• araba hakkındaki düşüncelerimi 3 senelik kullanıcısı olarak sonraya bırakmak istediğim güzel araçlardır.

(bkz: burası çok önemli)
    sarı sitede 2017 1.6 tdi 115 hp style modeli satılan 2.el araçları kesinlikle alınmamalıdır. filo aracı olarak kullanılan 2017 style modelleri çoğunlukla ikinciyeni.com üzerinden satıldı ve satılmakta, bazılarını alan "nitelikli dolandırıcı" karakter yoksunları ise sarı sitede "memurdan, doktordan, bayandan" başlıkları ile hatta aradığınızda aracı ilk sahibinden aldım diyerek yalanlara başvurarak size "kakalamaya" çalışmaktalar.

"aat
    aaz
    aer
    aep
    et" aklıma gelen plaka serileri. 2017 leon style ilanlarında bu arabalara denk gelirseniz bilin ki araçlar filo aracı ve büyük çoğunluğunun deli dehşet hasar kayıtları var. 1 kişinin bile dolandırılmasını engelleyebilirsem ne mutlu.
    "aav
    aay
    aba" plakalı araçların çoğu da bu filo araçlarındandır.

edit : araç yılı model detayı eklendi.
    edit 2 : son 3 plaka serisini ekledim. hatırlatma için (bkz: reclakebrix) teşekkürler.

önemli edit : (bkz: rüzgar bebek yürüyecek kampanyası)
    (bkz: rüzgar bebek yürüyecek kampanyası)
    (bkz: rüzgar bebek yürüyecek kampanyası)
  • bir gün kuzenimle otobüs bekliyorduk ve önümüze 12 13 model olduğunu düşündüğüm bir seat leon durdu, biz de sileceklerinin ne kadar güzel olduğunu ve ne kadar güzel araba yaptıklarından bahsetmeye başladık. içinden evlenmiş olan eski sevgilim indi, muhtemelen yanındaki kocasıydı. sonuç olarak güzel silecek yapmışlar
  • doğuş otonun pazarlama ekibine bayılıyorum. 90lı yıllardan beri distribütörü oldukları markaların marka değerini muhteşem yönetiyorlar.

davetiye ile kullanılan uygulamalar gibi arzı kısıyorlar, talebi arttırıyorlar ve arzu nesnesine dönüştürüyorlar resmen aracı. şu anda piyasada yaprak kımıldamıyor ama fomo yaratıp leon almak için insanları sıraya sokabiliyorlar. muhteşem bir başarı. 2 gün önce babam bile yeni leon alcam dedi. lan babama bile duyurmayı başarmışsınız leonu, adam sosyal medyanın hiç bir türlüsünü kullanmıyor, ekşi okumuyor, anca geleneksel basılı gazete ve tv ile ulaşabiliyorsunuz adama ve ona bile ulaşmışsınız.

90lı yıllarda vw markasını da böyle böyle premium markalar ile birlikte anılır hale getirmişti bu adamlar. ikinci el vw araçları piyasadan toplayıp yüksek fiyatlar ile satıyorlardı ve insanlarda vw markasının ikinci eli kuvvetli şeklinde bir algı oluşmasını sağlamışlardı. hala o algı ile otomatik olarak ilerliyor market, olur da piyasası düşerse vw markasının ikinci elinin, dod markası ile o araçları toplayıp tekrar piyasasını yukarı çıkarıyor (represant arabası olarak kullanılan düşük bg güçlü golf 7ler vardı düz vites, onlar çok ciddi düşürmüştü piyasasını golflerin, dod sildi süpürdü piyasadan ucuz golfleri ve yüksekten ilan vererek yine piyasasını arttırdı)

ötv dilimi konusunu da muhteşem yönetiyorlar, tr için ötv sınırında kalan bir donanım yarattılar, bu piyasada "ucuz" bir araç sundular ve o aracı da kısıtlı satarak önlerini görmeye çalışıyorlar. ötv konusu netleşsin (matrahlar düzenlenebilir, vergi inebilir, tam tersi vergi artar, matrah düzenlenmeyeceği açıklanır, faiz indirimi gelir vs vs) bir anda sıra 600. kişiye bile gelir çatır çatır satmaya başlarlar. araç için istedikleri ilgiyi toplasınlar yeter ki .
  • otomobile göre insanları sınıflandıran salatalık turşularını tekrar görmemizi sağlayan araç.
    biz ne bmw'ler mercedes'ler gördük, adam taşımıyordu içinde.
    ama neymiş efendim, paramız seat leon'a yettiği için ve aldığımız için kıroymuşuz ve egomuzu tatmin ediyormuşuz.
    aracın 105 beygir olan modeli var, neyin kafasını yaşıyorsunuz? neyin ego tatmini olabilir ki 105 beygirlik bir araç?
    bir siktirin gidin be oğlum!
  • sahip olduğum arabadır, çok fakir de değilim allah'a şükür. apaçi olduğumu da sanmıyorum.
    geçen sene ağustos ayında bu arabayı aldığımda, o çok beğenilmeyen ve itin götüne sokulan ön konsolu benim çok hoşuma gitti.

