• şu an doğdu
    ne 26'sı ne 27'si

4,75 kiloluk bir bebek işte

ne kadar gidecekse tren
  • affedersiniz; ama selena gomez'in bu albümü tam bir yıkık albümü. umut dolu gibi gözüken şarkılarda, özgüven aşılama amaçlı olanlarda bile bir "ben iyiyim" diye kendini ikna etme çabası mevcut.

1. rare: değerimi bilemedin olm.

2. dance again: iyiyim ben.

3. look at her now: ya yeminle iyiyim neden inanmıyosun?

4. lose you to love me: önemli olan kendini sevmek zaten.

5. ring: kapıma bir gün ipe ipe döneceksin.

6. vulnerable: yeniden başlasak tekrar ağzıma sıçacakmışsın gibi geliyor; ama kendime engel de olamıyorum.

7. people you know: gözümde canlandı anılar, bu akşam içimde hüzün var.

8. let me get me

9. crowded room

10. kinda crazy

11. fun

12. cut you off: hayatımdaki fazlalıkları kesip attım.

13. a sweeter place: güzel günler yakındır.

vulnerable ve people you know ile çok fazla hayali klip çekmişliğim var :'(
  • selena gomez in 10 ocak tarihinde yayınladığı 6. ve 3. solo albümüdür. kayıt şirketi değiştirdiği için albümleri yanlış numaralandıran kitleleri de anlamış değilim halbuki. selena gomez den beklenmeyecek kadar iyi albüm. en son 2015 yılında revival albümünü yayınlamıştı. lupus ve böbrek nakli derken inzivaya çekildi. ha geldi ha gelecek, 'bence milleti oyalıyor, salak sulak şarkılar dinleriz artık' diyordum taa ki albümü dinleyene kadar. 4 yıl sallamamış gerçekten çalışmış ve ortaya kendini aşacak bir iş koymuş. selena gomez'in vokal aralığı dar fakat orta tempolu şarkılar kendine çok yakışıyor. albümdeki şarkılar eğlenceli ve dinlendirici. ahh keşke albüm kapağı bu kadar amatör olmasaydı.

rare : albüme adını veren bu şarkı , albüme giriş şarkısı için oldukça hoş olmuş. şarkı bana biraz da bad liar ı anımsattı belki de ben yanılıyorumdur.

dance again : selena gomez in klasik şarkıya ismini verdiği kısmı tüm nakarat boyunca söylediği şarkılardan birisi olmuş. nakarat kısmının geçişlerini ve alt yapısını me & the rythim şarkısına benzettim acıcık.

look at her now : benim için albümün ilk zayıf halkası ve belalı şarkısı. albüm gelmeden önce bu şarkıyı dinleyen biri b.k gibi albüm geliyor diye düşünür ki ben de öyle düşünüyorum ne kadar albümü aşağı çekse de kıpır kıpır.

lose you to love me : albümden çıkan ilk single ve selenanın ilk bb100 hiti. 1 hafta zirvede dayanabildi ama kendisi bile zirveyi tahmin etmiyordu bence. '2 ay sonra birini buldun' diyor ama kendisi de abel den ayrıldıktan 1 ay sonra justine dönmüştü asdfghjk.

ring: bir önceki şarkının ağır havasından sonra nefes aldıran bu şarkı albümü dinlerken dikkatimi çeken ilk şarkılardan biri. sözler girene kadar bir yerde duysam camila cabello şarkısı derim ritim o derece andırıyor. selena bu şarkıda justini unutturmaya çalışan rahmetlilere adamış galiba asdfgh.

vulnerable : hem vokal olarak hem de alt yapı olarak albümü yukarı taşıyan şarkılardan birisi ve albümde dikkatimi çeken diğer şarkılardan birisi daha. hem dinlendirici,hem naif.

people you now: şimdilik albümdeki göz bebeğim. 've en acıtan şey tanıdığın insanların tanımadığın insanlara dönüşmesidir' desem yeter herhalde. nakaratın tekdüzeliği o kadar hoşuma gitti ki...

