• karısını kölesine sunmamış, sunarmış gibi yapıp kölesini test etmiştir reyiz.
  • adam resmen gülümsemesiyle meydan okuyor*. bu herif ne zaman pis pis sırıtsa bu şu demek: "söylediklerine saygı duyuyorum ancak daha iyi bi fikrim var ve bence doğru olan bu". bi de bence en ilginç olan yabancı bir toplulukla karşılaştığında yüzündeki yapay gülümseme. mimik taklit ediyor, dost görünmek için. bu senaryoda mı var yoksa bu herifi oynayan adamın katkısı mı bilmiyorum ama bu tespiti yapan ve sergileyen sanatın önünde eğiliyorum resmen. dizi jeneriğinden müziğine, senaryosundan oyuncularına tam bi sanat eseri zaten.
    (bkz: ayna nöronları)
  • sanırım ragnar kişisinin gözleri epey mavi olmalı. zira vikings adlı dizide mavi göz olayını vurgulamak için göze basıyolar parlaklığı basıyolar parlaklığı gece izlerken bi irkiliyorum. 'akgezenler mi o' diyip birden game of thrones ta sanıyorum kendimi ama sonra geçiyor.
  • tarihte ilk defa "eyy avrupa, sen kimsin yaa! senin tıynetin ne?" diyen kişidir.

sarı saçlı, mavi gözlü bir selanik göçmeni olması da ironiktir.
  • sayesinde tarihçiler iskandinavya'da soyadı kanunu'nun 9. yüzyılda varolduğunu ispatlamışlardır. bu isimde birinden halk kahramanından başka birşey olmazdı. d3'te güzel barbar adı olur.
  • 9. yüzyılda yaşamış iskandinav halk kahramanı. adına destan yazılmıştır. döneminde ingiliz ve fransızlara kök söktürmüştür. history channel'ın ikinci kurgu dizisi vikings, kendisini konu edinecektir.
  • dönemine göre oldukça farklı bir kişiliğe sahip kuzeyli lider. kabilesindeki insanlar gibi sadece baltayla odun kesip balıkçılıkla uğraşsaydı bugün adı yaşıyor olmayacaktı. hep batıyı hedef göstermiş, düşmanını daha yakından tanımak için onların dillerini, dinlerini hatta gelenek ve göreneklerini öğrenerek başarılı olmuştur. ayrıca her anlamda taş gibi bir hatuna ve çok sağlam dostlara sahiptir. helal olsun.
  • "öylesine ölüm ve yıkım getirmeliyiz ki kimse hayatta kalmamalı. inan bana o aileden bir kişi dahi hayatta kalırsa gün gelecek yeniden ayaklanacak ve kökümüzü kazıyacaktır." diyen kral horik'in ardından kafamda türk olabileceğini kesinleştirdiğim viking reyizidir.
  • 9. yüzyılda fransa ve ingiltere'ye kök söktüren efsane viking savaşçısıdır. vikings dizisi ile günümüzde yeniden hayat bulmuştur ve hak ettiği popülerliği kazanacağını düşünüyorum. northumbria angliyen kralı ii. aella tarafından yakalamıştır ve engerek dolu bir çukura atılarak infaz edilmiştir. kendisi ölümünden bu yana muhtemelen valhalla'nın baş köşesindedir.
  • kendisini canlandıran oyuncu televizyon tarihinin en muhteşem perforanslarından birini sergilemekte.

başrol performansı başta olmak üzere, vikings game of thrones'u on kere suya götürüp susuz getirir.

öcüye büyüye sarmadan has aksiyon, has gerçeklik.
hesabın var mı? giriş yap