• ne zaman adı geçse ya da çalsa bir yerde, kişi bu şarkının nakaratını mırıldanma zorunluluğu hisseder kendisinde. başaramaz, tüm özgüveni yok olur. zararlı bir çalışmadır, zannımca max* bey türk sanat müziği hızında, ihtilal dönemi şarkıcıları ses tonunda ağırdan söylemiştir, sonra hızlandırılmıştır kayıt.
  • anlamsız sözlere sahip değildir. devrim ister cavallera aslında.

ze do caixao
    zumbi
    lampiao

diyor şarkıda. ze do caxiao oyuncu ve biraz kalıpların dışında bir adam. diğer ikisiyse brezilya tarihindeki önemli devrimciler. devrimci dediysem sadece sosyalist devrim vs. kast etmiyorum. zumbi denen adam 1600'lerde yaşamış, zamanın kölelik rejimine karşı çıkmış bir halk kahramanı örneğin.

favela dediği yer gecekondu mahallesinin portekice ismi. cidade de deus filminin çekildiği yerler sao paolo'daki. biboca garagem favela art arda sıralandığında "asshole" garaj favela gibi şifreli bir anlatım oluşturuyor ki bence cavallera'nın anlatmak istediği yoksulluk ve eşitsizlik.

yani burada yazdığı gibi anlamsız şeyler değil söyledikleri.
  • ismi bana uludağ narata mandalinata'yı hatırlatan sepultura şarkısı. (bkz: serbest çağrışım)
  • dün itibariyle evliler kervanına katılmış canım arkadaşım. o kadar güzel bir gelindi ki, bembeyaz, kocaman bir hediye paketi gibiydi.

düğünü de en az kendisi kadar neşeli ve eğlenceliydi. sanırım hiçbirimiz dün geceyi unutmayacağız; artık ne kadarını hatırlayabiliyorsak tabi.*

( kişiye özel not: ne iyi ettiniz de evlendiniz. çok mutlu olun. )
  • max cavalera* parcada üç brezilyali halk kahramanini anlatmis. aklimda sadece bir tanesi kalmis: zenginden alip fakire veren bir adam. bu adam ve çetesi yakalanmis. hepsinin kellesi ucurulmus ve ibret olsun diye bu kelleler sehirde günlerce sergilenmis. bir digeri de voodoo büyücüsüydü galiba... klibin yönetmenligini de tool'un "sober" ve "prison sex" parcalarina clay animation, max cavalera'nin deyimiyle "claymation," klip çeken fred stuhr yapmis.
  • bana arada sırada "abi ya senin nicki bi yerden hatirliyorum" denilmesine neden olan dehsetli sarki...

sozlerinde "ver abi hadi bi pogaca" cumlesi gecen cok nadir sarkilardan biri.

(bkz: killing in the name)
  • acaip gaz şarkı, çaldığında yerimde durmamın imkanı yok. sepulnationla beraber live dinlemeyi en çok istediğim(konserde tabiiki) sepultura şarkısı. türkiyeye bi daha gelirlerse giderim artıkın.
  • yamulmuyorsam klibinin hamur adamlardan* yapılma animasyon şeklinde olduğu roots albümününden sepultura şarkısı. hemi de bir sozluk yazarıymış. ben bugun bunu gordum
  • davullarını korn 'un davulcusu david silveria 'nın çaldığı yine korn 'un solisti jonathan davis 'in geri vokalde olduğu enfes sepultura klasiği
  • sepultura'nın en gaz şarkılarından biri. eğer kendi ülkenizin ve diliniz ezgilerini şarkılarınıza katmazsanız ne anlamı kalır ki. başında nameleri duymak bile mutluluk verir. ayrıca bizim zamanımızda şarkının ismini yazamayana kız vermezlerdi. *
hesabın var mı? giriş yap