• maalesef gençliğim boyunca aşık olduğum
    (tamamen tipi yüzünden) odamı posterlerinin kapladığı kişi
    sanirim teypte queen, led zeppelin çalarken duvarında bu herifin posteri olan (dünyadaki) tek karı bendim o zamanlar
  • ecnebinin metin milli'si, boğazına mı bastırıyorlar şarkı söylerken arkadaş, nedir bu ses.. aktif müziği bırakmış kendisi, take that, boyzone misali erkek gruplarına prodüktörlük yapıyormuş diyorlar.
  • klibini her izlediğimde* ilk anda ufak bir şok yaşatan adam. o tiple o ses uyuyor mu hiç allahını seversen ya? çocuk gibi bir görüntüden hasan mutlucan sesi çıkıyor.
  • az önce glastonbury'de smiths şarkıları söylediği seti canlı izledim.
    smiths dinlemek morrissey yüzünden imkansız hâle gelmişken adam şarkılara ayrı anlam kattı. parodi olduğunu sandığım birşey çok acayip yerlere gitti. 80lerden kalma takımı, göbeği, red stripe içmesi. ahhhhh ortalık bir anda acayip yükseldi. muhtemelen 20 sene sonra peak diyeceği birşey yaşadı. ne top of the pops ne never gonna give you up... canlı gördüm, mutluyum
  • youtube'da ilginç olarak gördüğünüz bir videoya tıkladığınızda, bu şarkıcının "never gonna give you up" şarkısı ile trollenebilirsiniz. iki üç defa trollendim oradan biliyorum. işin ilginç yanı her trollendiğimde de bu şarkıyı sonuna kadar dinlemem oluyor. şarkı güzel napayım ya da 80'ler çocuğu olduğumuzdan da olabilir. uzun lafın kısası bu adamın şarkısıyla trollenmekten şikayetçi değilim...
    http://www.youtube.com/watch?v=ze-jfp0mnkm
  • 80'lerin en iyi pop şarkıcısı... amerikanvari ancak bir zencinin ses tonuna sahip, yakışıklı abimiz... yeni albümünü alacam, fırsat kolluyorum: keep it turned on
    http://www.rickastley.co.uk/
  • sıradan bir 80'ler yıldızıdır, nedense kimi çoluk çocuk onu kendilerine eğlence seçtikleri için rick rolling diye bir naneye molla olmuştur ama. halen bile mütevazi ve şeker bir insan, röportaj verip de "bi tek kızıma karşı utanır mıyım onu düşünüyorum, yoksa benim açımdan bir sorun yok" diyebilen bir adamdır.
  • seksenli yillarin genclerinin hemen animsayacaklari bir sarkicidir. stock aitken and waterman ahbap cavuslarinin yazdigi stereotype never gonna give you up, take me to your heart, whenever you need somebody * gibi sarkilariyla meshurdu. doksanlarda saclarini uzatmis, sosyal icerikli sarkilarla (bkz: cry for help) boy gostermisti. kisa sacli ve janjanli, kumas takim elbiseli gunlerinde, ellili yillarin, tablo guzelliginde sahnelerle suslenmis amerkan filmlerindeki “evin mutlu oglu” gorunumu vardi. ama sahane bas sesi, “beni kalbine al, gitmeme izin verme” tadinda teenage laflari ederken bile guzeldi. zamaninda pek begenirdim kendisini, hala severim.
  • boğazında bir türlü tüküremediği yoğun bir balgam düğümlü kalmış gibi sesi olan bir şarkıcı. sevmem de değil aslında.
hesabın var mı? giriş yap