• marka değil modeldir.
    range rover, land rover markasının bir modelidir.

şu zamana kadar 3 land rover discovery eskitmiş eski bir offroadcu olarak söyleyebilirim ki land rover dipsiz bir kuyudur.

range rover'ın bana göre en güzel kasası p38 'dir, ancak diğer land rover modelleri gibi elektronik hatalarıyla meşhurdur.

ingiliz araçları güvenilirlik ve arıza çıkarma konusunda genel olarak çöptür zaten.

ayrıca sanayide bok attığınız ustalar bu araçları gözleri kapalı dağıtıp toplar. sadece ustasını bilmek lazım.

bir de kraliçe neye binsin ingiliz suv'sinden başka? putin de lada niva ile geziyor. o iş kalite muhabbeti değil yerli ve milli araç muhabbetinden dolayı öyle.

adam birleşik krallık kraliçesi biniyor iyi araç demiş ya hu. ulan kraliçe bu, hergün yeni araç alsa da koymaz ona, alıp 15 sene aynı araca mı binecekti?

bir de bilmiş bilmiş range rover'a araç üreticisidir demiş te allam. 'beğeniyorum hoşuma gidiyor keşke param olsa da alsam' vs. de eyvallah kardeşim ama bilmeden bilmişlik taslama boş yere.

parça bozan, motor bitiren, otomatik yıkamadan çıkarınca elektrik camları bozulan, garantiden sonra sunroofundan farına her boku arızalanan, diğer modeller gibi kronik olarak motordan ve keçelerden yağ damlatan, arazi kabiliyeti kalmamış, sadece bir statü göstergesi haline gelmiş, tr'de ise daha çok maganda aracı olmuş land rover modellerinden bir diğeri.

ha land rover sahibi olmayan ve yaşamayan sorunlarını bilemez/anlayamaz. o yüzden metrobüste gezen adamlara boşuna land rover kötü vs diye anlatmaya uğraşmayın.
  • kronik motor sorunları ile meşhur olmuş, gerçekten sanayide çalışan hiçbir ustanın önermeyeceği arabadır.

sizler range rover alanlar yetkili servislerden çıkmıyor diye düşünüyorsunuz ama durum pek öyle değil. dolayısıyla sanayi ustalarının fikir sahibi olmalarını da hor görmemek gerek.

türkiye şartlarında o kadar parayı range rover a vermek fiyat/performans olarak bakıldığında parayı çöpe atmak demektir.

edit:
    fiyat performans dedigim yanlış anlaşılmış. ben aslında tam tersini kast ettim. örneğin fp de en iyi araba toyota ise, en kötü araba da range rover dır.
  • bir ingiliz atasözü der ki;

“range rover alacaksan iki tane al. biri servisteyken diğerine binebilesin.”
  • ilk sahibi range rover'a biner ikinci sahibine range rover biner. düşmanına bile aldırmayacaksın bu aracı.

1- bu araçlar diğer araçlara nazaran daha çok bakıma ihtiyaç duyuyor. her 6-7 bin kilometrede hava filtresi, yağ filtresi değiştirilmeli

2- bu araçlar diğer suvlara nazaran daha ağır. bu yüzden ilk sahibi veya siz kullanırken gazı az biraz kökleyerek kullansanız sorun yaşarsınız.

3- körük... land roverların hepsinde bu sorun var.

evet, görsel olarak güzel. sıfır alıp dikkatli kullanır, bakımlarına harcayacak paranız varsa sorun yaşamazsınız. ikinci elde uzak durun. adına, tipine kanmayın. gidin alman alın.

+ yetkili servisi değil, normal servisi bile çok pahalı.

türk atasözü;
    paran varsa range rover
    paran yoksa game over

ingiliz atasözü:
    yolda bir range rover görüyorsan
    bil ki servis'e (sanayi'ye) gidiyordur
  • hiç range rover ım olmadı.
    olma ihtimali ise yılbaşı piyango çekilişine bağlı.
    sadece sıkışık trafikte çapkın bakışlarla kestiğim.
    araba belgesellerinde izlediğim.
    bu arabayı deli gibi savunasım var.
    fakirliğin gözü kör olsun.
  • sanayideki ustaları nasıl küçümseyebiliyorsunuz diye merak ettiğim suv modeli. her gün adamların elinden geçiyor bu arabalar.

edit: model yerine marka yazmışım.
  • bilindik bir arabacı sözü der ki;

''range rover'a ilk sahibi biner. sonraki sahiplerine ise range rover biner.''

kenarda bir araç parası daha tutuyorsanız gönül rahatlığıyla ikinci elini alabilirsiniz. macera arıyorsanız kenarda para yokken de alabilirsiniz tabii. kutunuzda ne çıkar, allah bilir artık.

not: süspansiyon tamiri 8-10 bin liradan başlıyor. servise her gidişinizde dört haneli rakamlara hazır olun.
  • 2007 ve 2014 modelini bilen biri olarak evet bu arabaya bu para kesinlikle fazla . bu araba patron arabası . kasası,heybeti,gösterişi ben burdayım demek için . bu aracı alan araziye çıkılamayacağını iyi biliyor . masraflı bir araç . normal bakımı bile masraflı . şanzımanı sanıldığı gibi dayanıklı değil . ben bu tip araç alacağıma porsche , mercedes , bmw’nin üst segment arazi araçlarına bakarım . hem daha daha dayanıklı hem daha araziye yatkın . tercih meselesi ama şahsi kanaatim bu arabaya bu para verilmez , param olsa da vermem .
  • şu fotoğrafı görünce aklıma geldi de, kazara böyle bir arabaya sahip olabilseydim içine ayakkabıyla girmezdim lan. kendi evimden utandım.
  • bbc de top gear programında test için 2 adet istemeleri üzerine sormuşlar neden diye, cevap;

-e biri kesin bozulacak, ondan.
hesabın var mı? giriş yap