• başıma bir iş gelmeyecekse beğenerek izlediğim gibi. karakterler harika. chanel oberlin, chad radwell, denise hemphill gibi mükemmel karakterler var. chad ve denise'e katılarak gülüyorum yahu. diğer karakterler de bu üçü kadar olmasa da gerçekten çok komik. birini öldürme planını teyit ederken bile "ehh farketmez ya" diyebilen soğukkanlı sürtük karakterleri var. absürd korku işte ne bekliyorsunuz. sizi gerçekten korkutmasını mı? mükemmel bir kurgu mu? o zaman yanlış yerdesiniz. bu dizi gülmek için izlenir.
  • çok komik ve aşırı eğlenceli bir dizi, zaten absürd komedi denildiği gibi. ne bekliyorsunuz ki, sonu beklenmedik değildi ama kendi içinde tutarlıydı. sıkıcı ramazana neşe kattı got ile birlikte.

--- spoiler ---

katillerin sakarlığı, kurbanları testereyle vs. bile zoraki öldürebilmeleri çok komikti, ama meğerse kostümün içinden doğru düzgün göremiyorlarmış*

katili bulacağım diye herkesin lise-üniversite transkriptlerini incelemeleri, burada çok tuhaf dersler almış olmaları (nasıl organ kesilir, testere nasıl kullanılır... asfdasf), sosyal güvenlik numarasının 123456789 olmasından yola çıkarak her şeyin sahte olduğunu anlamaları... dahası dekanın hester'i tüm geçmişinin sahte olduğunu bilmesine rağmen farklı görünsün diye okula alması..

denise başından beri tutturdu zayday katil diye, katiller birer birer ortaya çıkmasına rağmen olur olmadık sürekli zayday'e katil sensin biliyorum demesi harikaydı.

emma roberts biraz kendini tekrar etti, yine de favori karakterlerimdendi ama. finalde jüri ağzını açmadan 'objection!!' diye fırlayıp jüriyi ifrit etmesi ve neticede tımarhaneyi boylamaları şahaneydi.

hester her şeyi bu üç salağın üzerine yıkıp denise'in eski striptizci-yeni polisleri çağırması, 3.chanel'in tutuklanırken adamları görünce sırıtması...

https://www.youtube.com/watch?v=wym_q5dirlm

o kadar çok sahne var ki ayrı ayrı yarıldığım

ek olarak https://www.youtube.com/watch?v=g1vgnhjjpxi asdkljfhasda

--- spoiler ---

mantık takıntınız yoksa ve eğlenmek istiyorsanız bir şans verin, zaten 13 bölüm.
  • beklentimin üstünde çıktı(ikinci bölümü daha iyi).chanel oberlin is the new queen!lea yı rachel dışında bir rolde görmek iyi geldi bana bence bu kızdan iyi oyuncu olur geleceği parlak olsun...dean munch harika bir karakter olmuş ama en güzel yani tabiki nick jonas ve diegocuğum.nick gibi bir gey ikonunu bol bol öpüşmeli sevişmeli sahnelerde görmek dileğiyle ahahahahha.şaka bir yana ben beğendim kafa dağıtmak için gayet izlenir hem glee ve ahs serisinin hatırı var :).biraz reytingleri yükselmeli ama yoksa 2.sezonu göremeyebilir.
  • finaline 2 bölüm kaldığı yazıyor sitelerde ve hala red devil kim belli değil.genel olarak bu diziye insanlar nasıl beklentilerle başladılar bilmiyorum ama ben şahsen memnunum bu diziden.elbette bir (bkz: agents of s.h.i.e.l.d)gibi ciddi bir senaryo ve harika oyunculuklar izlemiyoruz,zaten böyle bir beklentim yoktu başlarken bildiğin çerezlik dizi.ortalama bir çerezlik gençlik dizisine göre daha iyi olduğu yerler var elbet (bkz: jamie lee curtis)yeter başlı başına,lea michele de iyi bir performans sergiliyor ileride gerilim ve korku tarzı yapımlarda sırırtmaz,denise hemphill karakteri ise gerçekten aşık olunası kendisinden çok iyi bir yaşam koçu olur :).
    ek olarak (bkz: saturday night live)oyuncularından (bkz: nasim pedrad)ı burada görmek güzeldi,oyunculuk konusunda önü açık bence (kendisinin muazzam kim kardashian taklitleri vardır).
  • fragmanı an itibariyle youtube üzerinden izleyebileceginiz, ilgi çekici bir dizi. kadrosunda, şimdiden katil olduğundan emin olduğum bir lea michelle barındırmakta.

hakkında bir fikri olmayanlar için de, friday the 13th ile mean girls'ün karışımı olduğunu not düşeyim. benim ilgimi çekti şahsen. muhtemelen muhteşem bir birinci sezonun ardından yapımcısı ryan murpy tarafından piç edilecektir. ama yine de merakla bekliyorum efendim.
  • ilk bölümü biraz yavandı, ama ikinci bölümü iyi toparladı.

gerilim tarzında olacak sanıyordum, ama gizem-komedi tarzına doğru evriliyor şu an; ki aslında güzel de olmuş.

şu grace karakterini pek sevemedim sadece.
  • absürd korku komedi kategorisinde izlediğim en iyi dizilerden. sözlükte pek beğenilmemesine ya da izlenmemesine şaşırmadım zira son dönemde debe'ye giren entry'leri gördükçe sözlüğün zeka seviyesinin hızla düştüğü konusunda hiçbir şüphem kalmadı.

bi de emma roberts çok güzel.
  • izlediğim ama niye izlediğimi anlayamadığım dizi, gerçi son bölümde biraz daha izlenebilirlik vardı, bu arada niçin tamamen manyaklardan oluşan bir ekip kurulamıyor ki, önce chanel ve yardakçıları ile bir bağ kuruyorken sonra grace karakteri daha normal davranışlarıyla gözümüze sokuluyor.
  • "ı still got my eyes on you zayday williams" -denise hemphill

bu kadini ve zayday takintisini cok seviyorum. yeni bolumu* yanilmiyorsam onumuzdeki hafta yayinlacak dizi.
  • ilk bölümleri klişe ve yavan gitse de sonradan kendine baglayan dizidir. başlarda sadece can sıkıntısından izliyordum ancak sonrada chad ve denise karakterleri icin izlemeye basladım. ciddi anlamda güldürüyorlar. umarım diğer sezonlarda olurlar. dizi tarihinde izlediğim en komik karakterlerden.
hesabın var mı? giriş yap