• fotospor futbolcu güzellik yarı$ması'nın metin tekin, semih yuvakuran'la beraber daimi yarı$macılarından biri olmu$tur.
    arkadan lüle lüle uzayan sacları, masmavi gözleri ile bıyıklı bıyıksız her kadının hayali olmu$ yarı$ma icin binlerce mektup alıp sıralamada ilk ücten hic dü$memi$tir.
    metin tekin bu yarı$malarda biraz da be$ikta$ taraftarının baskın olmasıyla birinciligi kaptırmamı$ kosa'da kendisine tanju colak'ın hemen önünde ücüncü sırada yer bulmu$tur.

tanju colagın dördüncü olmasına yetecek oyu kendisinin verdiginden günümüzde hala $üphelenilmektedir..
  • tanju colak icin koceski 'dir bu insan...
  • bu adam galatasaray için bir idol mudür, bayrak adamı mıdır bilmem ama, sevenleri, hatta aşıkları var, bu bir gerçek. hadi tamam seviyorsun da benim cefakar taraftar abicim, çocuğunun ismini kubilay kosecki koymak nedir allasen ?

ne koyalım, maldonado, besschastnykh mi koyalım bizlerde yani ?
  • dün gece trt-3'te kendisiyle yapılan röportaja denk geldiğim eski fırtınamız. şu an polonya parlementosunda milletvekili ve görüntü itibariyle 100 kiloyu aşmış durumda. türkçe'yi hala az buçuk anlayabiliyor, saçları hala gür ve havalı, bremen maçında çizgiye takılan topu unutamıyor* ve kendisini gönderip gütschow'u transfer ettiren kalli'ye sitemleri var.
    (bkz: kosa buraya kosa buraya)
  • polonyalidir. mustafa denizli'nin polonya u-21 maclarinda izleyip dobrovski'yle * beraber turk futboluna kazandirmaya calistirdigi fitbolcudur. galatasaray'dan osassuna'ya yok pahasina satilmisir. ama osassuna, roman'i atletico madrid'e paranin para zamaninda 80 milyar liraya okutmustur ki ispanya'da bile olay olmustur.
  • gs'den ayrıldıktan sonra gs'li orta saha futbolcularının yeni gs forvetlerine de hızlı toplar atmalarına neden olmuş futbolcu. bu yüzden yetişilemeyecek paslardan sonra tribünlerde "kosecki mi sandın" sloganı oluşmuştur. işte o kadar hızlıydı..
  • trabzonspor ile oynanan cüneyt tanman ın jübile maçında kırmızı kart görmüştür. bir diğer kırmızı kartı da kadıköy de çarşamba günü oynanan gollerimizi erdal keser in attığı, hayrettin in rıdvan ı dövmeye çalıştığı 5-2 kaybettiğimiz fenerbahçe maçıdır.
    beşiktaş a cumhurbaşkanlığı kupası maçında attığı gol çok güzeldir. ama galatasaray formasıyla en güzel golü ligin hemen başında sami yen de oynanan ankaragücü maçında attığı goldür.
    trabzonspor a sanırsam trabzonspor un cezası nedeniyle ankara da oynanan maçta da golü vardır. skoru 3-2 ye taşımıştır ve maçı kazanmamızı sağlamıştır. werder bremen e attığı gol de unutulmaz.
    fenerbahçe ye golü olup olmadığını hatırlayamıyorum. galatasaray forması giydiği dönemlerde fenerbahçe ile oynanan lig maçları sırasıyla ;
    1990-1991 sezonu ligin ikinci yarısı : galatasaray - fenerbahçe : 4-1 (tanju çolak ın galatasaray formasıyla son fenerbahçe derbisidir. schumacher a attığı vole golü lezizdir. kosecki nin belki bu maçta golü vardır, ama emin değilim.)
    1991-1992 sezonu ligin ilk yarısı : galatasaray - fenerbahçe : 0-2 (tanju çolak ın fenerbahçe formasıyla ilk galatasaray derbisidir ve oğuz la kavgalarından sebeb giydiği 9 numaralı formasıyla 2 golü de o atmıştır.)
    1991-1992 sezonu ligin ikinci yarısı : fenerbahçe - galatasaray : 5-2 (bu maça değinmiştim.)
    galatasaray formasıyla roman yazdığı inönü de oynanan beşiktaş kupa maçında stattaydım. nolursa olsun unutulmaz. çocukluğumun ilk efsanelerinden...
  • polonyanın efsanevi futbolcusu ve hatta hatta efsanevi sporcusudur..
    lakabı kosa dır ve jilet manasına gelir..

oha jilet kosecki! hiç bu şekilde düşünmemiştim .meğersem çok taşşaklı adammış...
  • adnan polat elini opturmustu bu kosecki'ye.
hesabın var mı? giriş yap