• mantığına göre hareket eder ve askıntı olmak istemez. bu yüzden karşı tarafı umursadığını bile söyleyebiliriz.
  • hak vermiyor değilim.

benim üniversitede aşık olduğum bir kız vardı. elemanın teki buna sürekli yazıyordu.

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-15-50

ben kızla ehe meheh diye doğru düzgün takılamadan ayrıldık. sonra kız bari şu çocuğa bir şans verim dedi.

demez olsun amk. şuan evliler. bi kızları var. çok mutlular. gördüğüm en mutlu ve gerçek çift nerdeyse. sosyal mecralarda falan işleri olmadı ikisin de yıllardır. o derece kendi içlerinde sahte olmayan düzgün bir ilişki yaşıyorlar.

demek ki neymiş? gerçekten kendinden eminsen ısrar edeceksin arkadaşım.

bu dünyada insan ilişkileri o kadar tırt ki.

bi adamla doğru zaman ve doğru mekanda karşılaşırsan en iyi arkadaş olursun. ama yanlış bir karşılaşma yaşarsan belki de o adam sana karşı öfke duyar hatta fiziki şiddet uygulayıp ağzını yüzünü kırar.

aynı şey karşı cinsle ilişkilerde de geçerlidir. dünyada 3 milyar kadın-3 milyar erkek var.

ama herkes yalnızlık çekiyor mesela. kimse arkadaş bulamıyor, sevgili bulamıyor. neden? olmadığı için mi??

karşıdakini algılama biçimin çok acayip bir şey. bunu hayatımda ilk kez yukarda anlattığım hikayede farketmiş, sonra da askerde çok iyi anlamıştım. askerde askeri lojmanlarda görevliydim bi süre. orda albaylar, yarbaylar falan var. karıları çocukları var. hepsinin normal senin benim gibi bir hayatı var. aslında farklı açıdan yaklaşsan belki ayfer teyzecim naber, oo albay mustafa amcam ya napıyorsun diyeceğin insanlar orda seni küçük görüyor. mustafa amcan sana şuraları temizlesene lan diyor. normalde onların ahmet evladı olabilirken orda sadece köşede dikilen ve emirlerini uygulattırdığın askeri oluyorsun sadece.

yani konuma, mekana ve zamana göre yaklaşım açısı tamamen her şeyi değiştiriyor.

normalde dünyann en iyi arkadaşı olacağın bir insanla dolmuşta karşılaşsan mesela gördüğün an uff geldi yanıma oturdu abaza keko diyebilirsun içinden.

ama aynı kişi mesela sevdiğin bir arkadaşının ortak arkadaşı olarak doğum günü partisine gelse aynı kişiye canım benim tanıştığıma memnun oldum ya:) diyebiliyorsun.

bu yüzden insanlar aslında kendileri için ideal arkadaşları ve sevgilileri aslında günlük hayatında birbir hiç farketmeden harcayıp duruyor.

o yüzden insanlara yaklaşmayı bilmekl lazım. herkesle dost herkesle arkadşa olan insanların sizden bizden farkı bu zaten sadece.

bi kıza teklif ettin mesela. reddedildin. yanlış yaklaşmışsın güzel kardeşim. emin ol bundan. yanlış mekan, yanlış yer, yanlış kıyafet belki.

(buraya bir ekleme yapmam lazım. bunu söylemek kötü ama insanlar arasında toplumsali sosyal sınıflar vardır ister kabul et ister etme. bu tip sınıf farklılıkları bu bahsettiğim yaklaşım açısını kapanmayacak derecede açar. onu da gözönüne almak lazım)

ben genelde kendimi insanlara kolay sevdirenbilen biriyim istediğim zaman. çok büyük teorim var bu konuda.

doğru yaklaşımla adriana limayı bile tavlarsın. tavlarım. çok iddialıyım. yeterki ona uygun koşullar oluşsun.

reddediliyorsan vazgeçme. atla deve değil cunku. o an seni yanlış gördü. reddetti. oysa belki de hayatının aşkı sensin. ya da dünyada en çok seveceğ arkadaşlarından biri sensin.

ama bunu göremiyor. gayet mümkündür.

