• 2014 yili turkiye etkinligi gecen seneki gibi yine kontra plak'ta duzenlendi. cok guzel bir gun oldu. gerek muzisyenler, gerek dinleyenler, gerekse benim gibi plak koleksiyonerleri icin mutluluktan baska herhangi bir ifade kullanilamaz. emegi gecen herkese tesekkur etmek lazim.
  • çoğu grup bu kutlu güne özel 45'lik filan yayınlar, sevenlerini mutlu eder. böyle de güzel bir gündür.
  • türkiyedeki fiyatlar sebebiye usandığım yıldığım plak toplayıcılığı için yılın en nadide birkaç günü. ilk kez bir etkinliğe bu kadar yakınım ve katılmayacağım. bir sürü kampanyaya rağmen amazondan kur farkına karşın çok daha pahalıya geliyor. türkiyede bu iş bir zenginlik gösterisine dönüşmüş durumda. çünkü alınabilir fiyatların öylesine üstünde ki her şey. bir rammstein seti geçen sene 600lere toplanabiliyorken şuan bu güne özel 1200e toplanabiliyor. 10 senedir içinde bulunduğum plak takıntısından böylece kaçmış bulunuyorum işte. çok çok nadide çok istediğim bir şey karşıma çıkmadıkça asla yanaşmıyorum. dükkanlar artık mafyatik tiplerin elinde zaten. eski sahaflarıma uğradığımda yeni plak gelir gelmez seçen bir grup satıcı sebebiyle hiçbir şey bulamaz oldum. zaten avrupalı djlerin türk müziğine yapışması sebebiyle hiçbir şey de bulunmaz oldu. birkaç hafta önce zafer dilek alırken japonun tekiyle kapıştım. benim ayırttığım plağı remixlemek amacıyla almaya çalıştı elimden. mezatlar mezata benzemiyor kasıtlı fiyat yükselten bir grup.. alıcıya gerçekten kök söktürüyorlar. öyle işte. benim için 10 12 senemi verdiğim devir böylece kapanmaya çok yaklaşmış oldu. yine de kontraplağı tebrik etmeden geçemeyeceğim bugün harika dinletileriyle bizimle oldu. olmaya devam ediyor.
  • bu yılki yine (bkz: kontraplak)'ta gerçekleşecek olup, şahane bir kadro bizleri bekliyor olacak. şöööyle bakınız.
  • bu yıl, 2017'nin acısını çıkartacak şekilde bol bol güzel albümün bulunduğu etkinlik. ama hayretler içindeyim, third man records'un da en sönük rsd yılı bu yıl diye düşünüyorum. jack white ve ekibinin turne yoğunluğuna vereceğim bunu.

2014-15 civarında burada da kendisi için güzel etkinlikler yapılıyordu -ki istense hala çok güzel baskılar yapılabilir bugüne özel türkiye'de- ancak bu yıl da hiç bir şey yok.

rsd vesilesiyle bu yılın ilk yarısında edinmeniz gereken plaklar için buraya bakılabilir.
  • kontra plak bu sene konser programını henüz açıklamadı . son gittiğimde etkinlik olacağını söylemişlerdi ama merakla bekliyoruz. her sene olduğu gibi bu sene de güzel geçeceğini umuyorum. yalnız yine dükkanın oralarda altyapı çalışması gibi bir şey vardı o güne kadar bitse de sıkıntı çıkmasa bari. program açıklanınca burayı editlerim. vinille bizi okan ağğğbii
  • kontra records etkinlik programını açıkladı; link
  • metallica - record store day 2016

keşke bizim ülkemizde de böyle bir kültür olsaydı.
  • bugündür. kontra plak'ta da şöyle bir etkinlik var: record store day @ kontra plak
  • bazı yerlerde de ünlü müzisyenlerin tüm gün boyunca bir müzik markette takılıp hayranlar ile takıldığı, imza verdiği vs. güzel bir gündür.
hesabın var mı? giriş yap