• cep telefonunun pilinin üzerinde "made in japan / finished in korea" yazan bizi güldüren, allah da sizi güldürsün firma. (bkz: bir moğol yar sevdim)
  • serviste telefonun pilini değiştirirken yazılımını da güncellemişler söylediklerine göre.
    telefonu aldığımda ise android sürümünün 4.2.2'den 4.1.2'ye geldiğini gördüm. acaba androidde azalarak mı sürüm yükseliyor yoksa beni mi sikiyorlar?
  • şişli'deki yetkili servisi rebel elektronik rezil ötesi. düşmanımı düşürmesin. sahibini bekleyen milyarlık tabletleri odun gibi üst üste yığmışlar, adam gibi bir rafları bile yok. başımdan geçenleri kısaca anlatayım,

abim ikinci el galaxy note 10.1 2014 edition almış. garantisi hala sürüyor. aleti ben kullanmaya başladım ama bir türlü %100 şarj olmuyordu. netten araştırdım bayağı rastlanan bir problemmiş. piyasadaki kabloların çoğu 2 amperi kaldırmıyormuş. en iyi kablo bile 1.7amperde kalıyormuş. ben de orijinal samsung şarj ve kablosu bulmak için kelimenin tam anlamıyla istanbul turuna çıktım. hiç bir yerde note 2014'ün şarj cihazı yoktu. cevahir teknosa'daki samsung standındaki arkadaş ürünün 4 aydır gelmediğini, tahtakale'den bulabileceğimi söyledi. samsung? tahtakale? teknosa beni tahtakale'ye yönlendiriyor. o da iyi.

sirkeci'de 2 amper 5v orijinal samsung şarj adaptörü buldum ama yine fayda etmedi. forumlarda okuduğuma göre tabletle gelen orijinal samsung şarjı bile yetersiz kalıyormuş. bu arada çeşit çeşit usb şarj kablosu aldım. avea bayisinden aldığım ve satıcının orijinal olduğuna yemin ettiği mikro usb kablo ile eski telefonumu bile şarj edemedim ve klasik binbir bela geri verebildim. neyse rebel'e geri döneyim... şişli'deki teknik servise gittim, cihazı kaydeden çalışan şarj aletimin ürünle uyumlu olmadığını söyledi. "2amper 5v orijinal sıfır samsung şarj cihazı neresi uyumsuz, 2014 edition da aynı değerleri istiyor" dedim. "yok olmaz bu, uyumsuz olduğu için garanti kapsamından çıkar" dedi. hayır adamla tartışmak istemiyorum, neresi farklı işte 2a 5v bu elektriği farklı boyutlardan mı gönderiyor? farkı ne, bana bir anlatsın ama servis fişine "şarş problemi" yazınca ağzımı kapadım. servisten çıktım bu arada sms'ler yağmaya başladı işte "cihazınız inceleniyor" "cihazınız şöyle böyle". ertesi gün gelen sms'de tamir icin onay istediklerini yazmışlar, servise gittim. oradaki bayan cihazda problem olmadığını, sadece yeni şarj ve kablonun 125tl'ye verileceğini söyledi. "%100 şarj oluyor mu" diye özellikle sordum. tamir eden birimi aradı ve "evet oluyormuş" dedi. ben de durumu araştıracağımı ve ertesi gün onayı verip vermeyeceğimi söyledim. çünkü piyasada 50-60 tl'ye 3.4 amper kaliteli şarj cihazları vardı, onlara verdiğim 2amper orijinal samsung şarjının uyumsuz olması da bende soru işareti uyandırdı.. neyse ertesi gün 125tl'yi kabul ettiğimi söyledim risk almaya değmezdi. aleti almaya gittim, emin olmak için yeni şarj aletini bağlattırdım ve %100 şarj olduğunda alacağımı söyledim. bu arada tabletle beraber verdiğim samsung şarjı geri istedim. onu depoya kaldırdıklarını geri vermeyeceklerini söyledi. nasıl geri vermeyeceksin onu yeni aldım, başka aletleri de şarj ediyorum, ne alaka benim malıma el koyuyorsun? bir yerleri aradı ve eski şarj aletiyle kablo geri geldi. sonra servis fişini incelediğimde "batarya konnektörleri kopuk" diye bir ibare gördüm. "bununla ilgili birşey yaptınız mı" diye sordum. kadın "hayır" dedi. bana gelen sms'lerde ve web takip zımbırtısında bununla ilgili birşey yazmıyordu. bunu "şimdi mi söylüyorsunuz" dedim. "ne zaman söyleyecektik" diye cevap verdi. cihaza bir yan etkisi var mı diye sorduğumda "hayır ama ileride problem çıkarabilir" dedi... bu arada arkada üst üste dizilmiş sahibini bekleyen tamiri 20-30 tabletl dikkatimi çekti, "valla çok güzel dizmişsiniz bravo" dedim. demez olaydım.. yemek yemeye çıktım. servise geri geldiğimde tabletin şarjdan çıkarıldığını gördüm. kadın bana tabletin %100 şarj olmadığını, cihazın daha önce açıldığını ve batarya konnektörlerinin koptuğunu, bu yüzden board, batarya vs.nin değişeceğini ve garanti kapsamından çıktığı için 850tl'ye malolacağını sinirli bir şekilde ifade etti. aletin yenisinin 1100tl olduğunu dalga geçip geçmediğini sordum. "hayır geçmiyorum, karar sizin" dedi. ben de uyuz olup "valla tuttuğunuz şapıyorsunuz, güzel profesyonel çalışıyorsunuz" dedim. kadın "evet çok profesyonelizdir" gibisinden bişi söyledi. tabletimi alıp çıktım. bir daha samsung'a bulaşanı.......
  • apple ile yarışında isimlerden kaybetmişti bugüne kadar bence. apple bilinebilirlik açısından iphone ismini değiştirmiyor. 2-3-4 neyse yanına rakam geliyor en fazla.

