• -seni erman aradı...
    -hangi erman?
    -richard clayderman

diye gelişip sonuçlanan, zamanının çok ötesindeki diyalogun baş kahramanı olan zat.
  • izlerken anlamsizca utandigim seylerden birisi ismail yk'ninkine benzer bir takdir hirsiyla sahne alan cem yilmaz'in orkestra yonetiyor gibi yapmasiysa bir digeri de richard clayderman'in konser vermesi olabilir. asagida linkini verdigim su vidyoyu izlerken sanki ortada milyonlar donmuyormus da millet ayip olmasin diye gelmis gibi utandim, sikildim. neredeyse 5 milyon kisi izlemis bu atyaragi performansi, siz de geri kalmayin bari

http://www.youtube.com/…h?v=os8f5x07pl8&feature=fvw
  • en unlu parcasi ballade pour adelline dir
  • cocuk yillarimda evimizde birden cok albumu bulunan bu abinin kasetlerini walkman'ime takip dinledigim zaman kendimi sofistike bir ailenin kulturlu cocugu olarak dusunur mutlu olurdum ve fakat bilmezdim ki aslinda richard clayderman dinleyerek kendini klasik muzik ustadi sanmak bir fransiz cocugun riza silahlipoda dinleyerek kendisini uluslararasi entellektuel sanmasiyla es degermis..

neden sonra ogrendim ki biri o kasetleri aslinda set halinde yurtdisindan hediye diye getirmis, bizimkilerde nezaketten atmamislar..

klasik muzikten ilelebet sogumam da ayni tarihlere denk gelir..
  • ders calisirken bol bol dinledigim adam. simdi nerde duysam aklima ders calistigim zamanlar geliyor, din le mi yo rum....
  • avrupanin umit besen'i.
  • nasıl bugüne kadar yazılmamış ,soner arıca'ya ikizi kadar benzemektedir.
  • ciddi ciddi yarısında bi konserden çıkmamı sağlamış şark kurnazı. dün geceki cemal reşit rey konserinde, insanları gözünün içine baka baka aklınca kandırmıştır. arkaya 20 tane keman, 1 kontrbas, 1 çello dizmiş... buraya kadar "vay be helal adam kulakların pasını alcak" demiştim. sonra bi baktım, herif çalarken davul sesi geliyo, ama sahnede davul yok, zil sesi geliyo zil yok. (wtf) meğer haspam önceden altyapısı hazırlanmış şarkıları bize cd den verip, üzerine de piyanosunu çalıyomuş. salondakiler clayderman'ı barkovizyona yansıtsan anlamayacak yaş ortalamasında olduğu için, herif baya gözümüzün içine baka baka playback in kralını yaptı. sonra bi araştırdım ki aynı boku daha önce dünyanın başka ülkelerinde de yemiş, ve hatta yuhalanmış. yazık. allahtan para vermemiştim konsere, yoksa çok üzülürdüm.
  • trt telegün piyasaya ilk çıktığı zamanlarda, teletekstli televizyonların azlığı nedeniyle günde birkaç saat program şeklinde yayınlanırdı. özellikle trt3 kanalında.. sayfalar ekranda yavaş yavaş akarken arka taraftan da bu sanatçının parçaları çalardı.. bu etkiden olsa gerek, ne zaman bir parçasını işitsem gözümün önüne hemen telegün ekranı ve abuk sabuk haberler geliyor. gazze'de patlama, oecd, islam konferansı, güçlükonak'taki çatışmalar ve arka planda çalan ballad pour adeline..
  • müzikleri altili ganyan programlarinin fon müzigi olarak kullanilan piyanist, çokta yakisir atlar padokta gezerken özellikle bi marriage d'amourla yarislarda doruga çikan heyecani yatistirir
hesabın var mı? giriş yap