• ilk ve son olarak bundan 1-2 sene once denedigim, fakat kullanilacak olcu konusundan bir haber oldugumdan dolayi "bir arjantin kupaya 1 redbull kalanina da vodka anasini satayim" $eklinde hazirlamis oldugum ibibik kari$imdan 6 tane ictikten sonra yattigim yatakta duvarlarin inanilmaz bir ivme ile donerek uzay hizina yakla$masini izlerken bir yandan da icimdeki kusma arzusu bamba$ka adli turkuyu soylememi saglayan içecek.
    (bkz: okuz anlatiyor)
  • türk insanının vazgeçilmezidir. çünkü red bull'un üzerinde alkolle tüketmeyiniz yazar.
  • üçüncü yahut dördüncü bardağı "rodga vedbul" olarak şahsımca defalarca farklı farklı barmen ve barmaid lerden istenmiş, tahminimce konuşma merkezine doğrudan etki eden bir içecek.
  • kalp çarpıntısı... açılan pencere, temiz hava almaya çalışmak, yıldızsız bir gökyüzü, hiç esinti olmaması, rahatlayamamak... yakılan bir sigara, uzanmak, boş gözlerle tavana bakmak... devam eden kalp çarpıntısı... abartmak, öleceğini zannetmek ama emin olamamak... mutfağa gitmek, dolapta ne varsa yemek... giderek daha hızlı atan bir kalp... yediklerinden hiçbir şey anlamamak, sanki midenin yerinde sonsuz bir boşluk olması... elmadan da bir ısırık almak, plakiye dadanmak, kaşarı tekerleğinden dişlemek, tekrar sigara... hayatın bir film gibi gözlerinin önünden geçtiğini hayal etmek ama daha vakit var... panik atağa dönüşen kalp çarpıntısı... bakışlar boş, hayat boş, sessizlikten korkmak... tavanı izlerken geçen saatler, sonmuş gibi içilen bir sigara daha... hızla atan kalbi izlemek, öleceğinden artık emin olmak... gözlerin önünden film şeridi gibi geçmeyen hayata küfretmek, neden acaba diye düşünmeyi bırakıp yarım kalan işlerinin olup olmadığını düşünmeye çalışmak, ailenin yakınlarda olmasına şükretmek ve huzur... kendini gitmeye hazır hissetmek, kalbinin en fazla ne kadar hızlı atacağını merak etmek, o arada sızmak...
  • acaip kafa yapan süper şekerli bir içki. çok içince aptala çeviriyor. bodrumda red bull votka yüzünden yeni sevgiliye eski sevgilinin ismiyle hitap etmiştim de olan olduydu. yoksa benim salaklığım mıydı tartışılır aslında.
  • hazırlanışı en kolay ve içimi en güzel kokteyllerden biri..

bünyeye zararları konusunda yazılanların bazılarına katılmakla birlikte, eğer özellikle bir kalp rahatsızlığı yoksa, abartılmazsa yani kısacası boku çıkartılmazsa içiminin gayet güzel ve keyifli olduğunu söylemek mümkün. içtikten sonra veya sabahında, baş ağrısı ve mide bulantısı yapmaz. ağızda yoğun bir alkol tadı bırakmaz. kafası gayet iyidir. neşelendirir.

ancak naçizane bir kaç öneride bulunmak isterim. kesinlikle red bull kullanılacak. bunun haricindeki hiç bir enerji içeceğinin ben aynı lezzeti vereceğine inanmıyorum. aynı zamanda da vodka olarak da absolut ya da smirnoff sade tercih edilmeli. aromalı vodkalardan aynı keyfi almanın mümkün olmadığına inanıyorum. benim kişisel tercihim, red bull ve vodkanın soğutulmuş olması ve içine buz atılmaması yönünde. aksi halde buz eridikçe, ağızda oluşmuş olan o tattan uzaklaştırıyor insanı. barlarda bardağın yarısına kadar buzla doldurulmuş red bull vodkaların bir kaç yudumdan sonra tadının bozulmuş olmasından dolayı böyle sevdiğimi söyleyebilirim. ben alkollü içkilerin tümünün buzdolabında soğutulabileceğine inananlardanım. ancak bazı arkadaşlar bira hariç alkollü içkilerin soğutulmayacağını düşünebilir. onlara da saygım sonsuz. tercih meselesi..

ölçü ise kişinin kendi tercihine bırakılabilir. istenirse yarı yarıya bir kokteyl hazırlanabilir. ancak benim tercihim üçte bir vodka ve üçte iki red bull şeklinde. biraz daha kolay içimli, biraz daha tatlı ve lezzetli olduğunu düşünüyorum. kadınlar ise, biraz daha hafif isterlerse vodka oranını dörtte bire kadar düşürebilirler. nasıl olsa asla bir duble içilmeyecek ve arkası gelecektir..

son olarak ise bu karışımın hem erkek, hem de kadın için doğal afrodizyak etkisi olduğunu ve mümkünse yalnız içilmemesini önerebilirim..
  • birinci red bull vodka - en cabuk bitendir
    ikinci red bull vodka - hafif kafa yapandir
    ucuncu red bull vodka - dans ettirendir
    dorduncu red bull vodka - nuri alco'lastirandir
    besinci red bull vodka - mekan degistirtendir
    altinci red bull vodka - eve kosarak goturtendir
    yedinci red bull vodka - uyutmayandir
    sekizinci red bull vodka - henuz denenmeyendir
  • alkolik olma sebebi, kesinlikle başka hiçbir içki gibi değil. adamı hayvan gibi uyutmayan, baş ağrısı vs. yaptırmayan(en azından bana), adamı gaza getiren muhteşem içki.
  • bir nevi elixir of fun. ama lanet olsun ki (bkz: zararli olan cogu seyin guzel olmasi).
hesabın var mı? giriş yap