• ortaokul ergeni veledinden gına gelmiş bir anne isyanı:
    http://www.youtube.com/watch?v=ljzyn1zlkjy
  • insanı her anında donuna sıçırtabilcek bir şey bu vidyo.kesinlikle teyzeye katılıyorum çocuk hakkaten gerizekalı ve her şeyi geçtim sözdeki o anlık inandırıcılık herkesi etkiler.
  • yüzümde güller açtıran, mutluluk gözyaşları dökmelere doğru savuran bir video.

evet, olay hakikaten komik. ben de her izlediğimde kahkahalarla çınlatıyorum duvarları. her detay, her bir tonlama, her bir kelime ayrı komik.

peki ama neden komik?

benim için bu videoyu komik kılan şey güzelliğidir. saflık, temizlik, mutluluk anlamında güzellik. o çocuk var ya mesela videodaki, şu dünyadaki en mutlu çocuklardan biridir. annesinden en fazla sevgi gören, annesini de en fazla seven. birbirlerine çiçek alıp canımlı cicimli konuşmuyorlar pek muhtemelen, ama o anne evde dokunduğu her köşede şefkat bırakıyor, huzur salıyor.

bana bu kadar dokunmasının kesin vardır bir nedeni derinlerde bir yerlerde de, kelamımı birkaç kıytırık kanıtla süsleyeyim :

- çocuk muhtemelen yeni web-cam almış, takılıyor.
    - anne uzaktan birşey sesleniyor, anlamıyoruz tam, çocuk "tamam" diyor.
    - anne geliyor odaya, çocuğu görüp başlıyor "şu hareketlere bak, salak, gerizekalı" diye. bu tür kelimelerin kullanımı örnekte görüldüğü gibi nispeten genç annelerde (ve taşrada) oldukça sık rastlanılan bi' durum. çocuğun o anki bakışlarına dikkat edin, hiç bi' kin ya da öfke yok. belli ki günlük hayatlarının bir parçası olmuş o kelimeler, hiç koymuyor. o halde, (bkz: bi' şey mi oldu yoo)
    - anne kameraya yönelirken çocuk arkasından "basma basma" diyor usulca. anne yine de meraklı ve evine hakim, basacak bir şey buldu mu basar. basıyor netekim.
    - çocuktan feryat, "al kırdın kırdın" . o anki öfkeyle bile pek de bağırmıyor aslında. ve dikkatinizi çekerim, bu bir ergen çocuk. bağırması, annesinin üstüne üstüne yürümesi gayet normal olurdu.
    - annenin "ne kırması yauğ" anındaki saflığı, temizliği, üzüntüsü. annenin de bir zamanlar çocuk olduğu, hatta belki de hala çocuk ruhlu olduğunun kanıtı değil de ne?

ve son an... beni an itibariyle içinde bulunduğum duygulara sürükleyen kilit nokta. bardağı taşıran son damla :

- çocuk, annesinin sesindeki o korku ve pişmanlığı da duyduğu an, sesini alçaltır ve sevgiyle yükler. o da pişman olmuştur biraz sanki, "yau, basma anne basma, allah için basma" der.

videonun en azından o kısmını bir daha dinleyin...
    sizce bu bir aile trajedisi, mutsuzluk ve sevgisizlik yumağı olabilir mi?

yoksa anne hemen ardından bi' güzel kuru-pilav mı koyacak çocuğunun önüne, "ye balım, ye benim salak oğlum, ye benim geri zekasına kurban olduğum" diye?
  • güzel bkz olur da işte gg var.

- ne ediyon sen neye çağrıyon sen beni ? şu harakete bak ya . yaptığı hareketlere bak allah aşkına yaptığı hareketlere...
    + bişiy oldu mu ? yooo.
    - ya beni niye çağırdın sen .
    - salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya.

bence de bişiy olmuyor yani, çocuk öyle bakıyor mis gibi poz vere vere. sonra anne dayanamıyor, kurcalıyor vee kırdın kırdın!!!

(bkz: ne kırması ya)
  • hayata bakışımı değiştirmiş, bir insanın gülerek ölebileceğine inancımı sabitlemiş, son bin yılın aile faciası videosudur. bilmem hangi üniversitede bitirme tezi bilem olabilir.
    dünyaya çemkirmek için gelen annenin odaya girmesiyle dünyanın en cool ergeninin poz kesmeleri sekteye uğrarken anne hem gence hakaret eder hem de olaya webcami kırarak noktayı koyar,ama yılmayan genç allahın hakkı için isyan ederken anne son darbeyi vurur "ne kkırrması yav"...
    bkz: artık çok geç
  • annenin cemkirik halleri, arka fonda durulmus dizi dizi yorganlar ve artistik poz pesinde ortaokul bebesiyle potansiyel bir umut sarikaya karikaturu.
  • bir kez olsun kullanmak istenen cümleler listeme giren anne feryadı.. "ne kırması yaa" derken anne kişisi zaman kazanmaya çalışarak olayı çözme yoluna gidiyor ama yok abla sen çıkamazsın o işin içinden..

(bkz: ne nerdeyim ya)
  • annenin "ne kırması ya" dediği andaki smiley: | - 8
  • tam yatmak uzereyken, bu basligi gorup lan neymis bi bakayim dedim. butun ev ahalisi gece gece yarildik... yarim saattir arka arkaya seyredip yerlerde surunuyoruz, ne uyku kaldi ne bi sey... hele o 'ne cagirdin beni' lafindan sonra cocugun klark cekmesi bambaska olmus.....uzun zamandir boylesini gormemistik...
hesabın var mı? giriş yap