• hepimize bi diyeceği var bu adamın.
  • auf der anderen seite**'da fatih akın'ın, takva'da özer kızıltan'ın ve pandora'nın kutusu'nda yeşim ustaoğlu'nun yönetmen yardımcılığını yapmış ve nihayet çoğunluk filmini hem yazıp hem de yöneterek ilk uzun metrajını tamamlamış sinemacı. diğer filmlerin başarısı malum; fakat henüz çoğunluk filmini izlememiş biri olarak altın ayı ödüllü bal'dan tanıdığımız barış özbiçer'in görüntü yönetmenliğini üstlenmesi ve genç tiyatrocu bartu küçükçağlayan'ın müthiş samimi oyun yeteneğine güvenerek ona başrol vermesi gibi etkenler düşünülünce daha bir pozitif yaklaştığım genç yönetmen. ayrıca 67. venedik film festivali’nde genellikle en iyi ilk filmlere imza atan yönetmenlere verilen geleceğin aslanı*** ödülünü de almış, mutlu olduk, neşelendik, sevinçliyiz.
  • 12 haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde emek, demokrasi ve özgürlük bloku adaylarını destekleyen yönetmendir.
  • gayet minimalist ve rahatsız edici bir anlatımı var, çoğunluk çok başarılıydı, rüzgarda salınan rüzgar filmi de orta üs sınıfın sinir bozucu hiçliğini, hayatlarının anlamsızlığını büyük laflar etmeden başarıyla anlatıyor.
  • beyoğlu çukurcuma'da gündüz vakti karşıma çıkan adam. yeni filminin festivalden sonra gösterime gireceğini söyledi. çoğunluk'la ilgili takdirli cümlelerimi de sabırla dinledi.
  • gecenlerde palto film gunleri sayesinde anadolu universitesi'ne geldi kendisi. sinema anadolu'da hep birlikte oturduk, cogunluk filmini izledik. sonrasinda da kendisi ile film uzerine bir soylesi yaptik.

soylesinin iceriginden, sorulara verilen yanitlarin tatmin etmeyisinden ya da efendi hallerinden cok kendisinin utangac tavirlari dikkatimi cekti. koca yonetmen etkinlik suresince duvara bakarak konusur mu arkadas, hem de cogunluk gibi bir filmin en can alici sahnelerine deliler gibi gulen bos bir kitle onunde? bir ara sag gozu ile caktirmadan suzmeye calisti etrafi, hepsi bu.

kisisel bir not: yetenegine inandigim, ne var ki gelecekteki filmlerinde daha ozgun isler cikarmasini diledigim bir yonetmendir kendisi.
  • yönetmenliğini yaptığı çoğunluk filmi 47. antalya altın portakal film festivali'nde en iyi film ödülünü almıştır.

edit: ödül almaya devam ediyor, durduramıyoruz.
  • portakal'ı almadan iki gün önce verdiği bir video-röportaj: http://www.bakiniz.com/…ren-yuce-cogunluk-roportaj/
  • kulüp dizisinin yönetmeni. muhteşem bir kariyer çizmektedir.
  • nbc ve zeki'nin yanına 1 kişi daha ekle dense, hiç tereddüt etmeden ismini vereceğim, senaryosunu kendi yazdığı 2 şaheseriyle asla aklımdan çıkmayan yönetmen/senarist/yapımcı.

yapımcılığı ve yönetmenliğini bilmem, masum ve kulüp'ü göz ucuyla gördüm, rüzgarda salınan nilüfer ve çoğunluk da ise beni rahatsız eden bir şey hatırlamıyorum, ya da dikkatimi çeken mi demeliyim bilemedim, david fincher gibi işte; işini iyi yapar ama hani bunu ben yaptım diye bağırmaz.

senaristliği ise... kelime bulamıyorum, muazzam -ki ben de christoph waltz gibi düşünen biriyimdir; işin sanat kısmı kesinlikle senaryodur.
hesabın var mı? giriş yap