• italyan olsaydım, ismim de paulo veya ortalama bir italyan ismi falan olsaydı;
    18'imi doldurur doldurmaz i.c. nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü'ne başvurur adımı salvatore olarak değiştirmek için gerekli olan prosedürleri uygulardım.

sonra ne gam, ne tasa.
    nasıl olsun ki? çevrende sana sürekli bu isimle seslenen insanlar olduktan sonra.
  • honeymoon albümünün bence açık ara en iyisi...
    bir lana klasiği olarak afilli telaffuza sahip kelimelerle bezeli lirikler (bkz: limousine), (bkz: neon), (bkz: tangerine), (bkz: ice cream) haricinde arka plandaki kötü adam kahkahası bence şarkıya bambaşka hava katan temel unsur
  • canlı canlı fareler yiyen, karıştırılan her halttan da haberdar olan iğrenç karakter!
  • latince "salvare: kurtarmak" fiilinden türemiş "salvator: kurtarıcı" isminin italyanca versiyonudur. isa mesih'in sıfatıdır.
  • honeymoon'un açık ara en iyisi diyebilir miyim bilmiyorum, zira bir high by the beach (her ne kadar lyrically daha yüzeysel olsa da ben çok seviyorum), bir freak, bir music to watch boys to ya da bir art deco mu bilemedim. ama çok güzel bir şarkı orası kesin.

all the lights in miami begin to gleam
    ruby, blue and green, neon too
    everything looks better from above, my king
    like aquamarine, oceans blue

ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    cacciatore
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    limousines
    ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    ciao amore
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    soft ice cream

all the lights are sparkling for you it seems
    on the downtown scenes, shady blue
    beatboxing and rapping in the summer rain
    like a boss, he sang jazz and blues

ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    cacciatore
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    limousine
    ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    ciao amore
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    soft ice creams

the summer's wild
    and i've been waiting for you all this time
    i adore you, can't you see, you're meant for me?
    summer's hot but i've been cold without you
    i was so wrong not to tell, medellín, tangerine dreams

`catch me if you can, working on my tan, salvatore
    dying by the hand of a foreign man happily`
    calling out my name in the summer rain, ciao amore
    salvatore can wait
    now it's time to eat soft ice cream

ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    cacciatore
    ah-ah-ah-ah
    ah-ah-ah-ah
    limousines
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    ciao amore
    la-da-da-da-da
    la-da-da-da-da
    soft ice cream
  • 5-6 yil oncesinde ankara hilton'un ascisiydi. italyan yemekleri kursu verdi. karsimizda yapiyordu, sonra hep beraber yiyiyorduk. yaptigi carbonara, tiramisu ve panna cottanin tadi damagimdadir. bunu yani sira yaptigi et yemekleri yenmiyecek kadar kotu oldu, atildi diyeyim siz anlayin. et yemegi dedigim de icine birseyler koyup rulo yapip firinda pisirme falan. sonra bulten sokakta bir lokanta acti, o da tutulmadi. birilerini dolandirip kactigini duydum, bilinmez..
  • nedense bana bir sekilde lady gaga nin alejandro sunu hatirlatan lana del rey sarkisi.
  • sevgilisi fransesco carrozzini'ye yazdığı aşikar olan lana del rey şarkısı.

yer yer bond teması tesirli.
  • güzel bir cem adrian şarkısı. lisedeyken yağmur dinlerdik, sonra insan insan, yaptığı coverlar derken bir de bu. pseudodinleyicilerine hitap eden bir şarkıdır efendim. adamın şarkı yazarlığından bihaberdim, ne yalan söyleyeyim?
  • lana del rey'in en güzel paçasıdır bence açık ara. honeymoonalbümündedir.serfonik olarakda çok sevdiğim parçasıdır.
hesabın var mı? giriş yap