun ben seni seviyorum hem de çok seviyorum.
    -artık sana bakamam. uğraşamam seninle.
    -olsun babacığım, ben birşey istemem ki senden. çalışır para da kazanırım istersen
    -naaayır! git dedim sana!

sonra sezercik alt dudağını büker, boyunun zor yetiştiği bir kapıyı açar ve koşarak evden çıkar.

o ağlar ben ağlarım salya sümük.

insafsız herif, al karşına konuş işte, ne yalan söylüyorsun? anlatsan anlamayacak mı çocuk? -annen zengin git o okutsun, ben seni hafta sonları görürüm- de. niye üzüyorsun yavruyu..

çok iyi oynamıştır orada, her izleyişimde ağlarım ben, bak gene bi tuhaf oldu tüylerim diken diken ....

edit: sevgili habermas ın uyarısı üzerine farketmiş bulunuyorum ki; sezercik ve yumurcak' ı karıştırmışım.
    önüme gelen ufaklığa ağlamışım bir nevi, ardını arkasını araştırmadan.
    e şimdi ben bunu alıp taşısam yumurcak başlığına; seveni var kötüleyeni var.
    yumurcak başlığında da bunu gören; e bu kız aynı entryi sezercik başlığına da girmişti diyecek. ama belki üşenip sezercik başlığını kontrol etmeyecek ve benim koca bir kopyacı, kolpacı, işgüzar olduğumu düşünecek.
    e kalsın o zaman bu entry burada, naif bir rekabet olsun yumurcak ve sezercik arasında.
  • anne! annecim!
    melek annecim!?
    sen hasta olma annecim
    buyuyunce doktoy olacam, sana ilaclay getiyicem, ama tatli ilaclay, igne de yaptiymiycam sana melek annecim...
  • film: sezercik yavrum benim. sezer ustunde gicir gicir fenerbahce formasi, ayaklarinda kramponlar futbol oynamaktadir. sahaya birden uvey babasi erol tas girer ve sezer'in kulagina yapisir: "ulan ben sana top oynamayacaksin demedim mi ?" bre sadist, niye aldin cocuga o zaman formayi, kramponu...
  • -guzel mi o sekeyley
    -hmm baldan tatli
    -benimde payam olunca bende yicem
    repligi ile gozlerimizi sulandirmis
    bir episodunda elindeki eroin paketini mezarliga boca ederek oluleri refaha erdirmis aslinda iyi kalpli ama gereksiz cocuk yildiz..
  • sezercik kıbrıs ı savunduğu bir filmde bıyıklı ve papaz gibi uzun saçlı bir lakayıt türk ordusunda on başı falan olmuş idi, cip kullanmış anasını atasını katleden rumlardan intikam almak için aynı ordu mensupları tarafından cenevre harp hukuku hiçe sayılarak mavzer verilmişti.
    hayatımda izlediğim en berbat film oluvermişti.
  • en az richy rich kadar girmek istedigim cocuk. soyle levyeyi kapip allah ne verdiyse dalip tum dislerini eline vermek istedigim kisi. ayrica soyle enseden oturaklı bir ucan tekme ile direk kafadan dumduz gelen o embesil anatomili ensesini duzeltmek isterdim.
  • hayat binmiş üzerine vurmuş kırbacı , vurmuş kırbacı...
  • kıbrıs çıkartması sırasında “beş” yaşında yüzbaşı beş ¼ yaşında binbaşı olan akabinde bütün rum ordusu ve eoka kuvvetlerini tek başına “oyuncak tabanca” ve çatapat teslim alarak beş buçuk yaşında generalliğe terfi ettirilen modern türk rambosu “velet” kişi,
    kıbrıs harekatı devam etse idi bu muhteşem kişinin altı yaşında “genelkurmay başkanı” yedi sekiz yaşlarında ise “cumhurbaşkanı olması” beklenmekte idi:

(eoka komutanı turgut ozatay 5 yasındaki sezercige yalvarmaktadir)
    - yapma vre sozuki.!! sana sikolaa alazagim.!! sekerler alazayim.!!
    (arkadan marş girer)
    - biy tuyk çogucu siyahsız amcalaya asla siyah cekmez
    (acımasız eoka komutanı turgut ozatay sezercigin ellerine atlayarak şapur şupur öpmeye başlar olay bitmiştir)

(bkz: sezercik küçük mücahit)
    (bkz: cep herkülü)
  • arı mama vardı biz çocukken, hâlâ var gerçi.. işte o arı mama kutusunun üzerindeki çocuk sanırdım ben sezercik'i.. sevmezdim pek o yüzden, yalan söylüyor sanırdım zira.. "ben pijjj değilim" diyip, aç gezerdi ya hani.. derdim bu nasıl iş böyle, hem açsın hem de mama kutusunun üzerinde sürekli ağzında kaşık yiyorsun.. piçlik bu yaptığın oğlum işte derdim..

http://img218.imageshack.us/…5250/arimama300grb.jpg
hesabın var mı? giriş yap