• şuraya bi toparlayalım da yanlış ve eksik bilinen şeyleri bertaraf edelim:

. alf inge haaland'la olayı 1997'ye dayanıyor.
    . bi pozisyonda haaland'a çelme takayım derken bağlarını koparıyor.
    . o sırada düşüşü bi acayip olduğu için haaland, keane'in numara yaptığını düşünüyor ve keane'e bu minvalde atarlanıyor.
    . keane 1 sene sahalardan uzak kalıyor.

. dört sene sonra 2001'de keane, o sırada city forması giyen haaland'ın sağ dizine allah yarattı, can taşıyor demeden tabanı gömüyor. akabinde kırmızı görüyor.
    . sonra da yerde kıvranmakta olan haaland'a "bi daha da benle numara yapıyor diye alay etme amcık ağızlı!" diyor.
    . haaland'ın bu darbeye bağlı olarak futbol hayatı bitmiyor. 2003'te sol dizindeki bi sakatlıktan dolayı futbolu bırakıyor.

. keane, ilk etapta 3 maç, 5000 sterlin ceza alıyor ama 2002'de anılarını yazdığı kitabında bu eylemi intikam maksadıyla yaptığını büyük bi kin ve zevkle anlatınca 5 maç ve 150.000 sterlin daha ceza yiyiyor. buna rağmen, içinde hiçbir pişmanlık olmadığını ve yine olsa yine yapacağını ısrarla tekrarlıyor.

sözün özü, kariyerinde kasti fauller, kavgalar, küfürler ve art niyetli hareketler bolca bulunan keane, gelmiş geçmiş en iyi orta saha futbolcularından biri ve bir orospu çocuğudur...
  • alex ferguson hakkında:

"boş bir evde tek başına kavga çıkarabilecek potansiyele sahip"
  • artık resmi olarak içimizdeki irlandalıdır.
    şakamı yaptığıma göre ben gachayım.
  • o eski united maçlarından hatıramda kalan şeylerden biri de bu arkadaşın orta sahadaki sert müdahalelerinin ardından maçı yayınlayan kanalın kameralarının rahmetli ilhan cavcav gibi sakız çiğneyip kulübede endişeli gözlerle maçı izleyen sir'e dönmesiydi.
  • 5 cocugu var. eger biraz etinden sütünden gectiyse en kötü iki ön libero daha cikar o aileden.
  • cüneyt çakır'ın nani'ye çıkardığı kırmızı kartı yorumlayıp haklı bulmasına ilişkin şöyle söylenmiş: https://twitter.com/…ker1/status/309068395012313089

meali: roy keane'in kırmızı kart yorumlaması, john terry'nin evlilik tavsiyesi vermesi gibidir.

sandalyeden düşmekle kalmayıp kaseyi de kırdım mk:))
  • kendisinin aklıma getirdiği ilk şey manchester united'ın efsanevi orta saha 4'lüsüdür; ryan giggs, paul scholes, roy keane, david beckham.
  • büyük topçuydu lafım yok ama bu adamın tavırlarına "yürü be dedim", "aslanım irish bee gününü gösterdi" gibi siksok laflar edilmesi kadar iğrenç bir şey yok. hürriyet oyuncuyu yıldırmak için maçın beşinci dakikası çift daldığında kasap, ismail güldüren aynen bu keane dallaması gibi kasten tendona basınca sportmenlik dışı, keane yapınca "karakter koydu sahaya" olması kadar aptalca bir durum yok.

bank asya birinci lig > irlanda tarihi amınakoyim
  • ilgi çekici bir intikam hikayesinin baş rolünü oynayan hırslı irlandalı.

''cantona, formasının yakalarını indirmeye karar verdiği sezonun hemen ertesinde alex ferguson kaptanlık pazubandına ona verdi. doğrusu kaptan olmak için yaratılmıştı. yetenekse, yetenek, liderlik ise liderlik ve saha içinde rakibe bir adım geri attıran sertlikse sertlik. gün gelecek, old trafford tribünlerine dolduran taraftarlara tezahürat yapmadıkları ve takıma yeterli destek vermedikleri için “karidesli sandviç yiyor ve sürekli gol istiyorlar” diyerek futbolun ayar tarihine adını altın harflerle yazdıracaktı.

97-98 sezonuydu. ligin 9. haftası, rakip leeds united. norveçli’ye çelme takma istedi ama başaramadı ve ters basan ayağı onu boylu boyunca yere serdi. acı içinde kıvranırken, norveçli, hakeme onun numara yaptığını ve kırmızı karttan yırtmak için kıvrandığını anlatmaya çalışıyordu. bunu duydu ve hiç unutmadı. sedye ile kenara aldılar, doktor dizine buz torbasını koyarken; gözlerini kaçırdı. yere düşürken kulaklarında patlayan sesi birileri daha önce anlatmıştı ama o ilk kez duyuyordu. bağlar kopmuştu işte, neden söylemiyorlardı ki! ertesi gün sezonu kapadığını açıkladılar.
    manchester united o sezon şampiyonluğu arsenal’e kaptırdı, yorumcuların ortak fikri, “o olsaydı wenger bu kupayı alamazdı” oldu.

sonra döndü sahalara ve dört yıl sabretti. bir yerde karşısına çıkacaktı. en nefret ettiği formayla karşısına dikildiğinde, 85 dakika daha sabretti. norveçli artık manchester city forması giyiyordu ve o gün o dakikada olandan sonra kimse maçın sonucunu hatırlama ihtiyacı hissetmedi. tercih ettiği intikam şekli, uçan tekmeydi, büyük bir hınçla norveçli’nin dizine krampon darbesini indiriverdi. sonra bir gün oturdu otobiyografisini yazdı ve meşhur 85. dakikayı “yeteri kadar beklemiştim. onu fena s... top ortadaydı ve darbeyi indirdim ve bana bir daha sakatlık numarasından bahsetme dedim” diyerek anlattı.''

o'an http://www.youtube.com/watch?v=vmkvbq3nt-m
  • 1993 yilinda 3.75 milyon pound'a nottingham forest'tan transfer edilmishti. favori mekani orta saha, ozellikle 'iki dakka dur be adam' dedirten enerjisi ile takim arkadaslarini iki penalti sahasi arasinda kosturmasiyla meshurdur. eski bir boksor olmasinin verdigi avantajini mukemmel bir bicimde kullanarak rakip oyuncularin sinmesini saglar. 'iki dakikalik cilginlik anlari' yasar ve panzerler'in ustunde bile otorite saglayabilir. 1994 dunya kupasi'nda oynayan manchester united'li uc futbolcudan biriydi. elbette irlanda cumhuriyeti ulusal futbol takimi'nin kaptani olarak. cork dogumludur. proudly irish.
hesabın var mı? giriş yap