• tarkanin ikinci albumunde olan,acik sacik sozlu $arki.babam dinlememi yasaklami$ti..
  • şimdi istesen böyle bir şarkı yazamazsın, yazsan çaldıracak kanal bulamazsın. muhtemelen sertab erener'e de back vocal yaptırtamazsın.
    ülkenin geldiği nokta açısından açıklayıcı oldu sanıyorum.
  • album piyasaya verilmeden once** gazetelere "tarkan produktoruyle kavga etti" seklinde bir haberle cikmisti bu sarki. tarkan "cok ayip sozler, ben bunu soyleyemem" gibi demeclerle aglamisti. sonrasinda albumu bir dinledik ki, o hooo, utanma ne demek; tarkan efendi resmen orgazm olmus soylerken. ama cikan sonuc kesinlikle kotu degildir; bilakis ozan colakoglu'nun dahiyane duzenleme anlayisindan nasibini fazlasiyla almis, sertab erener'in sadece acilista duyulan o 5-6 saniyelik kusursuz cigligiyla insani bitene kadar yerine mihlayan bir sarkidir.
  • türk pop müziğinin en açık -saçık- sözlü şarkısı. pek çok alt anlamlı, erotik mesajlı şarkımız oldu yıllar içinde şüphesiz ama bu şarkı diyeceğini o kadar sakınmıyor ki sanki tarkan takım taklavatı çıkarıp masaya koymuş gibi hissediyorsunuz. çocukken satın aldığım ilk kasette yer alan bu şarkı çıktığında annemle babamı yatakta basmış gibi dumura uğramıştım. hala dinlerken bir tuhaf olurum.
  • çıktığı dönemde sadece sözleriyle değil, düzenlemesiyle de beni şaşkına çevirmiş tarkan şarkısı. klibini de çekmek için hülya avşar'a teklif götürülmüş fakat avşar kızı kabul etmeyince klipten de vazgeçilmiştir. o gün bugündür düşünür dururum hep,acaba çekilseydi nasıl birşey olurdu diye..
  • zamanının çok çok çok ötesinde olan, bir neslin ebeveynleri, bilhassa babaları tarafından hiç de hoş karşılanmamış ve hatta ekseriyetle yasaklanmış, pek bir keyifli tarkan eseri.
  • tarkan ın zamanın fazlaca ötesinde olan şarkılarından bir tanesi. bulunduğu albümün popüler şarkılarından biri olmamıştır fakat benim ve benim gibiler için biz nereye ile birlikte yeri çok farklıdır.
  • tarkan'ın 1995 yılında gerçekleştirdiği inönü stadyumu konserinde sahnede striptiz yaptığı şarkıdır. bambaşka bir türkiye'de tarkan krallığını ilan etmişti. müthiş bir performanstı, doğru dürüst bir kaydının olmayışı büyük kayıptır.

yıl 2021.. türkiye'de bu şarkıyı çalacak radyo bulunamamaktadır.

link

edit: link eklendi.
  • geri vokalinde sertab erener'in bulunduğu tarkan şarkısı..
  • tarkanin yillar sonra yaptigi bir suru dandik albumu tek seferde affettiren sarkidir.
hesabın var mı? giriş yap