• ilginç bir etimolojisi olan bu kelime, latince "et" anlamına gelen "sarx" kelimesinden türemiştir; "etini yolmak, didiklemek" anlamındaki sarkazein'den yunanca "hor görmek, alay etmek" anlamındaki sarkasmos, 16. yüzyılda, ingilizceye geçmiştir. aynı kökenden gelen ve lahit anlamına gelen sarcophagus da (kelime anlamı, et yiyen), lahitlerde kullanılan kirecin, içine yerleştirilen vücudu, yani eti, çürütmesi, bir nevi yemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır.
  • turk ordusuna armagandir kendisi. eminiz ki turk ordusu bu armagana gozu gibi bakacaktir, kilina helal deydirmeyecektir.
  • farklı iletişim kanallarına açık bi insan gibi görünüyor.

timpir hangisi lan, mesaj at.
  • (bkz: sarkastik)
  • iğneleyici, aslında söylediğinin tam tersini dile getirmeye çalışan insan tipi.
  • iğneleyici , alaycı , küçümseyici insan modeli
  • son donem gencliginin her 3 cumlede 1 kullanmak icin kastiklari gereksiz kelime.
    (bkz: tariz)(bkz: kinaye)
  • an itibariyle, nasıl etsem de, yarın ulaşabilsem de, dogumgününü kutlayabilsem diye kara kara düşündüğüm, sohbetini pek bi özlediğim mümtaz şahsiyet.
  • zamanında birisi tarafından benimle ilgili böyle bir tespitte bulunulmuştu. bu davranışımın altında da insanlara güvensizliğim yattığını söylemişti hatta dijital ortam da yazı dilinde sürekli yüzünü kapatan maymun ve dil çıkartan emoji kullanmamı da buna bağlamıştı. benim bile fark etmediğim çok haklı bir tespitti. bu tespiti sayesinde insanlara neden güvenmediğimin nedenine inebilmiştim. o zamandan bu zaman hiçbir şey değişmedi. hala olabildiğince sarcastiğim, hala olabildiğince güvenmiyorum. sanki böyle olunca daha çok güvende gibiyim. hissetiklerimi alaycı bir üslup ile dile getirmek, sarcastik olmak benim zırhım gibi.gerçekten içimdekileri söylersem bir gün kaybedecekmişim gibi. hoş şimdiye kadar hiç yanılmadım. belki de bu şekilde davrandığım için hiç yanılmadım. ben böyle davrandığım için insanlar da bana güvenmedi. offf çok karışık.
  • allahın dü$ünce gücü görünümünde diktiği her camiinin minaresi sarcastictir.

düz ve oval cisimlerin anlayamayacağı bir hadisedir.
hesabın var mı? giriş yap