• gectigimiz sevgililer gununde doc riversin kizi callie ile nisanlanmis basketbolcu. bunlarin cocuklarinin gelecekte sporcu olacaklari garanti. iki dede de nba'de basketbolcuydu, baba nba'de basketbolcu, anne, babaanne, ve hala eski ncaa voleybolculari, amca nba superyildizi, bir dayi nba'de, iki dayi ncaa'de basketbolcu. yaris ati seceresi gibi masallah.
  • dell curry'nin oğlu ve stephen curry'nin küçük kardeşi olan birleşik amerikalı basketbolcu. aynen ncaa'de fenomen haline gelmiş abisi gibi kendisi de shooting guard pozisyonunda oynamakta olup, yine aynen abisi gibi fiziksel yetersizliklerden dolayı * iyi okullardan burs alamamış ve liberty üniversitesine girebilmiştir. ancak freshman sezonu itibariyle oynadığı 23 maçta tutturduğu 20.3 sayı, 4.1 ribaund ortalamalarla demar derozan, tyreke evans, b.j. mullens, al-farouq aminu, greg monroe gibi nba yıldızı olabilecekleri söylenen oyuncuların tamamını geride bırakıp ülkenin * en çok sayı atan freshman'i olarak * pek çok okulu şimdilik pişman etmiştir, aynen abisi gibi.
  • deli gibi bir yüzde ile üçlük atıyor bu sene. %56 ne lan? yalnız bu adamın çocuğu çok fantastik bir dna'ya sahip olacak. dedeleri dell curry ve doc rivers, amca ve dayısı steph curry ve austin rivers. üçlük olarak doğar kesin.
  • hem şut mekaniği, hem de fundamental olarak abisinin şu anda çok ama çok gerisinde olan minik kardeş. gerçi bu haliyle bile 20 sayı 15 asist çıkarabiliyor okc karşısında. yine de ilginç aile.
  • takım arkadaşına güven konusunda sınırları zorlayan bir örneğe imza atmış dün gece.
  • bizimkilerdeki sukru gibi abisinin golgesinde kalmis bir cevher.
  • hem kendisi için hem de philadelphia için müthiş bir kazanım oldu bu seneki takası. oynadığı süreler çok arttı ve kendisini çok daha fazla gösterme imkanı buldu, takımı da en büyük eksikliği olan şutör boşluğunu kendisiyle doldurdu. oynamadığı ilk maçta nets’in en büyük iki ismi sahada olmamasına rağmen sixers küsküyü yiyiverdi ve takımın defosu tekrar ortaya çıktı.
  • tamam iyi bir rol oyuncusudur da salt üçlük oranı üzerinden kardeşinden daha efektif üçlük atıyor demek yanlış.

bu sezon seth %40 üçlük oranını maç başına 5.6 üçlük deneyerek elde etmiş, (maç başı 34.8 dakika oynayarak)
    stephen ise %38 oranını maç maçına 12.3 üçlük atarak. (maç başı 34.8 dakika oynayarak)

yani iki oyuncu hemen hemen benzer süreler almasına rağmen stephen maç başına 2 kat fazla üçlük deneyerek kardeşi ile neredeyse aynı üçlük oranını elde etmiş.

üstteki entry'e göre bu sezon %60 üçlük isabetiyle oynayan dwight howard daha iyi üçlükçü bu arkadaşlardan.

burada önemli olan oran değil zira birisinin maç boyu denediği üçlük sayısı diğerinden 2 kat fazla. doğal olarak daha az atış kullanan oyuncunun yüzdesi daha yüksek olacak.
  • 2013-2014 sezonu için abisinin takımı olan golden state warriors'a free agent olarak imza atmış. işe yarar umarım, takımın buna ihtiyacı var.
  • d-leauge'de 40 küsür sayılar attıktan sonra bu adam neden nba'de oynamıyor diye merak ettim, geçenlerde de bir yerde sanki " 2015 2nd pick prospect" gibisinden bir şeyler duymuştum, araştırdım. adam drafta girdiği sene draft edilmemiş, d-leauge ve 10 günlük kontratlar arasında gidip gelmiş. yani aslında, şu an biri istese, alıyorum lan ben bu adamı takımıma diyebilir nba'de. tahminimce, savunmada veya fiziksel eksiklikleri olduğundan, nba'de dikiş tutturamıyor.
hesabın var mı? giriş yap