• gördügüm kadariyla 1.5 senedir benden baska kimsenin umrunda olmamis olan aktör...

cnbc e'nin biraz da saçmalayalim kontenjanindaki dizilerinden miss match'te avukat baba rolünde görülmektedir kendisi...

love story'deki babasina karsi çikamayan sümsük asik rolünden sonra kendisini bu sefer de müsteri velinimetimizdir konseptli yuzune tukurunce yarabbi sukur diyenler firmasinin basinda görüyoruz...

ryan eski tas eski hamam yani.. saçi duruyor... biraz da kilo vermis falan...

yani insan 35 senede bu kadar mi az asama kaydeder oyunculuk hayatinda bilemem artik...
  • (bkz: love story)
  • tam adi patrick ryan o'neal olan 1941 dogumlu aktör.
    (bkz: barry lyndon)
  • eski zaman brad pitt'i.

oyunculukları aynı düzeyde, yakışıklılıkları da.

ha diyeceksiniz ki neden brad pitt kadar gürültü çıkarmamış, o kadar çok büyük yapımda oynamamış.

sebebi basit: onun dönemdaşları ve tipdaşları arasında paul newman var, robert redford var.

olmayaydı, o da bugünkü muadili gibi kopup giderdi.

kaldı ki, üç beş a kalite filmle az genç kızın kalbini fethetmemiştir ryan da.
  • lise 1'e giderken izlediğim love story filmi nedeniyle, 1 sene kadar hayatın anlamını kaybetmeme neden olmuş olan oyuncu.

bir sene boyunca saldım ve hiç ders çalışmadım. "ölüm var niye çalışıyoruz ki" moduna girdim, sadece roman, hikaye vs. okuyup duruyordum.

1941 doğumlu ryan o'neal, eşi farrah fawcett'den (1947 - 2009) 14 yıl sonra, 82 yaşında hayata veda etti. huzur içinde uyusun.

hollywood'un efsanelerinden ve yaşamından ders çıkarılacak insanlarından biri. çocukları uzun dönem kendisinden çok şikayetçiydi iyi ebeveyn olmadığı için, daha 3 sene önce barışmıştı büyük kızı kendisiyle.
    80 yıl kadar bile yaşasanız, prime zamanlarınızda dünyanın en büyük starı bile olmuş olsanız, dönemdaşlarınız ve işlerinize denk gelenler dışında, yeni nesiller tanımadığı için, sizi çok az kişi tanıyacak ve umursayacak. ölümsüz olacağını sananlar, daha yaşarken ölmüş olacaklarını ve sıradanlıklarını görecekler.
  • love story filmi ile oscara aday olmuş, prostat kanseri ve kan kanseri ile yıllarca verdiği savaşı kaybetmiş, zamanının yakışıklı ve hızlı aktörü. rip.
  • rip
    akıllara kazındığı (bkz: love story) filminin müziğinden başka olayı yoktu. (bkz: ali macgraw) ile birlikte rip (bkz: francis lai) ye çok şey borçlu.
  • bugun 82 yasinda vefat etmis aktor. love story ile sohrete kavusmus, kubrick'in basyapitlarindan barry lyndon'da harika bir performans sergilemistir. tum bunlarin yaninda, ben onu cok sevdigim peter bogdanovich filmlerindeki (what's up doc (bkz: #26014111), paper moon) sapsal yakisikli rolleriyle hatirlayacagim. topragi bol olsun.
  • farrah fawcett tarafından yıllar sonra çok semirip öküze döndüğü için terkedilmiştir.

(bkz: acı ama gerçek)
  • cumartesi akşamı oğluyla tartışıp ona ateş ettiği için tutuklanmış olan aktör. daha sonradan 50 bin dolar kefaletle serbest bırakılmış kendisi.
hesabın var mı? giriş yap