samsung ve diğer firmalar da 2 ayda bir çıkardıkları her yeni telefona bambaşka isimler veriyor, her defasında kullanıcıların dikkatini yeniden kaybediyor. aletin birinin adı i98800 nevada, üç ay sonra üst modeli çıkıyor adı s7666star. müşteri ne sikim anladı bu işten

sonunda galaxy s ile kıpırdadı samsung. onun da yanında i li mi li büssürü bişe var aslında ama neyse. s de fazla. sadece galaxy deselerdi bu seriye daha iyiydi. galaxy 2-3 diye giderdi aynen iphone gibi.

iphone aspirin gibi coca cola gibi bilinebilirlik seviyesine ulaşırken diğerleri bakakalacaklar gibime geliyo.

samsung için özel konuşmuyorum ama lan mal bunlar yemin ederim ya.
  • o kadar innovasyondan ve ilerigörüşlülükten uzak bir firmadır ki, dikdörtgen tablet yapma fikrini apple'dan çalmıştır. halbuki sırf apple dikdörtgen tablet çıkardı diye eşkenar üçgen olmalıydı o tabletler !!!bir!!!iki!!!üç

edit : gg imiş, vay anasını.
  • apple olan borcunu 5 centliklerle dolu 30 tırla ödediğine inanan bazı arkadaşlar için:

----hesaplayan adamlar mode on:----

5 cent tam olarak 5g ağırlığındadır. 1.000.000.000 $(apple ödenecek tutar) / 0,05 $ = 20.000.000.000 adet 5 centlik

toplam yük: 20.000.000.000 x 5g = 100.000.000.000g, o da = 100.000 ton.

kamyon başına düşen yük: 100.000 ton / 30 = ~3300 ton.

görüldüğü üzere ya amerikan kamyonları 3000 kusür ton taşıyabiliyor ya da haber asparagas, karar sizin.

