• 1985 yilinda 5150 albumu ile gruba* katilan sammy, arkada$ cevresinde "red rocker" olarak anilir (hatta bu isimle bir washburn modeli de vardir). van halen ile 5150, ou812, for unlawful carnal knowledge, balance gibi albumlere imza atmi$tir, diamond dave* hayranlarini bile tatmin edecek bir karaktere ve performansa sahiptir. van halen ile cali$tigi donemler sirasinda (yanilmiyorsam) iki tane de solo album cikartmi$tir. 1996 yilinda gruptan ayrilan sammy, 5 senedir solo takilmakta idi. gonul ister ki van halen'a geri donsun ama, mukadderat tabi...
  • eskiden david lee roth'un yerini dolduramadığını düşünürdüm. ancak kendisinin diamond dave ile farklı dünyaların insanı olduğunu farketmem biraz uzun sürdü.

kendisi bir ödül töreninde "ölene kadar rock n' roll yapacağım" demiş, kalbimi kazanmıştır.
  • direkt kendisi ile ilintili iki web verelim de tam olsun amnakoyim..

http://www.redrocker.com/
    http://www.sammyhagar.net/
  • sırf dlr yüzünden bu adamı sevmezdim ama van halen'ın eski bir konserini izledim demin bu adam sikermiş ya. sesi falan çok acaip. bütün ön yargımı her şeyimi sildi attı.

sevgili sammy, özür diliyorum senden. bunca sene "yeaaa diamond daha iyi" diye çemkirdim. ama sen bambaşkaymışsın.
  • yaşamak istediğim hayatı dibine kadar yaşayan bir adamdır. gerek yaşadığı yer, gerek sahip olduğu fabrika, gerek müzisyenlik, gerek de kılık kıyafet. belki şu foto biraz anlatabilir.

http://img169.imageshack.us/…mg169/781/coveryj0.jpg
  • hatırlanması gereken bir nokta da van halen'a girmeden önce de tek başına arenaları dolduran, gayet ünlü bir kişi olmasıdır.
  • yemek yapmak, golf ve tekila gibi harika hobileri olan, david lee roth muhtemelen yine bir yerlerde birilerine kapris yaparken aynı sıralarda meksikalı çocuklara yiyecek yardımı yapmış, mtv cribs'de görülebileceği üzere meksika'daki mükemmel villasında hepimizin özeneceği bir hayat yaşayan, rock star'lığı çoktan benimsemiş, ama rock star triplerinden çok uzakta süper süper bir insan.
  • sammy hagar detroit'in radyo kanalı wrif 101.1 fm'e van halen'ın şu anki durumu ve gelecek solo albümü -tahminen 2006 başında çıkacak- hakkında konuştu. grup içi anlaşmazlık haberlerinden sonra çıkan van halen'ın bir kez daha rafa kaldırılacağı söylentileri hakkında yorum yapması istenen hagar, şöyle konuştu: "bu gerçekten bir utanç... neler olduğunu bilmiyorum. ama, valla, eddie ve ben... herkes biliyor işte... düzeleceğini düşünmüştüm ve düzelmedi. arada harika konserlerimiz oldu – yanlış anlamayın, detroit bölgesinde ve birkaç yerde daha mükemmel konserler verdik – ama öyle zamanlar oldu ki sahne arkasında o ve ben... millet bizi ayırmak zorunda kalıyordu. artık geçinemiyoruz. bu herif... eminim ki o size bu konuyla ilgili tamamen farklı şeyler anlatacaktır, ama kendi bakış açımdan, bu adam nasıl eğlenileceğini bilmiyor, eğlenmeyi istemiyor bile, sadece sefil bir insanoğlu olmak ve etrafındaki herkesi de sefilleştirmek istiyor. milleti kovup duruyor, benim adamlarımdan bazılarını da kovmaya çalıştı, ben de ona (buradan toz ol ahbap, bu adam benim için çalışıyor, senin için değil) dedim. yanında olmak hiç de eğlenceli değil. david lee roth'un yanında olmak bile daha eğlenceliydi [gülüyor]. şayet eddie tekrardan mike ve benim onun yanında olmaya dayanacağımız şekilde değişmezse... biliyor musunuz, kendi kardeşi bile onun yanında olmaya katlanamıyor, ama kardeşi kardeşi olduğu için sürekli onunla ilgilenmeye çalışıyor. eğer eddie bana gelip (hadi, tekrar arkadaş olup mutlu müzisyenler olmaya ve insanlar için müzik yapmaya geri dönelim) derse ve bu 150-200$ lık bilet fiyatlarından ve tüm bu saçmalıklardan vazgeçerse, o zaman muhtemelen tekrar beraber yapabiliriz. ama ben bir daha asla bu fiyatlara konser vermem, asla asla asla... insanlar (asla asla deme) diyor, ben diyorum işte. [gülüyor] yani bu da şartlardan biri. diğeri ise, arkadaş olmamız mümkün olmadığı sürece ben yokum, ve eddie'nin de değişmesi lazım. çünkü ben şu anda çok mutluyum. bomba gibiyim."
  • geçtiğimiz hafta lake tahoe'da (nevada eyaletinde) 2. cabo wabo barını açan süper şahsiyet. açılışta country süperstarı toby keith, gitarist ted nugent, alice in chains'den jerry cantrell, the dead grubundan bob weir, the cult'dan billy duffy, ayrıca ronnie montrose ve gitarist johnny hiland da konser verdiler. bu adam ağzının tadını biliyor. (hem tekila, hem yaşam tarzı olarak)
  • abd'nin en çok satan 2. tekila markası olan cabo wabo tequila'nın da sahibidir aynı zamanda.

ayrıca önümüzdeki hafta yeni açılan cabo wabo'da yine ünlülerden oluşan bir grup çıkacak,

cardboard vampyres

gitar/vokal: jerry cantrell (alice in chains)
    gitar: billy duffy (the cult)
    vokal: john corabi (motley crue, ratt)
    bas/vokal: chris wyse (the cult)
    davul: josh howser
hesabın var mı? giriş yap