• illa daga cikmaya gerek yok tabi.eger "soyle saglam bi pabucum olsun,kosayim yuruyeyim daga dereye gireyim" diyosaniz paraya kiyip alacaginiz marka budur.dendigi gibi bir defa al, atacagin zaman aldigin zamani hatirlamazsin
  • boynerde 329 tl olan ayakkabisini ebay'den 35$'a alabileceğiniz marka.
    kazığın boyutunu gözümde canlandıramıyorum.
  • genel olarak koşu ayakkabıları üreten firma. pek çok insanın memnuniyetsiz yorumlarının altında kendi yanlışlarını fark ettim. örneğin vibram vb. arazi için tasarlanmış tabanlar şehirdeki yüzeylerde aşırı derecede kayarlar. bu bilinen bir gerçektir, bu tür engebeli araziler içi tasarlanmış tabanları şehirde kullanmamak gerekli.

taban aşınma olayına gelince, koşu ayakkabıları darbe emici özellikleri olan ve adı üstünde koşmak için tasarlanmışlardır. eğer koşuyorsanız ayakkabıları uzun süre kullanabilmek için iki farklı ayakkabıyı dönüşümlü olarak kullanmanız gerekiyor.

bunun yanı sıra herkesin yürüyüşü, ayağını basışı farklı. kendine uygun ayakkabıyı seçebilmek için test yapmak gerekiyor. tabi salomon çok iyi olsa da elbet bazı ürünlerinde üretimden kaynaklı hatalar olabilir, ayakkabınız erkenden dağılabilir. o konuda yapacak bişey yok ama geri kalan faktörler için bazı temel bilgileri bilip bunlara dikkat etmek gerekli.
  • en iyisi olsun diyerek buradan yarım bot aldım..almaz olaydım..

ayakkabı dağda, bayırda çok iyi ama şehirde berbat..ayakkabının altı traktör lastiği gibi ama herhangi ıslak-düz bir zeminde hemen kaymaya başlıyorum..converse giyen tikky kızların kaymadığı yerde ben kayıyorum..rüyalarıma ıslak mermer yüzeyler girmeye başladı..300 tl verdim ve lanet olsun deyorum..
  • herhalde elindeki tüm ayakkabıları 5-6 sene önce türkiye pazarına satmış ve bitirmiş olan firma. kime sorsam "5-6 sene oldu hala kullanıyorum" diyor.

şaka maka özenip ben de aldım bunlardan bir tane*, bakalım benim gibi ayakkabıyı düzgün kullanmayan birine kaç sene dayanacak...

edit: 2014 haziranına kadar (4 sene 2 ay) bütünlüğünü koruyarak hizmetine başarılı bir şekilde icra etmiştir, ancak kenarları yılların izlerini üzerinde taşıdığı için görevini speedcross3'e devretmek durumunda kalmıştır. yoksa bıraksam iki sene daha rahat giderdi.

ek: yürümek için koşu ayakkabısı alınmazmış, deneyerek gördüm. şeklini beğendik, speedcross'a gönül verdik, lakin koşu ayakkabısı; hafif ama uzun yürüyüşte rahatsız. ayrıca tabanı da altı ayda ciddi ölçüde aşınma gösterdi. almayı düşünenlerin aklında olsun.
  • bu adamların bir trekking ayakkabısını almıstım, alalı en az 5-6 sene oldu hala tas gibiler*
  • ayakkabılarını çok seviyorum. gore tex ve gore tex olmayan birkaç ayakkabım var. paraşüt ipi sistemli olan modeller çok kullanısli ve derli toplu. spx ten 350-500 tl bandına alabilir ve yıllarca kullanilirbilirsiniz.
  • her ne kadar güzel yorumlar okusam da bu firmayla alakalı, sonradan araştırınca anladım ki bu firma cidden ürünlerinin arkasında durmayan bir firma. tam 3 ay önce aldığım goretex bir bot sadece okula gidip gelirken kullanmama rağmen deforme oldu. ve ben hatalıymışım, ürünle ilgili bir sorun değilmiş gibi tarafıma dönüş yapıldı. allah aşkına, akıl var, mantık var! dağ ayakkabısı diyorsun, dayanıklı diyorsun, düz yolda deforme oluyor. böyle bir şey olabilir mi? keşke ayakkabıyı almadan önce daha iyi araştırsaymışım diyorum şimdi. çünkü gitti 400 tl çöpe yani. hiç yok yere gitti. firmanın müşteri arkasında durmadığı da o kadar net ki, gerçekten önermiyorum bu firmayı kimseye. ne alın, ne de aldırın kardeşim. çünkü müşteri odaklı değiller. müşteri hizmetleri için bir telefonları bile yok ki, arıyorsunuz ve online satış hizmetleriyle ilgilendiklerini söylüyorlar size. probleminizi çözmek için uğraşmadıkları o kadar net ki yani. uzak durun, sadece söyleyeceklerim budur.

ayrıca
  • düzgün kullanılırsa herhangi bir tarafı teklemeden 10 yıl kullanılabilecek bir fin teknolojisidir.
  • modadan anlamayan nerdlerin, mühendis ve it'cilerin birbirine aldırdığı marka.

- beyler acil ayakkabı tavsiyesi lazım
    - dostum salomon goretex al, şöyle sağlam böyle teknolojik
    - tamamdır eyw

sanki plazaya değil de toroslarda kamp yapmaya gidiyor pezevenkler :)
hesabın var mı? giriş yap