• tenis oynayan kişilerden bahsederken kullanılır iken bişeybişey sanati yapilmasini sağlayan kelime...
  • otobüs duraklarındaki reklam panolarının reklam sektöründeki ismi, tanıtım, şov...
  • türkiye’de haddinden fazla pahalı olan ve yeterince çeşidi olmayan meret.

ekşi’de outdoor giyim markaları hakkındaki şikayetlere benzer bir durum aynen tenis raketlerinde var. türkiye’de yurt dışı muadillerine göre çok pahalıya satılıyor. bunu “birim” para birimi cinsinden söylemiyorum. türkiye’deki fiyatı euro’ya çevirdiğimde yurt dışı muadilinden öyle pahalı ki, raketi avrupa’dan sipariş etsen, üstüne kargo ücreti ödesen, üstüne türkiye’ye geldikten sonra teslimatta %18 yurt dışından mal getirtmek sebebiyle eziyet bedeli ödesen bile daha ucuza geliyor. fark dediğim böyle bir fark. ayrıca türk satıcılar bu fiyatları internet sitelerinde raketlerle ilgili teknik bilgilerin eksik veya yanlış olmasıyla ve mağazaya gittiğinizde yalan yanlış bilgiler verilmesiyle de taçlandırıyorlar; çünkü allah’ın emri öyle. allah demişken, kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar. iftarda simit gömmeyi unutmayın.

benzer bir durum ufak tefek sarf malzemeler için de geçerli. titreşim önleyici, grip, tel… hepsi burada daha pahalı. en kötü amazon’dan söyle daha iyi; çünkü onlar da ithalat depozito ücreti ödesen bile halen daha ucuz.

sebep tl’nin suni olarak değerli tutulması mı, distribütör açgözlülüğü mü, yarrak mı kürek mi vallahi bilmiyorum. ama bu şekilde malın ve hizmetin en kötüsünü en kazık fiyata almaktan vallahi yıldım bu siktiğimin akp türkiyesi’nde.
  • kordaj üzerine takılan düğmeye benzeyen hede titreşim sönümleyicidir. görsel

envai şekil ve desende olurlar. djokovic ve nadal bu zımbırtıyı kullansa da (yamulmuyorsam) ekselansları roger federer kullanmayı tercih etmemektedir.
  • tenis ve masatenisi gibi oyunlarda topa vurmak için kullanılan araç.
  • görünümünün aksine gayet hafif, genel olarak misina benzeri bir yapıyla örülü spor gereci. tabi bunlar teniste geçerliydi; masa tenisinde ise tam aksi. tweener, control ve power tipleri temel üç tipidir. padel raketlerin bunlarla alakası yok o ayrı bir konu elbet.
  • yenisi alındıgında alı$ması zor nesne. zira teknoloji ile degi$en ve geli$en ozellikler raketin hafifligini, gucunu ve balansını ce$it ce$it yapmaktadır. alırken dikkat edilmesi ve oynanı$ stiline gore secilmesi gereken spor arac gerecidir. marka bazında prince,wilson,slazenger ve head en bilinenleridir.
  • yerlisi için;
    (bkz: selex)
hesabın var mı? giriş yap