ön konsolu dolu görünen arabaları, yuvarlak hatlar yerine keskin hatları olan araçları seviyorum.
    bana göre de audi a3'ün ön konsolu kötü, neredeyse hiç bir şey yokmuş gibi geliyor. sadeleştirmek adına yapılan ön konsol çok çıplak duruyor bence. ama bu demek değil ki a3 kötü araba, veya zenginlik göstergesi.

peki neden seat leon aldım? çünkü aldığım fr modelin direksiyonu, koltukları, ön konsolu, içinin genişliği, sunduğu fiyatta en dolusunu alabilmek hoşuma gitti.
    vw golf'e ve schirocco'ya da baktım ama ekstra 10-12 bin lira para vermeyi de istemedim açıkcası, neticede ihtiyaçlarımı karşılayan bir araba istiyordum.

çok param olsaydı ne mi alırdım? bmw veya mercedes alırdım tabii, ama onun için de 120bin ile 160bin lira arası para çıkarmam gerekiyor ama o kadar da zengin değilim.

ön konsol falan diyerek itin götüne sokmaya devam edilebilir, bir ara makasınızı alırım.

saygılar, teşekkürler.
  • golf sanki zengin arabasıymış gibi gelip de leon'a fakir golf'u demek... ne bileyim en hafif tabiriyle aymazlık.
  • vaktiyle leon'a bindim, torbacı dediler. a3 aldım, ulan o parayı hak etmiyor dediler. bir ara latitude vardı, kaçakçılıktan para mı vurdun dediler. passat'a bineyim dedim, tok kapı sesi hehehe diyenler türedi. motosiklete sardım, bu sefer de adım trafik teröristine çıktı.

arkadaşım neye binsin bu millet? peugeot 107 yahut toyota yaris size uygun mudur? alıp binelim. geri zekalı sürüsü.
    paranız neye yetiyorsa, hangisi hoşunuza gidiyorsa alın binin. denyo tipleri de boş verin. it ürür, kervan yürür.
  • 2015 1.6 tdi dsg modeli, ankara istanbul arasını gidiş/geliş 120 km/s'e sabitlenmiş şekilde kilometrede 19.955 kuruşluk yakıt tüketerek katetti. 20 kuruş bile değil. gayet güzel bir veri.

ayrıca kocaelinden geçerken otobana kolum kadar demir çubuğu düşüren her kim ise onun anasını sikeyim.
    çünkü o demir çubuk beni öldürüyordu.

önümdeki araba üstünden geçince havalanıp benim tamponu parçaladı.
    oradan da sağ canttan parça koparttı.
    düşün amk çelik canttan parça koparan demir çubuk tampona çarpmak yerine camdan içeri girse neler olacaktı.
  • kati suretle 1.4 tsi modeli gayet az yakan araçtır. sen arabayı 3-5km sürersen 8-9lt gösterir ama motor ısındıktan sonra şehir içi trafiğinde profesyonel kullanımla 6-7lt ler son derece olağandır, sıradandır benim için. geçen bir hısmımın 1.5dci jukesinden inmeden yakıt tüketimine baktım 6.1lt diyor sonra kendi arabama bindim bir de baktım ne göreyim 6.1lt ulan allahsız dizel misin sen gavur dölü. sınıfının 1 numaralı fiyat-performans aracıdır. malesef tofaş şahin kullanıcılarının 2. jenerasyonudur. stock haliyle kullanan erkekse çok yakışıklıdır kadınsa taş bebektir. 18'' jant, hayvani spoiler varsa erkek kullanıcısının saçları 3 numara sakalı kirlidir. blow off ve çift difüzör çıkışı varsa erkeğinin siki küçüktür.
  • 5 sene önce(2015) 60.000 tl idi. o zaman elimdeki para ile 3 adet leon alabiliyordum. ben gittim 180.000’e mülk iyidir diyerek ev aldım.

yıl 2020 evin değeri: 240.000
    leon: 150.000x3=450.000
hesabın var mı? giriş yap