• eee renault efendi, hey gidi renault efendi.. sattığın arabanın iç mekanındaki boya iki sene demeden soyulursa, pul pul olup dökülürse, elin oğlu da gelir burada "90 bine reno mu olur lan" der tabi.

piyasadaki c segmenti araçların fiyatları üç aşağı beş yukarı aynıyken, "renault'a o para verilmez" algısı varsa bu senin suçun, kusura bakma..
  • efendi adama göre olmayan araba. fabrikası öyle üretmiş.
    bundan zamanında 2 tane aldık. birini ben kullandım, birini de ortağım kullanıyordu.

ben hız limitlerine uyan, ani duruş ve kalkış yapmayan efendi gibi araba süren biriyim. ortağım ise arabanın gidebildiği kadar hızlı kullanır. vitesi 5'ten 3'e atar, kapalı garaj içinde 80'le gider falan.

neyse benim araba istisnasız 3 ayda bir katalitik konvertör hatası verdi, servise gidip temizletmek zorunda kaldım. katalitik konvertör kendisini egzoz gazının çıkışıyla temizliyormuş. arabayı efendi gibi kullanıyorsan egzoz gazı çıkışı tazyiksiz olup kurum birikmesi oluyormuş. servis her seferinde arabayı daha hızlı kullanmamı tavsiye etti. beceremedim.

diğer ise araçta hiç sıkıntı olmadı.
  • dışı ne kadar güzel ise içi de o kadar göze hitap etmeyen otomobil.
    almanlar ile fransızlar arasında bir sürücü olarak en çok dikkat çeken detay aracın ön göğsünün aşağıda kalması. bu da günlük kullanımda sürücü ya da önde oturan yolcu iseniz bacaklarınızın rahat etmemesi. benzer durumu honda grubunda da yaşadık ancak bu kadar rahatsız edici değildi. fransızlar almanlardan bu konda örnek alsınlar derim.
    vag grubunda benzer tarzda hiç sorun yaşamadık.
    konfor ve yakıt hiç fena değil. direksiyon simidi heyecan uyandırmıyor. yalıtım fena değil. yol tutuş iddialı değil.

anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi vag gurubundan daha kullanışlı. çünkü uzaklaşınca kendisini kapatabiliyor araç vag gurubundaki gibi illa kapı kolundaki tuşa ya manyetik alana parmağınızı dokundurmanız gerekmiyor ki bu gerçekten günlük hayatta çok rahatlatıcı bir detay.
  • son reklamıyla ne anlatmaya çalıştığını anlayamadığım model.
    aldatmak cooldur, cool olanlar megane sedan kullanır mı demek?
    inanılmaz, gerçekten inanılmaz.
  • aracı yeni aldım, hemen yorumlarımı yazayım, belki faydası olur. aracı son iki zamdan önce joy plus olarak aldım. bayiler araç vermiyor da tanıdık manıdık ayağına peşin ödeme zamlardan etkilenmeme şeklinde anlaşıp aldık.

aracın temel iki problemi var bana göre, yokuş kalkış desteğinin çoook geç devreden çıkıp aracı duraklamalardan çıkarması. ışık yeşile dönüyor kalkana kadar iki üç saniye geçiyor.

diğer bir problem ise yol tutuşu zayıf. henüz savurmadık ama virajlarda hiç güven vermiyor.

donanım olarak joy plus fena değil, arka park sensörü olmaması sıkıntılı. güncel arka park sensör fiyatı servis 2200 verdi. bakalım aklımda geri görüş kamerası ile ekranı değiştirmek vardı ama çok olumsuz yorum var, sadece sensör takıp geçeceğim sanırım.

yakıt tüketimi 1.3 tce otomatik vites için şehir içi 8 lt civarlarında. şanzıman güzel, geçişleri hissettirmiyor. araç ilk kalkıştan sonra bayağı atik. bagaj kapasitesi güzel. iç hacmi bir tık ufak ama. genel olarak tasarımını ben çok beğenmiştim. 4-5 yaşında c segmenti araçlarla sıfırını aynı fiyatta görünce sıfır alalım kafamız rahat etsin moduna girdiğim için aldım. şimdilik fena değil gibi.
  • 4. nesille birlikte nihayet fluence rafa kalkmış ve megane sedan tekrar ortya çıkmış.
    genel olarak küçük bir talisman izlenimi bırakan megane sedan iv, yandan bakıldığında nispeten kısa bagaj uzantısı, c sütünundaki cam çizgisini takip eden girintisi, dikiz aynasının hemen altında yeralan omuz çizgisinin altında kalan çizgisi ve kapı eteklerindeki içe kıvrımıyla oldukça dinamik görünüyor.
    derli toplu ve iri görünen hatlarıyla sedanın çok sevildiği ülkemizde satış rekorları kırması beklenebilir.
    renault'nun talisman'la başlattığı tasarım dili megane'da da başarıyla uygulanmış.

https://group.renault.com/…nouvelle-megane-sedan-2/

http://www.carscoops.com/…ne-sedan-joins-range.html
  • kullanılan 115 beygirlik 1.0 motor clio'da kullanılan motordan farklı olarak direkt enjeksiyondur, tıpkı 1.3'teki gibi.
  • bayiden 2020 model 1.3 joy paket 180.000 tl ve 2021 1.3 joy beyaz renk 186.000 tlye alınabilecek araçtır. otomatiği için 215.000 tl ödemeniz gerekiyor. 1 ay sonra %6 zamlanması muhtemel

şuan 2020 en ölüsü 280.000 tl. o zaman alsaydınız 100 bin karınız vardı. bu ülkede hiç durmayacaksın abi habire borçlanın.
  • reklamın sonundaki çerkes müziğini andıran bir ezgiyle gönlümü fetheden araba. çocukken beklerdim oğlum ben en son reklam böyle.

araba hakkında diyecek ise bir şey yok. çünkü arabalardan anlamam. dizelse biz fakirler için iyidir.
  • işbankası şube müdürü resmi aracı.

hepsine bundan dağıtmışlar.
hesabın var mı? giriş yap