let me get me: hüzünlü havadan sıyrılıp ritim tekrardan hızlanıyor ama nakarattaki aouuu kısmını sevemedim maalesef. onun dışında gayet keyifli bir şarkı.

crowded room feat 6black: albümdeki iki düetten birisi ve oldukça iyi bir şarkı ama selena bu şarkıyı canlı söylemeye kalkmasın bence.

kinda crazy : garip bir şekilde insanı içine çeken ve iyi bir şarkı albümle beraber su gibi akıp gidiyor. takarım bu şarkıya ilerleyen zamanlarda.

fun : albümde ısınamadığım ilk şarkı. benim için albümün 2. zayıf halkası. yüksek ihtimalle atlayacağım üzgünüm sel.

cut you off : şarkının ilerlemesi ve söyleme şekli bana julia michaels ile birlikte yaptıkları anxiety şarkısını anımsattı. benim için orta karar ne çok iyi ne de çok kötü.

a sweeter place feat. kid cudi: albümün kapanış şarkısı ve son düet şarkısı. aslında selena bu şarkı için kid kudi' ye teklif götürecekmiş fakat kabul etmez diye hiç dillendirmemiş. ekiptekiler gizli bir şekilde kid kudi'ye ulaştırmışlar ve o da kabul etmiş. iyi ki de etmiş bence sesleri oldukça uyumlu ve albüm için güzel kapanış şarkısı olmuş. sanırım bu şarkıya klip gelecekmiş.

benim nazarımda albüm böyle. fun haricinde atlamadan geçeceğim şarkı olmayan bir selena gomez albümü. çalışmış ve ortaya kendini aşan bir albüm yapmış. 70 ülkenin itunes in de 1 numara olmuş. metacitic den 76 puan kapmış.
  • ing. nadide
  • tahminlerime göre anatolianrock.com'un müzik konuşmayı en seven yöneticisi.. yamuluyor da olabilirim..
  • 90'lara dair tüm yarışmalarda şampiyon olan sözlüğün en değerli yazarlarındandır. milyonere katıldığımda joker adayım olur. çok uzun yılların hatrına 1. sıradan aday olur. kendisiyle kamp yapın gökten son yıldız silinene dek ünlü anısı bitmez zaten ünlü bir şarkıcının da eski gitaristidir *
  • selena gomez'in yeni albümü. başarılı bir albüm benim açımdan.

ki ben bu zamana kadar oturup da bir selena albümü dinlemiş biri değilim. son zamanlarda çıkardığı şarkıları, it aint me , wolves ve back to you şarkılarını beğenmişimdir. bu nedenle ilk defa bir selena albümünü baştan sona dinledim ve beğendim.

tabiki o iğrenç look at her now dışındaki şarkıları beğendim. farklı bir tarz ve selena'nın sesine giden şarkılar olmuş. yani hatun kendini biliyor, neyi nasıl söyleyeceğini biliyor, ona göre iş yapmış. umarım canlı performanslarında batırmaz. mümkünse playback yapsın.

neyse ben en çok people you know şarkısını beğendim. bence 2020'nin en iyi şarkılarından biri. öyle hüzünlü ve öyle kabul edilmiş bir gerçek ki, tam anlamıyla üzülemiyorsun bile, tanıdığın insanların tanımadığın insanlara dönüştüğü o anlara. fevkalade bir şarkı yapmış.

sonra ring , kinda crazy , a sweeter place , vulnerable ve diğerleri geliyor. rare şarkısını ve klibi de çok beğendim. bomba gibisin kız selena. aferin sana. people you know'a güzel bir klip çek de görelim seni, hadi aslan parçası!
  • ingilizce, az bulunan, seyrek rastlanan anlaminda sozcuk
  • ing. ender
  • erar'ın da farklı yazımı...
hesabın var mı? giriş yap