• çok ilginç bir adam. gerçekten farklı bir başarı öyküsü var. bunu daha önce de yazmıştım zaten ama bir daha söylemekte beis görmüyorum: bu adamın kendine yarattığı persona ve karakter gerçekten takdire ve daha da önemlisi gözleme şayan bir hadise. olmayan bir şeyden bile bahsediyor olsa onu sanki gerçekten varmış gibi göstermekte o kadar başarılı ki... gardiyanlık geçmişine falan hiç girmeden çok daha basit bir örnek vereyim: bu herif 200 kilo falan abi. sokakta görsen "hadi lan ordan çirkin şişko" deyip suratına bakmayacağın bir tip. fakat gerek kliplerinde, gerek sahnedeki duruşunda öyle bir karakter inşa etmiş ki kendine, resmen hayvan gibi karizmatik ve hatta bildiğin iyi görünümlü bir herife dönüşmüş durumda. geçtiğimiz ay kendisini çok yakından izleme şansına sahip oldum ve bu fikrim bir kez daha güçlendi. giyimi, kuşamı, duruşu, karizması söz konusu olduğunda kendini dinleyiciye sunmayı ve "satmayı" en iyi beceren rapçilerden.
  • geçtiğimiz günlerde tutuklanmış rapçi.

bu abimiz öyle şişkodur ki chris rock kendisi için "dre has beats, rick ross has diabeats'' demiştir.
  • kolundaki altın bileziği yalayan bir dayıdır.günü gelir polise rüşvet verir,mahallede haraç keser,eşkıyadır,alemcidir.everyday im hustlin parçası zinciler tarafından amerikan milli marşı olması yönünde talepte bulunmuşlardır.o bizim dostumuzdur.severek dinliyoruz.
  • birkaç arkadaşımın bahsettiği kadarıyla rezalet bir organizasyona kurban giden rapper. müşteri sikme üzerine kurulu mekanlara gelirse olacağı buydu. istanbula gelse wiz khalifa gibi makul bir fiyata açık havada konser verseydi çok daha iyi olurdu. wiz geldi 145 liraya efsane bir performans sergiledi ve döndü. şimdi rozay üstad bir daha gelir mi bunlar yüzünden? gelmez. meek mill, wale falan gelmek istese gitmeyin der.

konusu açılmışken söyliyim burası abd değil maalesef. müşteri siken kulüpler allah için getirmeyin şu rapperları. sizin yüzünüzden ne de olsa bir kere gittik bir daha gitmeye gerek yok diye normal konsere gelmiyorlar. anasını avradını sikim rockçı ezik olmak varmış.
  • zencinin tanımı kendisidir. rahat tavırları ve tarzı ile insanı kendine hayran bırakır. adamım benim.
  • yüzünü kolye olarak kullanan bir rapçi imiş kendileri.
  • geçtiğimiz haftaki doğum günü partisinde dr. dre'nin kendisine $100,000 değerinde bir hublot saat hediye ettiği rapper. yıllar geçtikçe bir rapçi olarak kendisini geliştirmiş ve günümüzde mafioso rap'i sırtlayabilecek bir numaralı isim haline gelmiştir.
  • hayvan gibi kilo vermesine çok sevindiğim boss. geçtiğimiz yıllarda fazla kiloları yüzünden iki kez nöbet geçirip hastanelik olmuştu. sonrasında ise crossfit, ya da kendi tabiriyle rossfit yapmaya başlayarak kilo verdi. vermeye de devam ediyor.

mastermind'dan sonra bu seneki ikinci albümü olacak olan hood billionaire'in albüm kapağını bugün yayınlamıştır. albüm 24 kasım'da dinleyici ile buluşacak. her ne kadar her albümde sanatına ve kendine yeni bir boyut katmayı seven ve mutlaka ileriye yönelik adımlar atan bir rapper olsa da açıkçası bana bu albümü son yıllarda epey yükselttiği çıtanın birazcık altında kalacak ve hayalkırıklığı yaratacak gibi geliyor. yanılmayı çok isterim, zira kendisini fazlasıyla takdir ediyor ve seviyorum fakat malesef ilk single'lar bana o hissiyatı vermedi ve mastermind'dan bu yana geçen kısacık sürede bu albüm üzerinde yeterince çalışamamış olduğu fikrine kapılıyorum.
  • (bkz: hustlin')
  • geçen hafta sessiz sedasız black market albümünü çıkarmış mahallemizin kokayincisi abimiz.

gel gelelim eski soundundan eser yok banger beklerken aşk ezgileri aldı götürdü bizi be usta

c.brown katkılı sorry epey güzel keza nas'ın eşlik ettiği one of us da albümde göze batan şarkılardan

klasik tarzını ise color money şarkısında görmekteyiz. rozay başkan koparamadın bizi bu sefer.
hesabın var mı? giriş yap