----hesaplayan adamlar mode off:----
  • hiç bir şeyi halledemeyen çağrı merkezinin telefonu 444 77 11'dir. sorununuz eğer onların halledemeyeceği kadar büyükse hemen "genel merkeze ilettik bekliyoruz" a döndürüyorlar cevabı. arkadaş ver o zaman samsung genel merkezi'ni arayayım dediğinde ise sanki küfür etmişsin gibi adres ve telefon numaralarını kesinlikle veremeyeceklerine dair soğuk bir sesten daha fazlasını öğrenemiyorsun. çok ama çok uzun uğraşlar sonucunda samsung türkiye'nin her türlü iletişim bilgisini hiç bir yerde olmadığı kadar açık şekilde aşağıya yazıyorum. gelecek nesiller bilsin en azından

samsung türkiye genel merkez:
    flatofis istanbul iş merkezi ortakçılar cd no 78 k 3 no b3 eyüp, istanbul
    santral 0212 467 06 00
  • enteresan bir servisi olan sirkettir. misal bir aleti goturuyorsunuz bu servise, kutusunu sarjini tum belgelerini faturasini otunu bokunu da istiyorlar, bakamazlarmis bunlar olmayinca.

e diyorum bunun seri numarasinin kaydi sizde mevcut biliyorsunuz garantisini nerden alindigini falan. yok yok siz getirin hatta faturasini kaybettiyseniz gidin aldiginiz yere size tekrar fatura verirler, vay anuna koim ben telefonu izmirden aldim, istanbuldan tekrar izmire mi gideyim simdi.

kendi malinin takibini yapmaktan acizsen lutfen bi siktir git, kapat o servisi patates sogan sat.

merak ettim 55 inch tv yi servise gotursek kutusunu da isteyecekler mi. mal yemin ediyorum mal!

buradaki amac garantili urune olabildigince geri donus yapmamak!
  • arızalı olarak sattıkları telefonu 10 gün içinde servise yollamamıza rağmen değiştirmeyen cep telefonu üreticisi.

olay şöyle gelişti teknosa'dan anneme aldığım samsung marka cep telefonunun tuş takımı 1 hafta içinde yerinden çıkmaya ve telefon sürekli kendini resetlemeye başladı. teknosaya telefonu geri götürdüğümüzde "değişim istemi ile servise yollmamız gerekiyor biz servis onayı olmadan değişim yapamıyoruz" dediler.

eyvallah dedik gönderdik telefonu telpa adlı teknik servise. bu telpadaki arkadaş tutup tuş takımını telefonu dahi açmadan el yordamı ile yerine sokup "belirtilen arızaya rastlanmamıştır" diyerek telefonu bize geri göndermiştir.

yani telpa bana resmen yalancı demiştir. yahu neden yalan söyleyeyim ben. manyakmıyım arkadaş. desenki para iadesi istiyorum bir nebze anlarımda aynı telefou sağlam olanı ile değiştirmek istyen biriyim ben.

neyse gelen telefon 15 gün olmadan yine tuş takımı sorunu verince bu defa teknosayı hiç kullanmadan direk leventteki telpa merkezine telefonu kendim götürdüm ve teslim ederken al bak kardeşim telefon kusurlu değiştirin bunu dedim. alan kişide evet sorunu görebiliyorum dedi ve telefonu teslim aldı.

bir kaç gün sonra telefonun hazır olduğuna dair mesaj geldi almaya gittiğimde telefonun komple açılıp tuş takımının değiştirildiğini söylediler. arkadaş bir ay bile olmamış ben telefonu alalı neden tamir görmüş cihaz kullanayım değişitirin deyincede biz kafamıza göre değişim yapamıyoruz. samsung ile konuşun dediler.

samsung telefonu değiştirmeye yanaşmıyor ve topu telpaya atıyor. telpa samsunga atıyor. yolarını iyi bulmuşlar ama bu böyle gitmez en kısa sürede iki servis raporunuda alıp tüketici davasını açacağım.

son olarak telpadaki bayanb görevli tuş takımının donanımsal bir sorun olmadığını söyledi. tuş takımının yerinden çıkması yazılımsal bir sorun mu deyince aval aval baktı. programcılar tuş takımını programlayamamış sanırım.
  • cep telefonlarını asla satın almayacağım marka. şarj olurken ışığı yanıyor zira, havuz problemi gibi lan, bi yerden elektrik alıyo bi yerden veriyo, manyak mısınız, ya da ne bileyim eti yulaflı kremalı bisküvi gibi, diyet yapacaksam kalorisi düşük diye tahta gibi püskülütü yiyeceksem içine neden krema koyuyosun ibiş.
hesabın var mı? giriş yap