• helsingborg'u 6-1 yendikten sonra psg'ye 7-2 yenilerek futbolun inceliklerini bize gosteren guzide kulup.
  • gittigimizde 3 atan geldiginde 3 yiyen takim.
  • gothenburg ve brondby ile beraber iskandinavlarin avrupa'ya olan bir nimeti; bir futbolcu fabrikasi. en kotu kadrosunun bile ortalama bir gucu vardir cunku takimin oynadigi sistem bellidir. 96'da deplasmanda ac milan i 2-1 ; 99'da da yine deplasmanda borussia dortmund'u 3-0 yenmislikleri vardir. iversen, karadas, rushfeldt, carew, brattbakk, strand, winsness, sorensen son yillarda yetistirdikleri en onemli topculardir.
  • 2015-16 sezonunda avrupa ligi 1.ön elemede mücadele eden 102 takım içinde avrupa ligi gruplarına kalmayı başaran 2 takımdan birisi olmuşlardır. diğeri için;

(bkz: gabala fc)
  • 2009 sezonunu şampiyon bitiren kulüp.trondheim de ikamet ederler ve maçlarını 21.850 kapasiteli lerkendal stadion da oynarlar.
  • bu akşam bir trömso faciası yaşadı.

bizim kupon da haliyle gitti güme.

lan sen beşiktaşı elazığı bil. 1.40 lık maçtan yat.
  • soyunma odasında futbolcular ve sanırım teknik direktörleri ile hazırladıkları şu video ile bir anda büyük sempatimi kazanmış takım. bu videoyu izledikten sonra bir anda football manager'de norveç liginde rosenborg'un başında buldum kendimi.
  • gel artık kuzeyin lordu. şampiyonlar ligi sensiz ıssız kaldı.
  • 2014 sezonunda norveç ligi 2. si olmuş ve uefa avrupa ligi 2015-2016 sezonunda 1. ön eleme turunda yer alacak takım.
  • norveç'te 2-1 yendiği apoel'e, 90. dakikasına 0-0 girilen maçta güney kıbrıs'ta 3-0 kaybetmeyi başaran takım. bu sonuçla şampiyonlar ligi'ne üçüncü ön eleme turunda veda edip avrupa ligi play-off'una düşmüş oldular.

maçın 82'nci ve 92'inci dakikaları arasında kalan 10 dakikalık bölümünü izledim, dolayısıyla sadece tek bir golü görebildim ama gördüğüm bölümde rosenborg gerçekten çok çaresiz ve leşti. zaten izlediğim kısımda futbola dair tek şey goldü. onun dışında yerden kalkmayan rosenborglular, deliren apoel taraftarı falan vardı. zaten o yüzden golü de gördükten sonra kapattım.

rosenborg'u ve futbol romantikliğini severim. o yüzden şl gruplarına kalabilmelerini, sayelerinde nostalji yapabilmeyi çok isterdim ama hak etmediler. hak ettikleri gibi yenildiler.
hesabın var mı? giriş yap