• tarkan, aysel gürel'in ölümünden sonra tesadüfen eline geçen şarkının sözleri için müjde ar'ı arayıp tesadüfi bulma hikayesini anlatmış ve sözleri kullanma hakkını istemiş. kimseye haber vermeden, ben yazdım diye direkt kullanabilirdi ama onun yerine kendine yakışanı yaptığı için kendisini bir kez daha takdir ettim. ayrıca bu hikayeyi kıçımdan uydurmuyorum, müjde ar canlı yayında anlatmıştı.
  • solda "sevdanın son vuruşu (29)" diye görünce sevda demirel yine birine patlattı zannetim.

zannettiren album. boo olmadı lan tanım..
  • kanımca 'mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın' diyerek inceden inceye sevgiliye 'sen bir ayısın' demek istemiştir aysel gürel..
  • valla pop'dan vazgeceli cok olmustu. ama mecburen sagda solda dinliyorduk pop'u. uzun zamandir adam gibi sarki/sarkici gelmediginde herkes hemfikir zaten. ne zaman bir grup ya da sanatci cikip iyi bir is yapsa, bizi heyecanlandirsa, cok degil bir album sonra sicip batirip hevesimizi kursagimizda birakiyoru. piyasa tek atimlik barutlar ve ne idugu belirsiz bir suru popcuyla dolmusken tarkan geldi yine. uzun zaman sonra sikilmadan bir pop sarki dinledim.

netekim artik piyasa poculari soyle diyebilirlerler:

(bkz: kaçin lan sahibi geldi)
  • tarkanı ne kadar özlediğimi, ne kadar sevdiğimi, kaç yaşında olursam olayım defterlerini onun fotoğraflarıyla kaplayan liseli kız duygularımın hala yerli yerinde olduğunu, insanın birini böyle sevdiğinde onu ne yaparsa yapsın affedeceğini bana hatırlatan şarkı.
  • introsuyla bile bitirmiş, sallamış. dinledikçe güzelleşiyor, sudan bile daha hafifmiş gibi akıyor, güzel kokuyor.

aysel gürel, sen kaç ömürlük yaşamış, ne sevmişsin, nasıl bir aşıkmışsın a kadın.. sana kelime bulamam, hürmetler.
  • ritmik olsa da feci romantik şarkı, canım benim özlemişim çok.
  • tarkan'in halihazirdaki tum popculara "dagilin lan" diyerek geldiginin emaresi.
  • aysel gürel'in vefatından sonra müjde ar kötü olduğu için eve girememiş kızkardeşi mehtap arkıyıda, köşede ne kadar kağıt parçası, defter varsa toplamış. ve ev kiraya verilmiş. evi kiralayan tarkan'ın bir arkadaşıymış. evde süpürgeliğin kenarına sıkışmış bir kağıt parçasını görüyor ve bunu tarkan'a veriyor. herhalde evin aysel gürel'in olduğunu da öğrenmiş. daha sonra tarkan müjde ar'ı arayıp durumu anlatıyor şarkıyı albümüne koymak için istiyor. müjde ar'da veriyor.
    müzikle alakası olmayan bir başka vatandaş evi tutsa belki de okuyup yırtıp atacaktı o kağıt parçasını..
    şarkının hikayesi bile ne kadar güzel ve özel.
    gerçekten de son dönem çıkan en güzel parçalardan biriydi.

ah be aysel gürel aaah :(
hesabın var mı? giriş yap