• "kadınlarda, erkeklere kıyasla sapıklığın görülme oranı daha düşükse eğer" der lacan, "şundan dolayıdır ki, kadınlar tüm bu fantezileri küçük çocuklarıyla gerçekleştirebildikleri içindir." (seminer vı)

"bir çocuğun bakımından sorumlu biriyle ilişkisi erotojen bölgelerinden ona tükenmez bir cinsel uyarı ve doyum kaynağı sağlayacaktır. bu, özellikle her şeyin ötesinde genellikle annesi olan ondan sorumlu kişinin kendisi de çocuğa kendi cinsel yaşamından türeyen duygularla baktığında böyledir: onu okşar, öper, sallar ve ona açıkça tam bir cinsel nesnenin yerine geçeni gibi davranır. eğer bir anne tüm sevgi belirtilerinin çocuğun cinsel dürtülerini uyardığından ve onun daha sonraki yoğunluğunu hazırladığından haberdar edilseydi, herhalde dehşete düşerdi."
  • cinselligi cinsellik yapan seydir.

edit: aslinda soyle demek gerek, "cogu insanin sapiklik diye yaftaladigi seyler, cinselligi cinsellik yapan seylerdir."
  • medeni cesaret ile karıştırılmaması gereken olgu.
  • (bkz: öz kızlarıyla grup seks yapan karı koca)

https://twitter.com/…eitner/status/1668660867410329 adresiden duydum ilk.. okuma diyor ya okudum.. buraya birşeyler karalayacak oldum.. yazdım yazdım sildim..

ilk duyduğumuzda böylesi kötüyü, çirkini, haksızı, ahlaksızı ne yaparız acaba.. bence kınarız.. kınayamadım.. ceza diye bağırdı içim, çözüm arayışları, hangi ceza buna maruz kalan insanın düzelmesine yarar ki.. dondum..

tanımlaymıyorum ben.. insanın kanını donduran, her defasında ne kadarına raslarsanız o kadar tedirgin olmanıza neden olan bir, şey? allah kahretsin ki, baskılanmış-bastırılmış toplumlarda en çok görülen bir..
  • literal karşılıklarını tam olarak bilmediğimi not düşerek;

karşılıklı güven ve zarar vermeme üzere kurulu bir iletişimde oldukça tahrik edici bir şeydir. sapkınlık da keza öyle. duvarsız, sınırsız, toz-dumandan arınmış bir cinsel yaşamı getirir. size yeni dünyanın kapılarını aralar, el ele oradan geçer ve deneyimlersiniz. her bir deneyim diğerinin üzerine çıkmaz, aksine kümülatif devam eder. her bir taşın üzerine eklersiniz, gittikçe gidersiniz. ilkel dürtülere her defasında dokunur, oradan beslenirsiniz. bu, özgürleştirir.

zihin zindanlarını kırın. gerçek özgürlük bundadır, bildiğiniz anlamda özgürlük tanımlamaları ayağınızdaki prangalardan başka bir şey değil çünkü.

bonus: (bkz: sapığın siksin seni)
  • mutlak tanimi yoktur.

siz dersiniz "travestiyle iliskiye girmek sapikliktir", baskasi der "karsi cinsle iliski sapikliktir", oburu de der ki "iliskiye girmek baslibasina sapikliktir".

o sebeple, "aa bu sapiklik" demeden once kendi zevk aldiginiz herseyi dusunup, "lan baskalarina gore bu sapiklik mi acaba" diye dusunun derim
  • ufak olunca zevk alınan, büyük olunca sapıklık olan sapıklığa halk arasında verilen isim, sapıklık. zevk alınan ufak sapıklıklarmış, bak sen bak.
  • en sik rastlanan sapiklik fasizmdir. baskalarinin cinsel yonelimlerine sapik yaftasi yapistiranlar, homofobik dusunceleriyle nefret sucu islemeye yatkin olduklarindan sapikliklarin "uzun" listesinin en basindadir.
  • doğru zamanda, doğru şekilde servis edildiğinde karşı konulması imkansızdır.

iyi bir sapıksanız "nasıl görünürüm acaba?" diye düşünüp dışarıdan kendinizi izlemek yerine servisi hazırladıktan karşınızdakinin gözlerinde "o an"ı beklersiniz.
  • mobilden canlı bildiriyorum; şu anda balkonumda sigaramı içiyorum. hemen karşımda cadde üzerinde bulunan kuruyemiş dükkanının önünde duran coca cola dolabının üzerindeki boydan bayan resmine yaklaşan 50 yaşlarında bir dede bayanın sağına soluna öpücükler konduruyor.. aman allahım bi taraftan da eli pantolonun üzerinde bir şeyler yapıyor..

sana geliyorum allah, öksürüyorum falan ama nafile..

dede kendini kaybetti.

laann şaka mı bu noluyoo lann

bismillahirrahmanirrahim
hesabın var mı? giriş yap