ancak şu var. ilk karşılaşma cidden çok kötü olduysa, o algıları kolay kolay kıramazsın.

ilk algı cidden inanılmaz degerlidir.

mesela ben öyle acayip komik her lafı espri türü bir adam değilim. benim 1 arkadaş grubum var. bunlarla ilk tanışmamızda üstüste cidden çok komik espriler yapmıştım. ne söylesem gülüyorduk. o adamların gözünde ben artık bi cem yılmazın. o algıları kırılmıyor. artık elimi kaldırsam gülüyorlar ahmet ne komik bi adamsın sen lan diyorlar.

ama mesela tam tersi ilk konuşma yanlarında sessiz sessiz oturduğum arkadaş gruplarım için ben sessiz br adamım. hiçbir zaman beni gözlerinde farklı canlandıramıyorlar.

acayip konular bunlar. severim.
  • ben bu kafayı anlamıyorum.

reddedilince hemen vazgeçen insanmış, niye ısrar edelim ki? karşı taraf ne istediğini bilmiyor mu? gerizekali mı, ya da neyin nazı bu? neden naz yapar ki bir insan.

ben düz adamım, hislerimi de dümdüz söylerim, ısrar edip yüzsüzlük yapamam, hatta ben pazarlık bile yapamam ulan. bir ürünün fiyatı neyse odur, alicengiz oyunlarına ne gerek var.

size kaypak yaşamınızda mutluluklar.
  • delikanliysa orda bitirir o isi.. bu mevzularin basi neyse sonu da odur.. bosuna israr sadece sizi kucultur, o yuzden pasa pasa mesaji alin ve gidin..

hayatta hicbir sey icin bilmis bilmis konusmam ama konu reddedilme oldu mu uzmanlik alanima giriyo aq, durduramiyorum kendimi..

edit: ahahah bunu yazdiktan 1 sene sonra +1 daha oldu.. demistim sizlere hayatta hicbir sey icin bilmis bilmis konusmam ama konu reddedilme oldu mu uzmanlik alanima giriyor diye ama bu sondu gencler... benim ask hikayelerim bu reddedilme ile sezon finalini yapti.. daha da sikseler yurumem bi kiza, sikmeseler de yurumem..
  • doğru olanı yapan insandır.

diğer yorumları okudum biraz, inanamadım, sevgiden bahsediyoruz değil mi? bunun hırsla azimle ne alakası var. sizi sevmeyen bir insan için niye hırs yapıp peşinden koşacaksınız ki.

bazıları da kızlar naz yapar önce red eder sonra peşinden koşunca kabul eder demiş, sevdiği adamı sırf peşimden koşsun diye reddedip üzecek mantalitede bir kız bırakın sizi sevmesin zaten, sizin için daha hayırlı olur.
  • kendini önemli hissetmek isteyen primatların arasında yalnızlığa mahkum olandır.
  • vazgeçmedik de ne oldu diye sorar?

zor olan vazgeçmemek değil vazgeçebilmektir.

kalbine söz geçirebilen insandır. hayatını zindan etmeyen insandır. geceler boyunca ağlamayan insandır. kendini küçük düşürmeyen insandır.

yani doğrusunu yapan insandır.
  • türk kızının hiç sevmediği erkek tipi. adamın dibi.

bunlardan biraz daha olsa türk kızı hizaya gelecek ama işte bizim kamiller sülük gibi yapıştığından kızlarda herkesi öyle zannediyor.

özetle, gururlu, onurlu adamdır. türk kızını şoktan şoka sokar.
  • kendileri adım atacak medeni cesarete sahip olmadıkları gibi bir de adım atan karşı tarafı önce illa ki süründürme hobisine sahip prenses egolu orospuların hiç hoşlanmadığı insan tipi.
  • normal olanı yapar. ben mesela birisi tarafından red edilsem daha da üstelemem. demek ki hoşlanmadı benden diye düşünür işime bakarım. karşı taraf naz niyaz yapıyorsa da çok da sikimde. neyin nazını yapıyorsun amına koyım. gören de galler prensesi sanacak. siktir git.
hesabın var mı? giriş yap