• çemberimde gül oya adlı güzide dizinin en oyunculuk yoksunu oyuncusu(!) kendisi sayesinde dizinin şimdiki zaman kısımlarını neredeyse atlayarak geçiyorum. bence dizinin "geçmiş" dönemi oyuncularından izleyip ders almalıymış.

yapmacık, itici bir oyunculuk, inandırıcılıktan fersah fersah uzak nasıl olunur canlı kanıtı.
  • an itibariyle mesut yar'ın konuğu olan ve asmalı konak'da canlandırdığım bir karakter vardı 28 ödül almıştım toplamda onunla, neydi adı? ııı sümbül müydü? sözüyle beni şaşkınlıklara gark eden şahıstır. aldığın ödül sayısını hatırlayana kadar karakterin ismini hatırlayaydın iyiydi be ablacım..
  • kullanabilse, yüzü anlamında oldukça avantajlı olan oyuncu. ve fakat, asmalıkonakta'ki hafif kopuk, kafayı yemiş anne modelinin sabit ve donuk bakışlarla sürekli ileriye doğru bakan yüzünü çevreleyen tülbenti çekip aldığınızda, çemberimde gül oya'daki yurdanur'a ulaşıyoruz... iki kadın arasındaki bin farkı yorumlamak bu kadar kolay olmasa gerek. özge özberk'in hayat ve canlılık kattığı yurdanur, yaşlılığında herşeyi pek bir bilen bir mumya oluveriyor. karakterden çalınıyor alenen. tecrübe, bilgi, olgunluk gibi bir çok emanetin sahibi olan yurdanur az sonra özcan deniz'e oğlum diyecek gibi süzülüyor.. bana yurdanur süzülen biri değilmiş gibi geliyor.. malzemesini iyi değerlendiremeyen bir oyuncu.
  • babası işgal dönemi seri katili, işbirlikçi hrisantos'u temizleyen iki kahraman polisten biri olan muharrem alkor'dur.
  • sıfır oyunculuk.
    hele bir de o afacan tavırları , dudak büzmeleri yok mu?
    reenkarne bebekli arko reklamındaki çocuk bile , selda alkor'dan daha iyi oyunculuk yapar.
  • sağlam kumarcılardandır kendisi...
  • 1970'li yıllarda o zamanın milli bir basketbolcusuyla evlenerek sinema kariyerine ara vermiştir.
    işin ilginci bir sinema sanatçısıyla evlendiği için söz konusu milli basketçimiz milli takımdan çıkarılmıştır.

şimdi ise selda alkor oyunculuğuna devam etmekte olup, söz konusu basketçi türkiye'nin en büyük şirketlerinden birinde genel müdürlük yapmaktadır.
  • az önce kendisini iz tv'de, yeşilçam sineması'anın set olarak kullandıgı istanbul mekanları konulu muhteşem bir belgeselde yıllar sonra ilk defa gerçek hali ile gördüğüm kadın.

kendisi hakkında dumura ugradıgımı gösteren izlenimlerim:
    72 yaşında olmasına ragmen hiç yaşlanmamış. belgesel ne zaman çekildi, bu röportajı ne zaman verdi bilemiyorum ama hadi diyelim bi beş yıllık bir çekim olsun (ahan da şimdi bitti sonunda gördüm, 2011 yapımı imiş) bu kadın çok rahat ajda pekkan ve nebahat çehre ile yarışır bu konuda.

bugüne kadar oynadıgı rollerden hiç birisindeki kadınlara benzemiyor, asmalı konak'ta sümbül hatun, yahut hanım ağa nerde, bu kadın nerde. nassıl rol yapıp o kadınların gerçek oldugu sanrısına kaptırmış bizi.

bir te tip olarak yasemin göksu ile ne kadar benziyorlar yoksa bana mı öyle geldi?
  • 1943 yilinda konya dogumludur.. ses dergisinin actigi yarismada dereceye girip 1965 yilinda sinemaya "cumartesi senin pazar benim" adli filmle basladi..
    nihayetinde ise;
    gunese giden yol, buzlar cozulmeden ve kartallar yuksek ucar adli filmlerde rol almistir..

son yillarda tv dizilerinde kendisini izleyicilere hatirlatmis olup, dublaja ihtiyaci oldugu asikardir..
  • kendisi 1943 doğumlu olup, evlidir. eşi koç grubunda genel müdür olup çok hoş bir adamdır.
hesabın var mı? giriş yap