• siktirboktan bir pop şarkısının altındaki yorumlara bakıyorum da, bunun en azından beş katı yazılmış edilmiş.
    insan ister istemez üzülüyor tabi.

türkiye sınırları dahilinde pop müzik, 90'ların başında başlar, ortasında pik noktaya ulaşır ve sonunda biter. böyle bir dönemdi işte canına yandığım. boşuna sağda solda bik bik ötmüyoruz. neresinden baksan ayrı bir güzellik çağlıyor adeta. ya da bize öyle geliyor; öyleyse bile sana ne de ayrıca.. biz de bazı şeylerin farkındayız evlat. yaşlanmak gibi mesela.. ne diyorduk? pop, doksanlarda başladı ve bitti. aksini iddia edeni, nesli tükenmiş olmasına rağmen tek tük elimde kalmış kasetlerimle döverim!

nasıl bu noktaya geldiğimi hatırlamıyorum. halbuki sadece güne, orhan atasoy'la başlamaktı niyetim. youtube dingili, çeşitli tuzaklar kurabiliyor insana. gemilere binmiş dünyanın çeşitli koylarında çalkantılı yolculuklar yapıyorken birden rüyalarda aldım soluğu. uzak diyarlardan gelmekteydim ve gemim biraz su almıştı.

gerçekle rüyanın birbiriyle hunharca seviştiği şu günlerde.. sahi yaaa, böyle bir şarkı vardı bir zamanlar hayatımızda!! çok güzel oğlum. öyle böyle değil. bazı insanlar ölse bile en azından ses telleri kalabilmeli yeryüzünde. orhan atasoy'da akıl edememişiz, ama ercüment vural, şu an her nerede ise, ses telleri hatrına hayatının kıymetini bilmeli ve çıkıp yeniden şarkılar söylemeli!..

aklımı çelen, koynuma giren. off.
  • gemiler ile birlikte 90 lı yılların yüz akı şarkılarından biri. harun kolçak da güzel yorumladı. tam bir gece şarkısıdır.

ercüment vural versiyonu daha uzundur ve gitar solosu vardır. doya doya dinlersiniz.harun kolçak versiyonunda gitar solosu yerini klavyeye bırakmıştır.

ercüment vural a sonsuz minnetle. zaten gemiler de onun eseriydi.

http://www.youtube.com/watch?v=lh9xdpmytni

rüyalara daldım senin için
    hatıralar topladım bir sürü
    kapılar, odalar açtım yavaşça
    ne yaptıysam ah kapatamadım

rüyalara daldım senin için
    seni aradım her yerde
    tuhaf bir telaşım vardı üstümde
    kaybettim sandım seni

rüyalar rüyalar ahh bu rüyalar
    geceler bitmez sensiz rüyalar
    aklımı çeler, koynuma girer
    kokunla yandığım bitmez rüyalar

şeytana uyar koynuma girer
    canına yandığım sonsuz rüyalar
  • fettah can, rüyalar şarkısını canlı olarak yorumladığı bir programda şarkıyı çalmadan önce:

"rüyaları bilir misiniz? sevgili ercüment vuralın bir parçasıdır. yıllar önce ilk dinlediğimde şuurumu yitirmiştim."

demiştir. yanlış hatırlamıyorsam yine bu şarkıyla ilgili "bu şarkıyı ben yapmalıydım dediğim tek şarkıdır" gibi bir beyanı da vardı. kendisine şuurunu kaybettiren bu şarkı, fettah can tarafından da çok güzel yorumlanmıştır.

şarkının içinde "kapılara odalar açtım" gibi bir dahilik bulunur.
  • aşırı manyak güzel olan ercüment vural şarkısı.
    fettah can ve harun kolçak coverları da güzeldir. şarkının güzelliğinden mütevellit, serdar ortaç bile söylese dinlerim sanırım.
    ya da vazgeçtim, söylemesin o.

"şeytana uyar,koynuma girer
    canına yandığım sonsuz rüyalar."
  • ercüment vural versiyonu 90'lı yılların ortasında türkçe pop çalan radyoların geceyarısı müziklerindendi.
  • dinleyenin sözlerinde kaybolduğu parçadır, alır götürür sizi rüyalara...tarifsizdir hissettirdikleri...
  • 1995'in aiwa walkman şarkısıdır. rüyaya, hayale yatmanın, romantik ergenliğin, dönülmeyecek masumiyetin ta kendisidir. arada dinlenir, alır götürür..
  • rüyalar, rüyalar ah bu rüyalar...

beni imkansız bir aşkın pençesine düşürmüş, uğruna sınırları aşıp komşu ülkenin başkentinde beş kuruş parasız bırakmış şarkıdır.

çok kez dinlemiş, çok kez çalmış, çok kez söylemişimdir ama imkansız aşkın doğası gereği artık dinlememeye çalıştığımdır.

arada bir kulağıma çalınırsa, ya da dinlemek istersem bir sigara yaktırır...
  • geçmişin, geleceğin ve paralel evrenlerin yansıması!

libidom yüksek olduğunda rüyalarımda eski sevgilimle yarım kalmış sevişmelerimizi tamamlıyorum, öfkeyliyken ise öfke duyduklarımdan intikamımı alıyorum ya da pişmanlıklarımı telafi ettiğim rüyalar görüyorum...

biliyorum ki bu gördüklerim paralel evrenlerde yaşanıyor ve ben yarım kalmışlığı, öfkesi, pişmanlığı olmayan bir insanım, çok çok uzak bir galakside.
  • fettah can'ın canlı performansından önce söylediği üzere büyük şarkıdır. bazıları için ancak rüyalara dalınır, bu şarkı da o rüyaların fon müziğidir işte.
hesabın var mı? giriş yap