• dürüst olun, vermediği adam kalmamıştır. marshall kendini zor kurtarmıştır.
  • cani istedigi gibi, ozgurce sevistigi icin 'orospu' olan how i met your mother karakteri.

ama barney 'reis', barney 'kral'.

aferin lan size, yine sasirtmadiniz beni.

(bkz: #128950287)
  • birkaç adam ile çıkınca bazı insanlar tarafından "kaşar" ilan edilen karakter. halbuki ted robin'in 10 katı kadar kişiyle birlikte oldu, ona neden bir şey demiyorsunuz? demezsiniz tabii.

(bkz: double standard)
  • dürüst olun, himym'in en bencil, bencil olmasına rağmen kendisini dost olarak gösteren karakteridir. ted denen karakterin giderek ezikleştiği sezonlarda robin'in bu yönü daha da açığa çıkmıştır. kararsızlıkları, karar anlarına sızan o aşırı duygusallığı her haltı yiyip bir sorumluluk üstlenmemenin yoludur aslında. suçlu olup suçlu hissettirebilen bu karakterdeki insanlardan uzak durun. hayatınızı emerler.

edit: başkalarını düşünüyormuş gibi yapıp sadece kendini düşünen bir zillidir. barney karakterinin açık orospuluğu robin'in yanında melek kalır. ne istediğini bilmediği için de zaman zaman barney ve ted gibi tiplerin hayatlarını kırılma anlarında fazlasıyla etkilemiş, onları "cepte" tutmayı bilmiştir. sorarsanız "net" kadın derler.
  • bu kadar guzel bir kadin oyuncu tarafindan canlandirilmasaydi, kimsenin hakkinda iyi dusunmeyecegi dizi karakteri.
  • kızların ancak kaybettiklerinin değerini bildiklerini birkez daha kanıtlayan ibret-i alem olsun diye eşek sudan gelinceye dek dövülesi dizi karakteri.*
  • bu dizinin 7. sezonunda robin scherbatsky'nin yaşadıkları gerçekten ibret vericidir

--- spoiler ---

sezon başında barney'e olan hislerinin nüksetmesi ve onu geri kazanmaya çalışması, akabinde barney nora'dan hoşlandıgı için çark etmesi, (bkz: timing is a bitch) devamında kevin ile tanışıp çıkmaya başlaması, devamında barney ile kevin'i aldatması, sonrasında kevin'den ayrılacağına söz vererek barney'nin nora'dan ayrılmasını sağlayıp kendinin kevin'den ayrılmamaya karar vermesi, kevin'in evlilik teklifine evet dedikten sonra çocugu olamayacağını söylediginde kevin'in evlilik teklifini geri çektigi gece (bakın dikkat edin aynı gece) ted'in buna seni seviyorum demesiyle birlikte yelkenleri suya indirmesi ve ted ile öpüşmesi, fakat bir hafta geçmeden yok ted'e seninle olmaz hacı seni sevmiyorum itirafı ( o zaman neden öpüşüyorsun) ve en nihayetinde sezon finalinde nick denen six pack ile tanışıp onunla çıkmaya başlaması.

--- spoiler ---

kararı ekşi sözlük okuyucularının takdirine bırakıyorum "kaşar" ilan edip etmeme konusunda
  • --- spoiler ---
    s06e06'da hırsızlar evin kapısını zorlarken elinde tarak gibi bişeyle korkmuş ted mosby'nin yanından "i got this" diyip pompalı tüfekle geçtiği sahneyle bitirmiştir. hatun dediğin böyle güçlü, karizma olacak arkadaş.
    --- spoiler ---

edit: spoiler koymamışım. özür diliyorum.
  • "sen o herifin numarasını silmemiş miydin?" diyen lily'i "tam silecektim, emin misin? diye sordu, ben de emin değildim hayır dedim, telefonuma yalan söyleyemem lily!" diyerek eski sevgili ekolüne yepyeni bir tavır, duruş kazandırmıştır.
hesabın var mı? giriş yap