• sonradan ekleme ihtiyacı duydum: spotify'a bayılıyorum ama yetmiyor. radyo dinlemek insanı tek başınalıktan koruyor ve bir tür dayanışma duygusu ile sarmalıyor. birilerinin senin için hazırladığı bir playlisti başka insanlarla aynı anda dinliyor ve benzer heyecanlar duyuyor olma hali benim için çocukluğumun uzak istasyonlarında yeni şarkılar keşfettiğim zamanki kadar mutluluk verici.

hayatımda yaptığım en istikrarlı şey sanırım bu radyoyu dinlemek. ineternete ödediğim her kuruşu helal ediyorum radyo açık olduğu zaman. benim için yeri o kadar doldurulmaz ki yarın bir gün internet erişimim olmasa en çok bu radyonun playlistlerinden uzak kaldığım için üzüntü duyarım.

10 yıl olmuş neredeyse, dinlemediğim tek bir günüm olmamış. müzik külütürümün gelişmesinde stereomood, capital radio, amerikan pazarı ve büyük kuzenim kadar emeği vardır. hakkını ödeyemem.
  • dinlendiren, ruha iyi gelen radyo. bern'den yayin yapiyor.
  • "kitap okumak için sessizlikten sonraki en iyi fon seçimidir" diyebilirdim ama, eksik kalacağını farkettim.
    ev hali için en iyi fon. hüzünlü anlar için. yorgun anlar için. güneşli, güzel günler için... hayat "an"lardan müteşekkül ise, her anın fonunu beş yıldızlı bi şekilde kaplayıp, yukarı çekiyor her şeyi sanki... bazen açık bırakıp çıkıyorum evden. döndüğümde yüzüme çakıyor gülümsemeyi çünkü.

genel ortalamada bir hayatın en güzel fon müziğinin yayınını yapan cennetlik radyodur efenim. öpüjem
  • http://www.radioswissjazz.ch/de adresinden dinleyebileceğiniz, playlist'e göz atabileceğiniz isviçre'nin güzide hizmeti.
  • http://www.radioswissjazz.ch/en adresinden ingilizce arayüzüne ulaşabileceğiniz digital audio broadcasting (dab) radyosu.
    geçen yıl yaptıkları dinleyici anketine göre en çok 55-64 yaş grubu ve almanca konuşan isviçre'liler tarafından dinlendiklerini söylemektedirler. bu sonucun gerçeği ne oranda yansıttığı bana göre tartışma konusudur. bunun başlıca nedeni, bezdirici uzunluktaki anketin herkes tarafından sonuna kadar cevaplanmamış olduğunu düşünmemdir. http://www.radioswissjazz.ch/en/survey_2008 adresinden ulaşabileceğiniz anket sonuçlarındaki her bir maddeyi cevaplamış idim. insanları bu uzun anketi tamamlamaya ikna etmek için katılımcılara çekilişle hediye vereceklerini belirttiklerini hatırlıyorum.
    radyoya dönersek, internete 1 mbps hızla bağlı tüm bilgisayarlardan, winamp veya media player aracılığı ile 128 kbps kalitesinde müzik dinlemeniz mümkündür. isteyene real player ve itunes ile de hizmet veriyorlar. kendi adıma hiçbir zaman buffer problemi yaşamadığımı belirtmeliyim. sitesine girdiğinizde önünüzdeki birkaç saat boyunca hangi eserlerin çalınacağını görürsünüz. bir de sağ kolonda o gün doğum günü olan bir müzisyenin doğum gününü kutlarlar.
    çalınan parçalar, gerçek bir jazz düşkünü olmayan pek çok insan taraından da sevilerek dinlenebilir niteliktedir.
  • jazz müzikseverler için muhteşem bir hazine.

yaz gecesi bir kadeh serin toskana blush, fonda radio swiss jazz, elde kitap...

bir fanî başka ne isteyebilir ki?
  • isviçrelilerin sadece saat yapmakta başarılı olmadığını gösteren, arka planda sürekli açık bıraktığım çok kaliteli jazz radyosudur.
  • tadından dinleyemiyorum. insanı her ne yapıyorsa ondan çekip,başka başka yerlere* alıp götüren bir havası var.evin her odasına ses sistemi kurup ortalıkta starbaks kahvemle dolaşasım var hep. şaka şaka. kahve illa starbaks olmasa da olur. ama projeler kahvesiz çizilmiyor hacı.kafein şart.ve yazarımız böylelikle başlıktan alakasız konulara yelken açarken..

ne diyordum. insanı yazacağı entryden bile alıp götüren radyo.

not: müziğin etkisiyle ellerim norveçli balıkçıların formülü nütricinayla nemlendirilmiş gibi yımışıcık. deneyin, siz de faydasını göreceksi.. üf tamam.
  • aynı zamanda uydudan yayın yapmaları sebebiyle evdeki ses sistemi ile müziğin keyfini çıkarmanıza olanak sağlayan ve internet gereksinimini ortadan kaldıran radyodur. 24 saat çalsın dursun, kapatasınız gelmez. uydudan yaptığı yayınlarda da çalan şarkının ve sanatçının ismini veriyorlar ve bu yönüyle de diğer uydu radyolarının arasından sıyrılıyorlar.
  • sabahları jazz dinleyerek uyanmayı sevdiren radyo. sırf böyle uyanabilmek için gece bilgisayar açık bırakılır. şarkı listeleri oldukça kalitelidir.
hesabın var mı? giriş yap