• tadını bozmamak için başka hiçbir içecekle, alkolle vs. karıştırmadığım favori içeceğim. keşke bundan havuz yapsalar da beni de içine atsalar diye iç geçirerek şişe şişe taşıyorum eve. yetmiyor efendim, yine yetmiyor.
    hani ağızda kötü bir tat bırakıyormuş, acımsı bi tadı varmış ya işte sırf o tad için içiyoruz biz onu!!
  • bariz bir greyfurt suyu tadı olan nefis içecek, herhangi bir alkolle karıştırılmadan sek içilmesi şiddetle tavsiye edilir!
  • an itibariyle susuz bir şekilde, kurak bir diyarda kaldığım için ve dolaptaki tek sıvının tonik olmasından dolayı ske ske sek tükettiğim acaip bi acılığı, burukluğu olan, şu an için yüzümü başka bi tarafıma benzetmiş içecek..
    yok, cinsiz gitmiyor bu meret..!
  • meyve suyu, kola, fanta şu bu... içecek konusunda çok kısır olan ülkemde, fazla şekerli tatlarından sıkıldığım her türlü içeceğe ekliyorum yıllardır. sonuç: anbilivıbıl.
  • greyfurtlu, mandalinalı ya da yeşil limonlu olanlar tonik değildir, tonik olan sadece sade ve şeffaf sarı etiketli olandır. diğerleri gazlı içecek olarak geçer.
  • içinde kinin maddesi olduğu doğrudur fakat kinin maddesinin vücutta etkileşime geçmesi için 10lt içilmesi gerekmektedir.
    1 kinin tablet = 10lt. schweppes
  • küçükken içtiğimiz acı renksiz şuruplara benzeyen şey. schweppes mandarin sevdalısı biri olarak bi de bunun tadına bakayım dedim bakmaz olaydım. çok kötü bir acılığı var gitmiyor da ağzımdan. daha da içmem.

benim ağzımın tadı mı bozuk millet nasıl içiyor bunu kana kana? 2 yudum aldım 3.ye cesaret edemedim.
  • ula kas ağrısı sebebiyle, birazda placebo nedeniyle bağımlısı olmuştum, seviyordum,
    teyler amcalar dedeler, hepsini bitirmiş viral tedavide kullanılıyor diye.
    ceviz pestilinide bitirmişler.
    sıradaki bitmesini beklediğim özel zevklerim,
    nar ekşisi,
    zeytin ezmesi,
    astra sedan j kasa cdti 1.6.
  • müthiş bişeymiş bu. ilk içişte kafaya dikip içmiştik tabii o şekilde kötü gelir, ama yudum yudum 10 dakikada bir bardak bitimelik şekilde içmeye başlayınca artık bağımlısı oldum... kola'nın da niğde gazoz'un da eline verir. sek tadı kötü gelenler içine limon dilimleri atabilir yani o acı tadı bastırıyor. ama sek haliyle yudum yudum içince de alınan tat bir başka.
  • bu sözlük garip bir yer oldu. ya da biz yaşlandık, yeni nesil biraz şey.

onlarca entry girilmiş bir de. kötü bir içecekmiş, bu neymiş.

olm tonik sen al sek iç diye yapılmış bir şey değil la. kokteyllerde, içkilerde bir tamamlayıcı.

la siz evde kolonya da içiyo musunuz?
hesabın var mı? giriş yap