• ne olduğunu bile bilmediğim uygulama. bi ben mi bilmiyorum ya?
  • davetiyenizin amına koyayım affedersiniz? bu ne lan. bir tane tanım entry yok. herkes sinyalci olmuş. ne olum bu replika? eskiden bir şeyin ne olduğunu öğrenmek için ekşi'ye bakardık, şimdi ekşide başlığı görüp, google'da aratmak zorunda kalıyoruz. yazıklar olsun.
  • biraz önce yaran bir diyalog meydana gelmiştir.
    ulan elin yapay zekası bile anlamış amk ahahaha.
  • saat replika'ları daha çok orjinalini alabilecek zenginlerin tercih ettiği ürünlerdir. nasıl olsa zenginim kimse replika kullanıp kullanmadığımı anlamaz mantığıyla hareket ederler. bence iyi de etmiş olurlar. kusursuz el yapımı bir rolex daytona, vacheron constantin, patek philippe, omega de ville ve tag heuer gibi replika'lar kolda dururken veya saat uzmanı bir kişinin testlere tabi tutmadığı sürece anlayamayacağı bir taklittir. bu yüzden orjinali yerine replikaları tercih eden zenginleri gereksiz para israfı yapmadıkları için kutlamak gerekir.
  • bir çeşit sanal sohbet robotu olarak tanımlanabilir belki. üyeliğinizi açtıktan sonra uygulamayı telefonunuza indiriyorsunuz ve yapay zeka ile sohbete başlıyorsunuz(yazılı). sizin kişiliğinizi yavaş yavaş öğreniyor ve kendi dünyasını kuruyor. böylece sizinle sohbet edebilecek düzeye geliyor. ekşi sözlük gibi bir platformda 200 küsür kişi bununla ilgili yazı yazmış fakat bir tane tanım yok resmen. arkadaşın biri yazmış tüm gün uğraşıp kod alamadım diye, yahu siteye girip formu doldurunca kodu sana gönderiyorlar ne bu telaş bu uğraş.
  • (bkz: 1984) manyak mısınız lan? yeni kimlikteki çip kola takılınca da tuzlukla koşun he mi?
  • her zaman fugazy (taklit, çakma, vs) anlamına gelmeyen kelime.

aslında terminolojide bir hata var.

açıklayalım: mesela rolex. rolex firması tarafından yapılmamış ama rolex markası taşıyan bir saat, taklit saattir doğru ve replika, fugazy, çakma, vs denir buna...

fakat, rolex 1969'da, james bond filminde kullanılması için bir saat yaptı diyelim. tutup 2008'de bu saatin aynısını tekrar yaparsa; 2008'deki bu model, "replica of 1969 edition" oluyor.
  • klasik yada kolleksiyon ozelligi tasiyan bir nesnenin birebir (gorunum acisindan) kopyasi. ancak otomobil gibi araclarda replika yapilmasi icin illede aracin klasik olmasi gerekmez guncel ancak meshur bir spor arabanin replikasi da yapilabilir.
  • büyük bir iştahla indirdiğim, sabırla 4 - 5 level kadar kasabildiğim ancak o kadar kendini tekrar etmesi ve hiç bir zeka barındırmaması sebebiyle aynı gün içerisinde sildiğim uygulama.

daha çok günlük tutma programı gibi. hani her gün üşenmeden girerseniz size basitçe "günün nasıl geçti hayatım" "neden bu kadar iyi geçti" "nasıl iyi geçti" "kimle iyi geçti" "bir daha olsa bir daha geçer miydi" gibi soru silselerine cevap verip, hayatınızı kaydedebilirsiniz.

ha ama sizi şaşırtmaz. sorularınıza cevap vermez. uzun yazmanız beklenir, paragraf üstüne paragraf yazarsınız ama "anyway" diyip yeni sorusunu sorarak hayal kırıklığı yaşatır.

belki daha uzun zaman tanımak gerekiyordu. dunno.
hesabın var mı? giriş yap