• fenerbahçe'ye transfer olmasının sebebi hagi'dir.

hagi "adrian ilie'nin bir kardeşi var ki, ondan daha yetenekli" diyip, galatasaray'a sabin'i tavsiye edince, fenerbahçe "hagi'nin bir bildiği vardır" diyerek harekete geçmiş, sabin'i transfer etmişti. hagi de bu transfer üzerine trip yapmış, "akıl alır iş değil, sabin'i fener'e kaptırdılar" demişti.

fenerbahçe taraftarı ve yönetimi hagi'nin bu açıklamalarıyla daha bir beklentiyi yükseltmiş, sabin ilie'nin golleri sıralamasını beklemeye başlamıştı ama beklendiği gibi olmamış, ilie yılın bidonu olmuştu.

aynı şekilde "lan hagi önermiş o kadar, fener oynatamamıştır" diyen kocaelispor da onu takasla transfer etmiş, fakat onlarda da iz bırakmamıştı ve oradan da adrian ilie ile tusubasa'daki dişlek kardeşler etkisi yaratmak üzere valencia'ya gitmişti ama ishizagi etkisi bile yaratmamıştı.

bu hagi'nin tek yanılgısı da değildi. bu transferden bir kaç sene sonra "bülent akın, avrupa çapında oyuncu. mutlaka alın" diyip kulüp tarihinin en pahalı bonservislerinden birini ödetip denizlispor'u zengin ettiren hagi, sadece top ayağındayken futboldan anladığını göstermişti.
  • feneerbahzenin adrian ilie niyetine alip hayal kirikligina ugradigi* daha sonra da hatirladigim kadariyla john leshiba mosheou ile takas edilen romen kirmasi toplu insan... (hatta bunla hemen hemen ayni devirde faruk diye bi magara adamini da almisti fener.. o da kafasinin uzerinde seken bi yapiya sahipti, "ayi faruk" derlerdi kendisine..) sabin ilienin bir baska dikkat ceken ozelligi ise abisi gibi cool takilmasiydi.. lakin kendisinin surati abisininkine gore hafif topluca oldugundan bu coolluk bi skine yaramamisti kanimca.. hatta yuzunde hep "abimin karizmasi altinda eziliyorum" tandansi vardi.. (kendisi daha sonra bunu sahsima itiraf etti... evet ailem hep abimi ornek gosteriyordu, hep abim gibi olamak istemistim mamafih basarili olamadim diye serzenislerini dun gibi hatirlarim)
  • fenerbahce'nin adrian ilie'nin ailesinden kötü futbolcu cıkmaz diye getirdigi forvet. forvet miydi? kimse anlamadı. fenerbahce forması ile yanılmıyorsam kocaelispor macında kar$ı kar$ıya kacırdıgı golden sonra ipi cekildi. o da kocaelispor'a gitti. adrian ilie gibi adamdan böyle karde$? tüp bebek olabilir sabin ilie.
  • kariyerinde 21 farklı klüpte oynamış seyahat engeli olmayan topçu. sanırsam her takım adrian'dan daha iyi diye alıp 6 ayda tekme tokat postalıyordu.
  • (bkz: #126897392)

1997-98 sezonu başında fenerbahçe'ye transfer eden kişi ali şen'dir. o sezonun devre arasında nba takaslarına benzer şekilde tarık daşgün ile beraber kocaelispor'a verilmiş, karşılığında john leshiba moshoeu ve faruk yiğit fenerbahçe'ye transfer olmuştur. bu transfer olayları yaşandıktan kısa süre sonra aziz yıldırım fenerbahçe spor kulübü başkanlığına bir oy farkla seçilmiştir. aslında sabin ilie yeteneksiz futbolcu değildir, fener'e gelmeden önceki sezon steaua bükreş takımında 31 gol atarak, romanya gol kralı olmuştur.

edit:imla
  • fenerbahçe'ye geldiği günlerde, o günün spor gazetelerinin birinde "abimin sağ ayağı benim sol ayağım iyidir, abim iyi kafaya çıkar ama benim kafa vuruşlarım daha isabetlidir" şeklinde abuk bir röportajda kendisini abisiyle kıyaslamıştı veya acar bir muhabir sabin'in ağzından böyle birşeyler çiziktirmişti. fenerbahçe taraftarını kahreden futbolcular listesinde kendine kolayca yer bulabilecek bir oyuncuydu.
  • hakkinda fenerbahceli taraftarlarinda aklinda sevgilisi disinda hicbirsey birakmayan topcu..
  • fenerbahçeli yöneticilerin, daha sonra itiraf ettiklerine göre, izlemeden aldıkları bir futbolcu. ne ilk ne sondur belki de, bilemem.
  • şu sıralarda papermoon'da halil altıntop, arçil arveladze ve mert korkmaz ile beraber poker oynuyorlar.
  • bu arkadaşın, ( fenerbahçe'den kocaelispor'a transfer olduğu en başta anlamamış olsa gerek ) antrenman için sefa sirmen tesisleri yerine, ayak alışkanlığı ile dereağzına gitmişliği, kapıdan refüze edilmişliği vardır.
hesabın var mı? giriş yap