• ign'den 9.5 puan alan yepyeni rayman oyunu. assasin's creed revelations ile aynı gün çıkacak bir diğer ubisoft yapımı. en son outland ile platform oyunu severlerin hem gözüne hem de gönlüne hitap eden şirket bu sefer kendini epey aşmış. oyun, gözlere bayram niteliğinde. bu kadar güzel gözüken arka planlar ve animasyonlar bulmak gerçekten zor. yeni nesli grafiklere eski nesil saç baş yolduran rayman oynanışı eklenmiş. cd kırma derecesine gelecek kadar sinirlendiğim o eski günleri, mario oynayan o küçük kız gibi geçirdiğim sinir krizlerini dün gibi hatırladığım için oyuna temkinli yaklaşsam da bu sefer game over sisteminin olmaması ve adeta limbo misali dene-yanıl-öğren metoduyla on kere ölsem bile sıkılmadan bir daha deneme isteği yaratması oyunu üst noktalara çıkartmış. eski rayman oyunlarında kırdığımız kafesler bu sefer bölümü ne kadar hızlı bitirdiğimiz ve kaç tane hoodlum (rayman paraları diyelim) topladığımızla da alakalandırılmış. yani bölümdeki gizli yerleri bulmak yetmiyor yeni kostümleri vs. açmak için. oyun 4 kişi co-op oynanabiliyor ama incelikli hoplama zıplama isteyen kısımlarda ortağınıza dayak atma isteğiyle dolmanız işten bile değil. tek başınıza takılmak akıl sağlığı için daha yerinde olur sanırım. oyunun demosu psn'de mevcut. indirin, oynayın ve aşık olun. sonra da deli gibi oyunu beklemeye başlayın. bir başyapıt kesinlikle. bu ay bir oyun alacaksanız, belki de assasin's creed yerine bunu tercih etseniz daha çok eğlenirsiniz sanki.
  • land of the livid dead'e geldim. (buraya gelebilmek için geçmeniz gereken bölümleri, atlatmanız gereken badireleri, "riding the storm"'dan, "mecha no mistake"'den falan hiç bahsetmedim bakın.)

pes diyorum ve pes ediyorum. platformun imparatoruyum demiştim, lafımı geri alıyorum. ben sefil bir öğrenciyim. ahah.

lan 50 metre ilerleyemedim? bu ne olm lan? ahahahah? yemin ederim sinirim bozuldu.

ve evet, 2d yaşıyor. en güzel hallerinden biriyle.
  • ben böyle spastik bir oyun oynamadım hayatımda. o ne sevimlilik lan, ne manyak ses efektleri onlar. demosunu 10 dakika oynanıp kendine aşık eden oyunlardan. biraz ucuzlasa da kapsak hemen...
  • bu oyunda "ses" nâmına ne var ise, hepsini tek seferde tanımlayabilecek en iyi kelime "manyaklık" olacaktır. ps vita versiyonundan bahsediyorum ama, diğer platformlarda durum nedir bilmiyorum, ama büyük ihtimalle aynıdır.

sega mega drive 2, sonic, ristar ve diğerleriyle büyümüş bir adamım, platformun imparatoruyum, ama bu oyundaki kırmızı dişleri aldığınız bölümleri oynarkenki kadar küfrettiğimi de hatırlamıyorum hani. öyle de zorlayıcı, öyle de zevkli.
  • esimle birlikte oynadigim ara sira birbirimizi de tokatladigimiz (oyunda) super zevkli oyun. muzikler, goruntu efektleri, herseyiyle almis oldugu puani sonuna kadar hakediyor
  • new super mario bros serisi ile birlikte son dönemin en eğlenceli oyunudur. platform oyunları diğer tüm türlerden daha güzeldir tezimi kanıtlamıştır. hatta bunu matematiksel olarak kanıtlayabilirim de. neyse.

3ds versiyonunun demosu e-shop'ta mevcut, en azından bir yerden konsolu bulup da oynayın. şaheser.
  • https://club.ubi.com/#!/en-us/ubi30 linkinden bedava olarak edinebileceğiniz oyun.
  • daha 3. arctayım ama şimdiden söyleyebilirim ki oyun hayatımda oynadığım en iyi platform oyunlarından biri. şu devirde zahmet edip bu kalitede oyun yapmalarına şapka çıkartıyorum. sürprizlerle dolu..

edit: oyun bütün haritanın yarısını açtıktan sonra oldukça zorlaşıyor. diş toplama bölümlerinde sadece koşma ve oklara basılı tutup doğru zamanda zıplamak yetiyor ama onu da ilk seferde becermek oldukça yetenek istiyor. daha önce söylediğim gibi çok başarılı bir oyun. 2.si de çıkacakmış ve adı legend olacakmış gibi bir şeyler okumuştum. beklemedeyiz..
  • tavsiye üzerine aldığım oyundur. bayıldım bayıldım. raymani çok özlemişim bunu anladım. henüz oyunun çok başındayım keyifle gidiyor. ayrıca rayman çok tatlı bi'şeysin sen ya.
  • d&r web sitesinde fiyatı 4.49tl'ye düşmüş oyun (pc sürümü). vay ben duymadım vay ben bilmiyordum demeyin
hesabın var mı? giriş yap