entry'deki gibi bu oyunun neden dizisinin yapılmadığını merak eden varsa cevaplayım. sinemada fazlasıyla western içeriği üretildi. hele ki 60'lar, 70'ler sinemasında rdr2'yi hikaye anlamında sollayacak tonla yapım vardır.

rdr2'yi efsane yapan oyun motorundan tut, grafiklere, hikayesine, baş kahramına kadar çok iyi yapılması.
  • bence yapılacaktır , yapılmalıdır.oyunu dahi insanı bu kadar etkileyen ağlatan bir yapımken, dizisi becerikli bir ekibin elinde muazzam bir başyapıt olarak ortaya çıkacaktır.
  • rtx 4060'li sistem topladım ve şahesere 450 saatin ardından yeniden başladim.

yalnız yardıma ihtiyacım var. 1080p'de maksimum görsel kaliteyi 75 fps'te alabilmem için nasıl bir ayar yapmam lazım? her şeyi ultra yapınca fsr ya da dlss açıkken 75 fps alıyorum açık alanda fakat saint denis'e gidince fps 60'a kadar düşüyor. bazı ayarları kisinca da görsel kaliteden ödün veriyorum. var mıdır bunun bir ayar şablonu?

4060 ya da rx 7600 kullanan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

not: dikey eşitleme açık, 75 fps'te. fazla fps beklentim yok. sadece sabit 75 alabileyim kafi.
  • oyunu tekrardan bitirdim ve şu anda john marston (jim milton) ile epilogue bölümüne devam ediyorum. bu kez onur seviyesini en yüksekte bitirdim, keşke micah'ı öldürebilecek bir imkan olsa. john marston ile intikam almak içimi serinletmiyor.
  • oyunun %40 lık dilimini geride bıraktım. ama anlamadığım bir nokta var. rodesh kasabasındaki sheriff ile işbirliği yapıyoruz ama kısa bir süre sonra onunla da çatışıyoruz. oyun bu ayrışmanın sebebini hiç anlatmadan bir çatışmaya itiyor bizi. birkaç kopuk nokta daha var.

gerekli bilgilendirmeyi aldım arkadaşlar.
  • bir senedir oynuyorum hala bitmedi. oyun insanı öyle bir içine çekiyor ki etrafta gezinmekten ana hikayeye bir türlü geçemiyorum. yemin ederim böyle bir atmosfer yok. muhteşem bir sanat eseri bu oyun. boktan tablolara sanat eseri diyorlar şu oyuna demiyorlar ya tüm sanat sepet tayfanın anına koyayım. gerçek sanat bu oyundur. gerçek sanatçılar da bu oyunu yapanlardır. hayatımda en çok etkilendiğim iki eser var. birisi yüzüklerin efendisi filmleri diğeri de bu oyundur.

bu oyunu sabaha kadar övsem tatmin olmam. ectasy of gold parçasını arka planda açıp hazine ararken yaşadığım hazzı seks yaparken bile almıyorum öyle bir haz. zamanın ötesinde grafikler ki ben buna grafik bile derken utanıyorum. benim gözümde tablo çünkü her manzarası. doğa ananın canlılığı, bitki çeşitliliği, kapının önündeki atın durduk yere huysuzlanıp çifte atması vs daha bir çok detay.

gün batımına doğru atımı sürerken lonesome cowboy parçasını da açıyorum. red kit gibi bitiriyorum oyunu (bkz: swh)

efsane ak ya yemin ederim efsane.
  • geforce now'a gelmesi gereken oyun.
  • bir gün arkadaşla otururken, televizyondan girdi youtube'a. yazdı oraya pintipanda ve açtı the long dark diye bir şey. üç gün boyunca her gün oturup kahve içerken, oyuna ait videoları izliyorduk. benim külüstür laptop bu oyunu çalıştırır mı acep deyip, torrent ile bir güzel oyunu indirip kurmuştum. fan az kalsın kasıklarımı yakacaktı.

o gün ilk defa bir oyunu oynamadan da, oynayanların videoları ile keyif alınabilir olduğunu fark etmiştim. bunu çok geç fark ettim ancak güzel bir histi.

red dead redemption 2'ye ait youtube'da bir sürü video izledim. oynuyormuş gibi keyif aldım dersem yalan söylemiş olurum fakat yine de güzeldi be! videoları izlerken şeyi düşündüm: saatlerce insanların oyun oynayıp, o sanal dünyada keyif alabildiklerini. çünkü gerçek alemin sıkıcı ve hep aynı problemleri karşısında bu oyunlar ciddi bir kaçış alanı sağlıyordu.

konsol veya pc ile fark etmez, bu oyunu oynayan, oynama ihtimali olan herkese imrendiğimi itiraf etmem gerekiyor. gerçekten keyfini çıkara çıkara oynayın :)
  • daha demin oyunu oynarken bir tane gemiye atladım gidebildiği yere kadar gitsin derken 5-10dk sonra gemi battı mk, bunun olması normal mi? bildiğin gemi altımdan gitti.
  • xone da bitirdiğim oyundu, series x ile tekrar başladım. hikayeyi biliyorum ama maksat açık dünyada daha da gelişmiş grafiklerle biraz daha vakit geçirmek.

açıkçası ac valhalla dan sonra başladım ve kontrollerde zorlanıyorum, haritaya geçmek için oyun menusune girmek gerekiyor, kısayol yok. neyse alışırız sanırım.
hesabın var mı? giriş yap