• vakti zamanında anlamadan, hissetmeden, hâline bürünmeden yaptığım, kabullendiğim, savunduğum ne varsa, daha sonraları hepsi birer birer karşıma dikildiler ve onlarla yüzleşmek zorunda kaldım.

işleri tahkik değil de, taklit yolundan yapmak, tıpkı kredi kartıyla alışveriş yapmak gibi. eninde sonunda faturayı cepteki paradan ödemek zorunda kalıyorsunuz.

inandığım bütün değerleri sorgulamak zorunda kaldım,

büyük ve değerli bildiğim her zatı sorgulamak zorunda kaldım,

sonra anladım ki,

kabirde sorgu-sual meleklerine hesap veriyormuşum.
  • yedi kez ardarda dinlediğim zaman bünyemin ürettiği gözyaşlarına anlam veremememe* sebep olmuş şarkı. yalın'ı sevme sebebim belki, kimbilir..
  • hande'nin son yıllarda yaptığı en iyi şarkı. adamı 80'lere götürüyor.
  • en sevdiğim hande yener şarkısı.
  • 80'ler pop'a selam çakan hande yener şarkısı. müzik ve klip tam o havaları yansıtıyor, özellikle 80'lerdeki aerobik modası ve hande yener'e cher makyajı yapılması güzel ayrıntılar olmuş.
  • hande’nin aranjör sevgilisi misha’nın harikalar yarattığı şarkı. hande sakın ayrılma daha*
  • türk pop müziğinin yüz aklarından olan yalın şarkısı. diğerleri gibi değil. bakın mustafa ceceli'yi ilk dinlediğiniz şarkıyı hatırlıyor musun? hatırlayamazsınız. ama bu şarkıyı hatırlarsınız. çünkü samimidir. duygulara seslenir. yılları aşar (2004) sonsuz olur.
  • bir suçlama kelimesi, bitmiş bir hikayenin sonuna eklenerek daha etkili olması sağlanır, kişi için son vuruş noktasıdır.
  • sabahtan beri ara ara dinliyorum. müzik üst kalitede...
  • samimiyeti alınmış hallerin takdim edilmesi
    (bkz: yatay akrostiş)
hesabın var mı? giriş yap