• "seni kuş sütüyle beslemek için kuş çiftlikleri kuracağım" repliğiyle tüm genç kızların yüreğini hoplatmış sarışın çıtır.
  • 'karşılıksız aşk' adlı bölümün son sahnelerinde, doktor rolünde cameo'sunu yapmış, hastanın kalbini steteskop ile dinledikten sonra, "yahu bu kız ölmüş!" bitirci repliği ile olaya son noktayı koymuştur.
  • nazarımda en komik repliği, tartıştığı anne-babasına sarf ettiği "ya ben odama gidiyorum!" şeklindeki ergen atarıdır. zaten yanılmıyorsam aynı bölümde, sevgilisiyle kaçmaya çalışan kız kardeşinin kıçına tekme atıyordu. gözümde oyunculuk alanındaki en özgün insanlardan biridir.

edit: tekme dediğime bakmayın, son derece şık bir plase vuruşuydu.
  • yıllar yıllar önce, gerçek kesit ilk yayınlandığı zamanlarda sadece ablam ve benim en sevdiğimiz programken (bir de amerikan güreşi) youtube falan yokken daha, kimsecikler bilmiyorken kendisine sarı bıyık adını takmıştık. sonra gerçekten de bu şekilde ünlenmesi hikmetinden sual olunmaz bir doğa olayı değilse nedir?

sonra sarı bıyık olarak bir fenomen haline dönüşünce ablamla birbirimize sarılıp çocuğunu üniversiteye yollayan ebeveynler mutluluk gibi gözyaşları döktük. sonunda hakettiği değeri bulmuştu yıllardır büyüttüğümüz yavrucağımız.

bu sahneyi gören annemse mutluluk falan diil bildiğin salya sümük ağlama gözyaşı dökyüordur muhtemelen benim çocuklar niye bu kadar gerizekalı oldu diye, normaldir.
  • gun itibari ile leyla ile mecnun dizisinde arzi endam ederek sahalara geri donmus flash tv gercek kesit fenomenidir. ilerleyen bolumlerde sizofren, katil vb. haylaz rollerde gormek isteriz.
  • almanlar olur, biz oluruz bir gün christoh daum'u anlatan bir film çekilirse oynaması gereken yegane kişi bu adamdır.
  • yurt disindayken en cok ozlenenler listesinde iskender kebap ve yemeksepeti.com ile birlikte kaydadeger bir yerdedir. bazi geceler televizyonu actiginizda karsiniza ciksin istersiniz bir anda lakin gelmez o mubarek yuz ekrana. turk televizyon tarihi'nin unutulmazlarindan biridir, yeri dolmaz..
  • gece gece facebook'ta görünce aklıma gelen oyuncu. evet facebook'ta arkadaşım kendisi. dünyanın en havalı insanlarından biri benim için. adam koskoca sarı bıyık ve en ufak bir egosu yok. inanabiliyor musunuz? mesela ben sarı bıyık olsaydım, gerçek kesit gibi bir neslin bilinçaltını etkileyen bir karakter olsaydım kesinlikle çok daha artiz olurdum.

kendisini leyla ile mecnun'da görünce "oooo sarı bıyık oleyyyyy" diye tempo tutturmuşluğum bile vardır. öylesine severim, sayarım. umarım gerçek kesit gibi bir başyapıtın bir benzerinde rol bulabilir kendisine. seviyoruz cahit abi.
  • eksi sözlük gerçek kesit zirvesiyle efsaneleşen, kalbimizde yer eden psikopat...

(bkz: kiz olsam verirdim)
  • gerrain ile '97 zamanları izlediğimiz bölümleri birbirimize anlatırken gerrain-ballerina cif ortak yapımı karakter sıfatlarından biri. şimdi görüyoruz ki gerrain official bir lakap yaratmış cahit abiye:

"1992 yılından bu yana flashtv'de yayınlanan ve yaşanmış ibret verici olayların işlendiği gerçek kesit, türk televizyon tarihi'nde bir ekol yarattı.
    türkiye gerçeklerinin canlandırıldığı gerçek kesit'te taksici cinayetleri, sevgilisiyle kocasını öldüren kadın, amcasını bıçaklayan genç, yaşanan pişmanlıklar, tutkular, para tutkusu, aile içi şiddet gibi gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinden yola çıkılarak senaryolaştırılıyor. gerçek kesit'in parolası ise "öfkenin kurbanı olma."
    dizinin başrol oyuncusu cahit kaşıkçılar, nam-ı diğer sarı bıyık, kimi zaman ölüyor, kimi öldürülüyor ya da öldürüyor.
    gerçek kesit'in fanatik izleyicileri diziye atfen basket takımı kuruyor, gerçek kesit film yarışmaları düzenliyor. bazıları daha da ileri gidip gerçek kesit tişörtleri bastırıyor.
    tiryakisi olacağınız müthiş bir reality!

hayatın içinden inanılmaz ama gerçek hikayeler sadece gerçek kesit'te..."

http://www.flashtv.com.tr/program.asp?id=22

çok tutmayan bir diğer öneri için:
    (bkz: yasin)
    (bkz: kaleci saçlı adam/#2324695)
hesabın var mı? giriş yap