• kalitesi tartışılmaz.fazla sevilmemesinin sebebi ise maçlarda kendini abartılı şekilde yere atmasıdır.mario balotelli bu konuyu çok güzel açıklar:

"sergio busquets'i geçen gün facebookda dürttüm.orada bile yüzünü tutup kendini yere bıraktı."
  • bunun babasına aptal busquets demişlerdi. kendisi de dalyarak busquets. inşallah bir gün en az kendisi kadar dalyarak olan luis suarez'le çarpışıp şöyle 20-25 yıl oynayamayacak derecede sakatlanır (suarez'i de yanında götürerek). bu amına koduğum ölüp mezara girse 2-3 yılda bir mezarı kazıp kontrol etmek gerek numara mı yapıyor diye.
  • sahada kanlar içinde kalsa gene inandırıcı bulmam kesin ketçaptır derim. öyle sahtekardır.
  • sezon sonunda fc barcelona'dan ayrılacağı açıklanan efsane.

sergio busquets gösterişsiz oynayan ama her takıma lazım harika bir topçu. neden böyle bir karar alındı bilmiyorum ama bu seviyelerde rahat rahat 5 yıl daha oynardı diye düşünüyorum. evet bazen değişiklik gerekebilir ama bu habere üzüldüm açıkçası. futbol kariyeri boyunca kendisini sadece fc barcelona formasıyla görmek isterdim doğrusu. her şekilde kulübün efsanesi oldu zaten ama keşke tek bir kulüpte başlayıp bitirenler sınıfına girebilseydi. hakkında hayırlısı olsun.
  • mevkisi itibariyle neredeyse kusursuz bir oyuncu gel gör ki kendisini överken millete cahil diyenlerin cehaleti de insanı gülme krizine sokmuyor değil..

neymiş xavi gireceği zaman iniesta ya da rakitic çıkıyormuş busquest çıkmıyormuş, işte böyle önemli bir oyuncuymuş. hani gülsem mi ağlasam mı.. adam bu saydığı oyuncuların busquest ile aynı pozisyonda oynadığını ve birbirinin muadili olduğunu sanıyor, şaka gibi..
  • bu adama gösterilen saygıyı anlamıyorum demekle hiçbir barcelona maçını izlemedim demek aynı anlama denk geliyor.
  • adam barcelonada 12 yilda 378 maca cikmis gidip huseyin cimsir muamelesi goruyor. kafalar bak aq.
  • babası hakkında söylenen birçok şey vardı ama asıl olayı annesindeymiş.

http://media.tumblr.com/…mblr_m1baqz2sra1qfkycn.gif
  • lisede sınıf maçlarında beni de oynatırlardı.. maçta 3 kere topa ya değerdim ya değmezdim. öyle ileri geri gider gelirdim ortada.. top ilerdeyse ileri koşardım, bizim tarafa geçince ceza sahasına kadar geri dönerdim kendi kendime.. ama ne hikmetse her maça beni çağırırlardı. beden öğretmeninin de seyrettiği maçta kendi kaleme gol attım. bir hafta sonra gördüm ki beni okul takımına seçmişler.. bereket yedeklere almış hoca, hiç oynamadan facia olmadan lise bitti..
    29 haziran 2010 ispanya portekiz maçını seyrederken bir anda eskiler geldi aklıma. bu busquets denen adama benzettim kendimi. eleman topa değmeden maçı bitirecek neredeyse. barcelonada da aynısını oynuyor.. kendisinin bu özelliğine futbol şansı demeli, başka laf bulamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap