• olur da buralara bakarsa diye yazıyorum.

samime hanım... siz, nalan altınörs ve yüksel uzel hanımefendiler, benim çocukluğumsunuz.

7/24 şarkı söyleyen bir çocuk idiysem, bunun sebebi sizlerdiniz.
    böyle ortadan kaybolmayın, ne olur. tamam, piyasaya girmeyin, istemediğiniz işler yapmayın, çok görünmeyin, ama "olun." lütfen.

artık bırak şarkı söylemeyi mırıldanmayı bile bırakmış biri olmuşsam, bunun sebeplerinden biri de sizin yokluğunuz olabilir. düşünürsek kesin böyle bir bağlantı da çıkar.

çünkü her şey değişti, şarkılar, müzikler, kafalar, dünyalar...
    değişmeyen bir şeyler lazımdı bize. bulamadık.

o yüzden, lütfen, siz, "olun."

çok sevgiler,
    dagny.

(bu entry şunu dinlerken yazıldı: https://www.youtube.com/watch?v=sjeilnwppnc )
  • kendisinin doldurmuş olduğu plakların, hazırladığı albümlerin üzerine plak ya da albüm gelmemiştir. başta erdoğan berker olmak üzere dönemin bestekârlarının eserlerini seslendirmekten başka eski bestelerden pek el atılmayanları yorumladığı için oluyor bu. bir ilkbahar sabahı'nı, hatırla sevgilim'i, yudum yudum sevdayım'ı, ben sana mecburum'u, içimdeki özlemi şarkılarını başka seslerden duyamazsınız, duysanız da sanay'ınki kadar keyif vermez. kader, senede bir gün, unutamam seni, böyle mi esecekti, bir gönül hikâyesi gibi klasikleşmiş eserleri de çoksesli ve akıcı düzenlemelerle başka hiç kimse okumadığından benzersizdir sanay.

öyle yeni yetme zara, şevval, sibel, mersoy gibi müzeyyen senar'ın 5. sınıf kötü taklitlerinden değildir, karşılaştırmak abestir zaten.

ekleme: o klasikleşmiş eserlere "nasıl geçti habersiz" şarkısını da katabilir miyiz?
  • aşık olunası ses kavramını kelime hazneme eklememe neden olan sese sahip çok değerli sanatçı
  • bir rivayete göre ibrahim tatlıses ile aynı konser programında yer aldığı bir zaman, tatlıses'ten o zaman yeni çıkmış şarkısı "ah keşkem"de düet yapma teklifi almış, "ben böyle bir sözü daha önce duymadım" cevabını vererek teklifi reddetmiş şarkıcı.
  • nihavend makamının ağzına çok yakıştığı çok özel solistlerimizden biri. 1980'li yıllarda pek beğenilerek dinlenirdi bu hanım.
  • çok munis ve yumuşak bir sese ve yoruma sahip, dinlerken insanı başka diyarlara götüren, ruhunu dinlendiren, dertlerinden uzaklaştıran; özel hayatıyla da magazinsel kalitesizliğe düşmemiş türk sanat müziği sanatçısı.
    seviyeli ve kaliteli her sanatçı gibi kendisi de orasını burasını açan mankenler kadar ilgi görmemiştir ülkemizde ancak gerçekten ruhu dinlendiren bir müzik icra etmektedir.
    son çalışmalarında klasik türk müziği enstürmanlarından çok, keman piyano tarzında evrensel enstürmanlarla klasik müziğimizi birleşitirip daha soft bir tarz tutturmuştur.
    bir ilkbahar sabahı gibi bir şaheserle kendi sesini birleştirerek ağlatma potansiyeli çok yüksek bir performans sergilemiştir. ayrıca gözleri aşka gülen gibi ikinci bir eseri de "samime sanay'dan başkasından dinlenmeyecek şarkılar listesi"ne sokmuştır; zira kendisinin bu şarkıda yaptığı yumuşak yorum ve yürekten parçalar koparan tatlı nağmelerle, nüanslarla insanı gamdan kederden uzak tuttuğu aşikardır. birinci eserdeki yaşanmamış duyguların, geçmişin ve iç acıtan aşkaların dışa vurumuyla bu eser antogonist çalışır ve bu nedenle art arda dinlenmelidir.
    bu iki eser dışında da çoğu şarkı piyasadaki diğer tsm sanatçılarından ziyade bu hanımefendiden dinlenirse pişman olunmayacaktır. şarkılarındaki tek olumsuz özellik ise düzenlemeleridir. çıstak çıstak ritm veya bateri sesleri bu güzellikteki eserleri mahvetmektedir, adeta kulağı tırmalamaktadır.
  • sanki burnu tıkalıymış gibi şarkı söylerdi.
  • bence en güzel söylediği şarkı bir sevgi istiyorum ve bir de bir şarkı duyarsan sevdadan yana isimli şarkılardır.
  • kursat basar'in programina konuk olup yeni albumunu anlatmisti gecen hafta, konusurken dinlemesi cok zevkli, cok kibar, cok ahenkli bir sesi var, oldukca da kulturlu. o sebeple yeni albumunu aldim, senfonik, cok sesli turk sanat muzigi yapmis, tango da soylemis. aferin, begendim... eklemeden gecemeyecegim, yeni albumunde yillar once erol atar'a cektirmis oldugunu sandigim resmini koydugunu gordugumde uzulmustum, cunku su an kat be kat daha hos ve guzel duruyor, neyse ki birileri bunu soylemis olmali ki bir kac ay sonra albumun kapagini yeni bir resmiyle degistirdiler.
  • hukuk fakültesi mezunudur.
hesabın var mı? giriş yap